Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Da, da...duceti-va sa manifestati pentru maculatura in loc de cultura!

Edited by Leaveyou

Da, da...duceti-va sa manifestati pentru maculatura in loc de cultura!

si cam ce ar insemna "cultura" pentru tine ? hai, chiar vreau sa aud .. :rolleyes:

si cam ce ar insemna "cultura" pentru tine ? hai, chiar vreau sa aud .. :rolleyes:

in niciun caz maculatura de-a lui Neagoe (de exemplu) cu iubita-sa care se pisa ketamina si alte texte d-astea debordand de valoare culturala. plus multe altele. plus suse pentru fel de fel de capuse literare si artistice aciuate pe langa ICR si care isi foloseau din plin calitatea de lingai ai lui HRP.

in niciun caz maculatura de-a lui Neagoe (de exemplu) cu iubita-sa care se pisa ketamina si alte texte d-astea debordand de valoare culturala. plus multe altele. plus suse pentru fel de fel de capuse literare si artistice aciuate pe langa ICR si care isi foloseau din plin calitatea de lingai ai lui HRP.

observ ca esti foarte bine pus la punct cu activitatea icr (eventual pe ultimii 5 ani ?). pun pariu ca esti fan mircea badea si antena 3 :rolleyes: nu te obosi sa negi, e destul de clar ...

eu te intrebasem ce reprezinta pentru tine cultura .. din pacate nu esti in stare decat sa arunci cu r.ahat .. tipic ..

ps - sunt de acord cu parerea despre ce a scris neagoe dar nu a fost platit pentru asta .. era timpul lui liber ..

observ ca esti foarte bine pus la punct cu activitatea icr (eventual pe ultimii 5 ani ?). pun pariu ca esti fan mircea badea si antena 3 :rolleyes: nu te obosi sa negi, e destul de clar ...

eu te intrebasem ce reprezinta pentru tine cultura .. din pacate nu esti in stare decat sa arunci cu r.ahat .. tipic ..

ps - sunt de acord cu parerea despre ce a scris neagoe dar nu a fost platit pentru asta .. era timpul lui liber ..

mda...imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc. nu sunt fan al retardului.

poate ca nu-s in stare decat sa arunc cu rahat, cum spui tu. dar arunc in cine merita.

lasa-ma cu prostia asta superflua ca "n-a fost platit"...sper ca n-ai capul pe umeri doar ca sa nu te ploua in gat. daca ai oarece argumente, le ascult cu placere. daca nu, si nu stii cum sa-ti pierzi timpul, chiar lasa-ma!

dincolo de polemici ICR chiar a functionat bine sub conducerea lui HRP.

sunt convins ca nu toata lumea la "iubit" dar rezultate a avut ca nimeni altul inaintea lui.

schimbarea lui nu face decat sa mai bata un cui in capul unui guvern al carui singur scop este sa se asigure ca USL nu va castiga alegerile parlamentare, cum le-ar fi castigat cu siguranta daca Ponta s-ar fi abtinut sa preia puterea. dar asta putea sa-l coste puscaria pe bombo. dar poate ca a meritat riscul. cine stie...

deci un guvern psd care a pus ICR sub umbrela presedintiei (ion iliescu) acum a scos ICR de sub umbrela presedintiei in virtutea aceluiasi argument penibil al depolitizarii :)))

mda...imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc. nu sunt fan al retardului.

poate ca nu-s in stare decat sa arunc cu rahat, cum spui tu. dar arunc in cine merita.

lasa-ma cu prostia asta superflua ca "n-a fost platit"...sper ca n-ai capul pe umeri doar ca sa nu te ploua in gat. daca ai oarece argumente, le ascult cu placere. daca nu, si nu stii cum sa-ti pierzi timpul, chiar lasa-ma!

pai te las, stai linistit .. tu te-ai atacat aici la un anunt simplu facut de cineva .. te intrebasem ceva extrem de simplu dar vad ca nu esti in stare sa dai nici macar un singur exemplu .. sa te ajut ? cultura = paunescu si cenaclul flacara ? fratii petreus si ansamblul folcloric de la ghimpati ? hai, zi .. trebuie sa va fi invatat ceva voiculescu la antenele alea ...

uite, ceva ce tu si din pacate multi altii nu veti putea face niciodata - sa condamnati principiul si sa nu va lasati condusi de antipatii personale: LINK

bine, nu mai zic sa va INFORMATI inainte sa cadeti in penibil cu declaratii infantil-adolescentine ... :D

si ce-i prostia asta cu "chiar lasa-ma" ? daca scrii ceva pregateste-te sa ti se raspunda ..

pai te las, stai linistit .. tu te-ai atacat aici la un anunt simplu facut de cineva .. te intrebasem ceva extrem de simplu dar vad ca nu esti in stare sa dai nici macar un singur exemplu .. sa te ajut ? cultura = paunescu si cenaclul flacara ? fratii petreus si ansamblul folcloric de la ghimpati ? hai, zi .. trebuie sa va fi invatat ceva voiculescu la antenele alea ...

uite, ceva ce tu si din pacate multi altii nu veti putea face niciodata - sa condamnati principiul si sa nu va lasati condusi de antipatii personale: LINK

bine, nu mai zic sa va INFORMATI inainte sa cadeti in penibil cu declaratii infantil-adolescentine ... :D

si ce-i prostia asta cu "chiar lasa-ma" ? daca scrii ceva pregateste-te sa ti se raspunda ..

cu "lasa-ma" e simplu : n-am chef sa-mi bagi bolovani in cap!

trec peste amanunte si-ti atrag atentia ca ti-am dat exemplul pe care-l solicitai. sper ca stii sa citesti si ca nu dai raspunsuri conform teoriei lui Tristan Tzara referitoare la curentul dadaist.

de asemenea, tine cont ca ICR trebuie sa promoveze cultura romaneasca in afara. faptul ca, pe langa evenimente corect organizate, ICR promoveaza si scursuri - pe banii mei!!! - asta ma deranjeaza. nu vreau sa te aud cu texte de genul ca in perioada lui HRP, ICR-ul a avut cele mai bune rezultate (cantitative) de cand l-a creat iliescu. pentru ca trebuie, urmand precum urmeaza noaptea zilei (cum spunea un scriitor chinez), sa faci socoteala si la banii investiti in poponeata ICR-ului in perioadele analizate.

nu stiu "ce te cheama pe tine in lupta", ma-ndoiesc ca vei fi fiind vreo urma de artist sau ca-ti faci veacul in lumea asta. banuiesc doar ca-ti dai cu parerea vazand imaginea de ansamblu din afara sistemului. dar vezi doar anumite zone catre care te indreapta unii sau altii...e de discutat mult pe marginea a ceea ce-nseamna cultura. si cum stabilesti daca sistemul tau de valori nu e indoielnic.

dar chiar ca nu e locul aici sa discut despre astfel de subiecte...

cu "lasa-ma" e simplu : n-am chef sa-mi bagi bolovani in cap!

pai nu cred ca am cum, ai destui si nu mai e loc

trec peste amanunte si-ti atrag atentia ca ti-am dat exemplul pe care-l solicitai. sper ca stii sa citesti si ca nu dai raspunsuri conform teoriei lui Tristan Tzara referitoare la curentul dadaist.

daca ai vrut sa pari mai destept nu ti-a reusit .. mai incearca. sa-ti dau definitia exemplului sau esti in stare sa gasesti in dictionar ?

de asemenea, tine cont ca ICR trebuie sa promoveze cultura romaneasca in afara.

exact asta a si facut si inca mai face (vreo 15 zile)

nu vreau sa te aud cu texte de genul ca in perioada lui HRP, ICR-ul a avut cele mai bune rezultate

nici usl nu vrea sa auda despre rezultate, a dat direct cu bata ..

pentru ca trebuie, urmand precum urmeaza noaptea zilei (cum spunea un scriitor chinez), sa faci socoteala si la banii investiti in poponeata ICR-ului in perioadele analizate.

sigur nu era cichi cian ?

banuiesc doar ca-ti dai cu parerea vazand imaginea de ansamblu din afara sistemului

nu, asta faci TU ! iti garantez ca stiu INFINIT mai multe lucruri despre activitatea icr decat tine :grinbandit:

este ca-l regreti pe Iliescu ? mama lor de`ntelectuali ..