Sari la conținut

CUPA REGIMENT 13


seseseko
 Share

Postări Recomandate

Recrutarea în armata cupei Regiment 13 începe ACUM!

 

Vizitați pagina noastră www.regiment13.ro și înregistrați-vă pentru a doua ediție.

 

Evenimentul va avea loc în 13 - 15 Septembrie 2012, Poiana Mărului, Caraș-Severin.

 

3 zile hard enduro împărțite în 2 clase: A - expert și B - hobby au fost special pregătite pentru tine.

 

Peste 150 km și 10.000 m altitudine cumulată în Munții Banatului îți vor oferi cu siguranță unele din cele mai frumoase amintiri din sezon.

 

Pe pagina noastră veți găsi toate informațiile necesare iar în caz de întrebări suplimentare puteți să ne contactați pe info@regiment13.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Începând cu 1 septembrie taxa de înscriere se mărește cu 20 eur.

Până acum au plătit următorii: http://www.regiment13.ro/ro/cupa/2012/participanti

Vă așteptăm ;)

 

 

vad ca marea majoritate din concurentii care s-au inscris pana acum sunt romani :)

 

spor la treaba ! sa ne pregatiti ceva frumos !

Editat de BGS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Va ploua ? Bineinteles...

Motane ai avut dreptate! In ultima zi a Regiment 13 ploaia e prezenta!

 

In alta ordine de idei la Hobby conduce Norbert Jozsa, un ceh tanar pe locul 2 si pe 3 Emanuel Rogojan.

 

La clasa Profi Ervin avea un avans urias la cp5 fata de urmatorul clasat, 2 ore jumatate. Locul 3 era la 4 ore.

 

post-47247-0-01667300-1347697557_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietiii ! Felicitari pentru traseele facute pentru noi au fost excelente si sustinute asa cum le place enduristilor adevarati.O cupa cu o organizare buna si concurentii pe masura ,chiar daca ne-a si plouat a fost frumos.Daca se poate afisati pe sait si rezultatele multumim mult ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO pentru o cursa hard-enduro si o organizare perfecta (trasee senzationale marcate extraordinar - marcajele se vedeau chiar si pe ceata, toate CP-urile dotate cu apa, prologul joi, vineri si sambata zile de concurs, premierea sambata seara urmata de o binemeritata petrecere etc.). Aveti o echipa minunata si cu siguranta anul viitor va fi si mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO pentru o cursa hard-enduro si o organizare perfecta (trasee senzationale marcate extraordinar - marcajele se vedeau chiar si pe ceata, toate CP-urile dotate cu apa, prologul joi, vineri si sambata zile de concurs, premierea sambata seara urmata de o binemeritata petrecere etc.). Aveti o echipa minunata si cu siguranta anul viitor va fi si mai bine!

 

eu am o singura nemultumire: am luat startul foarte tirziu. 11:15. Pentru o cursa grea, cea mai grea din anul 2012, ramine putin timp de parcurs traseul pina la lasarea intunericului sau timpi limita la cp.

daca la anul se va incepe startul la 7 - 7:30 nu vor fi obligati concurentii sa iasa fortat de timpul limita din traseu.

timpii dintre CP-uri ar trebui calculati astfel incit daca ai bifat un CP sa poti ajunge si la urmatorul si la sfirsitul cursei.

concret, timpul limita la cp5 a fost 17:00 am fost acolo mai devreme dar cp6 s-a inchis cu 30 minute inainte sa ajung acolo mai avind doar 1Km de parcurs ( m-am intilnit cu CP-işti pe drum ).

de la cp6 pina la finish erau 40 Km aproape imposibil de parcurs pina la ora limita 19:00

 

http://www.facebook.com/grzegorz.andrzejewski.589#!/photo.php?fbid=417661824962556&set=o.334994673188731&type=1&theater

 

http://www.youtube.com/watch?v=uXojMnqx324

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa macel na m mai vazut,chiar nimeni nu si a rupt nimic?ca clasa era in filmare ?la anu sa nu i mai lasati e prea greu ptr ei!!si ptr mine ar fi fost daca as fi venit. :peace:

mai ales ca din ce se vede pe filmare sunt mai multi concurenti decat spectatori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa macel n-am mai vazut

 

clasa profi au avut la prolog si sectiunea cu bolovani, ... B-ul nu !

 

sa vezi macel in ziua 1 la profi, din 60 concurenti au terminat 8 !!! :hurt:

la "B" ceva mai bine 50% au terminat prima zi

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vor plimbare sa se plimbe intii in jurul casei lor si sa invete sa mearga pe motor.

Eu am plecat in prima zi de traseu pen ultimul si am ajuns in finis al 11 iar pe traseu am intilnit concurenti care stateau pe spate sa se odihneasca dar erau cu tigarea in gura s-au altii cu cauciucurile ca in palma si la sfirsit dau vina pe organizatori caci au facut traseul prea greu dar asta nu este adevarat sunt concurentii devina caci nu au caracter de conpetitor venind la un concurs ne pregatiti.Nu vreau sa dau sfaturi nici unui concurent dar sa avem pardon este cupa de HARD ENDURO :scratch: .Salutari tuturor si la cit mai multe concursuri :bigstar: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

video din traseu

 

am o nelamurire si descriu situatia:

la prolog, la clasa A, au fost 7 grupe complete de 8 rideri + una incompleta de 4; in total 60 bucati

la B, au fost 11 complete + una de 4; in total 92

de ce nu se aplica penalizarea de 30 min. celor ce nu au luat startul la prolog, mai ales ca s-a aminat startul, din cauza lor, cu 30 minute, pentru ca trebuiau sa se inscrie dupa timpul alocat inscrierilor in ziua de vineri?

cu alte cuvinte: nu esti la timp la start, de plimbi in jurul casei! ... sa nu stea 160 de concurenti straini dupa tine.

 

pagina cu rezultate este varza, toata lumea descalificata

http://www.regiment13.ro/de/cupa/2012/clasament/b

post-37333-0-42201100-1347983977_thumb.png

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoualeuuuu

Doctoreeeeee

Initial eram curios de ce se dadea lumea jos de pe motoare dar daca si doctoru s-a dat jos am primit raspnusul :(

Sa inteleg ca la marcaj era uscat si acum era ud?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...