Sari la conținut

Intrunirea moto soft-enduro hai sa-i zicem "Sureanu" 2012


Postări Recomandate

Da, da, da!!!! Organizare super, oameni extraordinari, peisaj fain. Am suferit unele 'daune', dar a meritat. Multumesc tuturor celor care m-au sustinut, m-au ajutat sa ajung inapoi in tabara, mi-au dat sfaturi medicale :), au facut posibil sa ajung acasa fara maneta de ambreaj, si m-au acompaniat in drum spre casa. Multumesc baietii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Man, ai recuperat motoru...?

 

 

Dap , am recuperat motorul , si am gasit si defectul tal masa , releul de incarcare in scurt , si de aceea ardea orice siguranta !!!

 

 

 

Prietenul tau din Arad cu Aprilia Caponord , cel care a avut accidentul acela urat pe asfalt pe Transalpina , dupa ce a evitat cretinul acela cu camionul plin de pietre , si l-a evitat iesind in sant , a ajuns cu bine acasa si este ok cu piciorul ??? pt ca i-a cazut destul de urat motorul pe picior !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare?

 

locatia respectiva e deschisa tot timpul acolo?as mai vrea sa trec pe acolo,de aceasta dsata cu masina cu ai mei :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare?

 

locatia respectiva e deschisa tot timpul acolo?as mai vrea sa trec pe acolo,de aceasta dsata cu masina cu ai mei :rolleyes:

 

Locatia este deschisa , numai cand se cere acest lucru - cand se anunta in prealabil ! Si asta doar pe periada verii , in sezonul rece este aproape imposibil sa ajungi acolo din cauza zapezii !

 

Daca ai nevoie oricand sa mergi acolo , da un telefon , si daca locatia nu e rezervata pt tabere , sau daca sunt locuri libere , oricand esti bine primit banana.gif !!!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Primul set de poze din selectie !!! Momentan doar pe facebook :

http://www.facebook....48862841&type=1

 

 

Urmeaza alte poze , si filmuletele !!!

 

-----------------------------------------------------------------

 

Hopa si setul 2 de pozne banana.gif

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.375074692548059.89308.278593548862841&type=1

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Si setul 3 de poze :

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.375094179212777.89318.278593548862841&type=3

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Prietenul tau din Arad cu Aprilia Caponord , cel care a avut accidentul acela urat pe asfalt pe Transalpina , dupa ce a evitat cretinul acela cu camionul plin de pietre , si l-a evitat iesind in sant , a ajuns cu bine acasa si este ok cu piciorul ??? pt ca i-a cazut destul de urat motorul pe picior !

 

Am vorbit cu el la cateva zile dupa, o ajuns acasa, dar avea ceva fractura la calcai. Zicea ca i s-o dezumflat si ca nu mai doare. Sper ca e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap , am recuperat motorul , si am gasit si defectul tal masa , releul de incarcare in scurt , si de aceea ardea orice siguranta !!!

 

 

 

Prietenul tau din Arad cu Aprilia Caponord , cel care a avut accidentul acela urat pe asfalt pe Transalpina , dupa ce a evitat cretinul acela cu camionul plin de pietre , si l-a evitat iesind in sant , a ajuns cu bine acasa si este ok cu piciorul ??? pt ca i-a cazut destul de urat motorul pe picior !

da, e ok...umbla, motorul e la revospsit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='robert_01'

 

Felicitari Domnule 'Diversionist' !!! Iata ca se poate face traseu enduro si cu moto de strada, cu garda joasa si cu gume de tip lebenitza.Vointa sa fie si fite mai putine.Omule am mers o vreme in spatele tau asa de curiozitate;vreau sa zic ca ne-ai batut pe multi la capitolul "indemanare pe trasee enduro".Bravo!!!

Multumim pt filmari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai tineti minte masina parcata in apropiere de foc seara? Oamenii nu pareau sa aiba de-a face cu intrunirea. Nu vreau sa arat cu degetul aiurea, dar...e o posibilitate.

 

 

 

A fost o DOAMNA cu un Raptor de 1000 (SV "italian" laugh.gif ) si eu cu al meu. Drumul ar fi OK, dar daca ti-e frica, ai si varianta scurta de vreo 11-12 km, in loc de 20, ocolesti putin pe Transalpina. A mea s-a comportat OK, dar am destule modificari (ghidon, sa, amortizor). Si dupa ce ii schimb si furca si cauciucurile, cred ca va fi chiar foarte bine.

 

 

motorul s a comportat impecabil ...eu am fost obosita rupta

p.s. vre o 3 ani am facut hard enduro ))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia este deschisa , numai cand se cere acest lucru - cand se anunta in prealabil ! Si asta doar pe periada verii , in sezonul rece este aproape imposibil sa ajungi acolo din cauza zapezii !

 

Daca ai nevoie oricand sa mergi acolo , da un telefon , si daca locatia nu e rezervata pt tabere , sau daca sunt locuri libere , oricand esti bine primit banana.gif !!!

 

 

eu m-as duce acolo sa stau pt o zi,cu familia,cum as putea face rost de un nr de telefon de acolo?MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e in semnatura?! :scratch:

 

s-au semnat aia de la cabana pe undeva si nu vad eu? :scratch:

 

Cabana Ancuța - în regim de pensiune agroturistică tel: 0742-002153, 0742-002157, 0258-741518

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul s a comportat impecabil ...eu am fost obosita rupta

p.s. vre o 3 ani am facut hard enduro ))

 

Saru'mana! Oricum enduro pe motor de enduro, nu e cam totuna ca si enduro cu Raptorul. Respectele mele! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au semnat aia de la cabana pe undeva si nu vad eu? :scratch:

 

Cabana Ancuța - în regim de pensiune agroturistică tel: 0742-002153, 0742-002157, 0258-741518

Doamne ajuta!

 

 

mersi de info,ii voi suna sa vad ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

VA ASTEPTAM la inca o tura de SOFT ENDURO !!!

 

In cadrul festivalului de anul acesta FREE BIKERS'S WEEK vom introduce in program ,, TRASEE MOTO TURISTICE '' in jud Hunedoara , in locul binecunoscutei parade !!!

 

- Acestea se vor desfasura in ziua de sambata 11 august 2012 .

- Plecarea se va face aproxiamtiv la orele 10 dimineata .

 

VOR EXISTA 2 RUTE , cu aceleasi destinatii turistice !!!

- 1 trupa va merge pe traseu de sosea .

- 1 trupa va merge pe traseu de soft enduro .

 

Obiectivele care vor fi vizitate :

- Castelul Corvinilor /Huniazilor din Hunedoara .

- Lacul Cincis

- in functie de participanti - Furnalul de la Govajdie .

- Padurile seculare din Muntii Poiana Ruscai .

 

/index.php?/topic/678057-free-bikers-week-5-10-12-august-2012/page__st__30

 

http://www.facebook.com/events/381175385261717/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...