Sari la conținut

Accident Vatra Luminoasa


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

Cum spuneam si pe un alt topic, viteza adaptata la trafic, atentie sporita si mersul preventiv fac diferenta dintre posturi cu trandafirasi si "hai lasa, ca fierul se repara"!

 

PS: si eu muscat-o tot acolo acum vreo 4 ani, ceva asemanator. Si in continuare merg cu aceeasi motocicleta :) asa ca nu e dracul chiar atat de negru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are asigurarea la BCR,deocamdata incerc sa adorm dar nu reusesc din cauza durerilor de mana si de spate ...am niste vanatai foarte mari.Mai devreme am vorbit putin cu cucoana, m-a sunat sa ma intrebe daca am plecat din spital si cum ma simt.

O sa ma gandesc serios sa discut maine cu un avocat sa vad ce ma sfatuieste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are asigurarea la BCR,deocamdata incerc sa adorm dar nu reusesc din cauza durerilor de mana si de spate ...am niste vanatai foarte mari.Mai devreme am vorbit putin cu cucoana, m-a sunat sa ma intrebe daca am plecat din spital si cum ma simt.

O sa ma gandesc serios sa discut maine cu un avocat sa vad ce ma sfatuieste

Multa sanatate si sa NU mai ai parte de asemenea specimene pe viitor.Cere daune serioase, vezi ca te sfatuieste avocatul. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare, ai reactionat exact cum ar trebui educati toti incepatorii pe aici.. un ochi in oglinda, unu pe prima straduta laterala, degetele pe frana. foarte bine ca ai apucat sa reduci viteza destul si ca nu ai cazut mai nasol. mai departe, legal vorbind nu cred ca o sa poti face mai mult decat sa-ti repari mobra si baba sa ramana cu permisul suspendat o luna. zic asta pentru ca n-ai avut internare sau ceva mai grav iar asta e un lucru bun. reparatie grabnica si tie si motorului va urez!

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a discuta cu un avocat vorbeste cu ea. Eu am vorbit cand am fost la tine la spital, ne-am intalnit acolo, si parea concilianta. Am rugat-o sa te ajute sa iti recuperezi paguba.

Ref la ajutorul meu pot spune ca si eu am beneficiat de el cand am fost in situatia ta. Este vorba de comunitatea noastra. De aceea ne salutam in trafic si ne ajutam neconditionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa-ti spun ca dupa accident femeia in cauza nu parea interesata deloc de soarta ta ci mai mult de ce se va intampla cu ea, vezi doamne ramane fara permis, ca ea "efectiv nu a fost atenta nu stie la ce se gandea" de nu tea vazut. imi venea sa ii scutur dintii ca si asa lucreaza in domeniu (dentist)

 

nu merita iertata, asa cum nici ia nu tea iertat pe tine, gandestete ca maine putem fi noi in locul tau, merita sanctionati toti cei care comit asemenea "greseli" cat mai drastic din punctul meu de vedere, nu sa scoata RCAul din buzunar si gata. Ajutane si pe noi ca aceasta faptura sa merga cu RATBul, ne dai o sansa in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasta faptura o sa foloseasca cu incredere mai departe compania de taxiuri PELICANUL.. ii stiti sigur pe baietii astia, sunt aia, cei mai naspa din trafic.. oricum o dam nu scapam asa ca, recuperare rapida si sanatate omului si sper ca iesi ok cu reparatul mobrei.

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!O sa ies cum nu se poate mai prost....m-am intalnit astazi cu "doamna"(poate citeste si nepotelul ei care are 16 ani si vrea sa se faca motociclist).I-am facut zic eu o propunere rezonabila: motorul a fost 1500 de euro+ 100 de euro asigurarea +transportul si alte cateva maruntisuri.

De la asigurator o sa iau o gluma de bani ..ei calculeaza doar in functie de nr de km si de anul de fabricatie.

I-am propus sa imi dea diferenta pana la 1600 de euro, a cam strambat din nas si a zis ca se gandeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!O sa ies cum nu se poate mai prost....m-am intalnit astazi cu "doamna"(poate citeste si nepotelul ei care are 16 ani si vrea sa se faca motociclist).I-am facut zic eu o propunere rezonabila: motorul a fost 1500 de euro+ 100 de euro asigurarea +transportul si alte cateva maruntisuri.

De la asigurator o sa iau o gluma de bani ..ei calculeaza doar in functie de nr de km si de anul de fabricatie.

I-am propus sa imi dea diferenta pana la 1600 de euro, a cam strambat din nas si a zis ca se gandeste.

 

pai...poate sa se gandesca in timp ce merge cu taxiul. vorbeste cu un avocat si vezi cum e mai bine. se pare ca nu se merita sa-i ierti pe unii oricat de draguti si saritori par. trebuia sa-i ceri 3000 ca sa fie o suma mai rotunda ca poate nu stie ce e aia 'diferenta' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament ?NUcu ?

esti membru pe acest forum de atata amar de vreme inca n-ai invatat ca in asemenea situatii se cheama ambulanta ? :scratch:

recuperare rapida.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt viteza redusa de deplasare Andrei! Sa invatam cu totii de la tine ca viteza redusa face diferenta intre un accident usor si unul grav, si ca numai ea ne poate salva de neatentia grosolana a unora. si eu am facut accident si dupa 2 ani de stat fara motor, am ajuns la concluzia ca desi o mare placere a motocicletei este sa mergi cu repede, decat sa ajungi in spitale, sau decat sa te lasi de motor, mai bine mergi mergi mai incet dar tot te poti bucura de mersul pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...