Jump to content
Sign in to follow this  
larisa46

cine merge la Brno 2012?

Recommended Posts

Hello :D

Care va pregatiti de Brno? Camping, pensiuni, bilete, transport?

Eu am deja biletul cumparat, primit, impachetat; sufleteste pregatita, mai trebuie bagajul :):)):))

Hai sa vedem care mai merge sa ne organizam cumva :D

Noi suntem 2 motoare care mergem, avem rezervare pt cazare, biletele le luam direct de la circuit.

Voi cati sunteti ?

cazare unde? si cand plecati?

noi suntem 4 sau 5 , mergem cu o masina. Probabil 5 ca 5 bilete am luat :)) Si vom campa in Tranzit. Biletele le avem din decembrie, cand era reducere:D

Avem cazare vineri->sambata si sambata->duminica in Brno (hotel) si duminica->luni in Budapesta (hotel). Plecam de joi, o sa stam noaptea de joi spre vineri in Timisoara/Arad (aici nu am facut rezervare). Pt cazarea din Brno si Budapesta avem 1 loc liber intr-o camera de 3 paturi.

Noi plecam din Bucuresti. Voi?

Unde aveti biletele ?

Edited by Rainmaker

Noi plecam din Resita. Biletele le avem in tribunele naturale, eu am mai fost si probabil vom sta in tribuna C unde e omega pentru ca acolo se intampla majoritatea depasirilor :D

salutare

de unde ati luat biletele pt cazare?

eu sunt cu un prieten dar deocamdat nu ne-am organizat cu nimic....am vrea sa mergem cu motoarele

preturi la cazare? ceva detalii imi dati si mie pls???

salutare

de unde ati luat biletele pt cazare?

eu sunt cu un prieten dar deocamdat nu ne-am organizat cu nimic....am vrea sa mergem cu motoarele

preturi la cazare? ceva detalii imi dati si mie pls???

Salut,

Noi am facut rezervare pe booking.com prin februarie. Mai gasesti si acum, dar mult mai scump.

cosRmin, daca tot sunteti 2, nu facem o combinatie si poate mergem impreuna? Noi avem rezervare de camere triple pe unde am rezolvat si sunt sigur ca se pot suplimenta cu un pat incat sa stam 4.

...my 2 cents.

Salutare

Suna chiar ok si dc voi sunteti de acord in cazul asta pe langa costurile de rigoare noi dam sticla:)

Eu momentan sunt plecat din tara cu jobul. 15-18 iulie sunt home. Pana una alta cu ce intentionati sa mergeti?? Car Moto?

Lasa-mi dc se poate un PM cu un nr de tel sau tot pe forum ne putem gasii pt detalii

Bafta!

Salut Rainmaker am cumparat si eu bilet,daca nu va deranjeaza as vrea sa merg cu voi,sunt din Bucuresti.Daca se poate sa ne intilnim simbata seara sa ne cunoastem si sa stabilim detali .Daca sunteti de acord da ti mi un mesaj simbata ,tel;0721266643 Ciprian

Edited by cipblade

si eu vin cu moto... doar ca sunt din cluj.

poate ne intalnim cumva pe undeva

Salut la toata lumea,

si eu merg la MotoGP la Brno anul asta. Merg cu motorul, cazare cu cortul in camping la Tranzit.

Am fost si anul trecut, tot cu moto si tot la Tranzit am campat. Dar am fost singur, si nu mi-a placut ca seara n-aveam cu cine sa "vorbesc" :friends:

Daca mai sunteti hotarati sa mergeti, va rog dati un PM sau un raspuns aici, poate reusim sa ne intalnim pentru drum si sa punem corturile in gasca :D

Salut la toata lumea,

si eu merg la MotoGP la Brno anul asta. Merg cu motorul, cazare cu cortul in camping la Tranzit.

Am fost si anul trecut, tot cu moto si tot la Tranzit am campat. Dar am fost singur, si nu mi-a placut ca seara n-aveam cu cine sa "vorbesc" :friends:

Daca mai sunteti hotarati sa mergeti, va rog dati un PM sau un raspuns aici, poate reusim sa ne intalnim pentru drum si sa punem corturile in gasca :D

Salut.

Pe cand v-ati gandit sa plecati spre Brno?

Eu as pleca joi seara, sa fiu acolo vineri dimineata devreme. plec din cluj.

Noi suntem 2 motoare care mergem, avem rezervare pt cazare, biletele le luam direct de la circuit.

Voi cati sunteti ?

salut, ai mai luat bilete direct de la circuit? se mai gasesc ca pe net deja vad ca s-au inchis casele

Salutare!

Eu plec spre Brno joi 23,din Buc. cu motorul ( R1 ), dorm la Arad si pe 24 dimineata plec mai departe.

Daca este cineva interesat , poate formam un grup.

Eu mi-am cumparat biletul de pe :www.polepositiontravel.com/brno/2012

Rezervare pt. cazare in Brno am facut pe: http://www.booking.com

Aurel

0744678877

Grand Prix Czech Republic

Banked areas presales direct sale

A,B,C,D,E,F,G ended 80 EUR

direct sale in ziua cursei ? a mai luat cineva ? thx ...

Se iau mai oameni buni in fiecare an bilete de la fata locului la casele de bilete locale. Nu mai fiti asa panicati.

"Locurile" in zonele fara scaune sunt practic nelimitate.

O sa vedeti la fata locului ca in zonele C, G, F se vede mult mai bine decat de la tribune, cei care dau bani pe loc in tribuna au ceva la cap. La fel de bine se vede de oriunde, toate tribunele cu iarba de la Brno sunt in panta, pista e jos, vezi de oriunde.

Fie ca stai pe o patura pe iarba sau un scaun pliant adus de acasa, fie ca-ti iei scaun la tribuna e exact acelasi lucru.

Ba mai mult, scaunul pliant sau patura ti-o muti unde vrei (tribunele de iarba sunt imense) in schimb scaunul din tribuna nu-l muti nicaieri.

Edited by Belbody

exact belbody perfect deacord cu tine ...eu am fost in 2009 si la 10 dimineata cumparam biletul de la circuit mai scump cei drept...si asa am facut la toate etapele de gp si sbk la care am fost...

eu inca sunt indecis sunt la 400km de brno si nus ce sa fac daca sa vin sau nu totusi mas pastra ptr etapa de sbk din germania pe 9 septembrie cineva dornic?

oricum anunt daca e ceva...si inca ceva din proprie experienta SBK rules vs M GP din pacate...bafta

Salut,

Am un bilet in plus pentru brno la general admission, daca e cineva interesat. Il dau la jumate de pret decat l-am luat (80 / 2 = 40 euro). Stau in Timisoara, deci realistic, la cineva din zona (Timisoara, Arad)

anul asta merge cineva?

vreau sa iau si eu bilete si mai vreau sfaturi .

daca se poate sa stam impreuna pentru "socializare" ar fi si mai bine

Salut Soso,

merg eu la Brno dar cu masina si cu doamna. Mi-am luat bilet din ianuarie, e-tichet, 125 de euro/ persoana, tribuna T5 parca...Pe linia de start-sosire; am vrut sa merg cu mobra sa stau la cort dar nu mai erau bilete disponibile (varianta sa stai la cort in incinta circuitului, langa pista) asa ca am vb cu doamna si mergem cu masina. Eu plec pe 12 din Bucuresti, merg pana la Arad si apoi pe 13 pana la Brno. Am gasit cazare decenta/rezonabila la 40 de km de circuit si o sa fac naveta in fiecare zi. Daca pot sa te ajut cu ceva da-mi de stire :)

Mircea

iti multumesc frumos pt raspunsul rapid.

te rog daca poti un numar de telefon (in privat sa te sun seara pt detalii)

totusi m-ar coafa mai bine un T3 unde se fac depasirile .

Salut Soso,

merg eu la Brno dar cu masina si cu doamna. Mi-am luat bilet din ianuarie, e-tichet, 125 de euro/ persoana, tribuna T5 parca...Pe linia de start-sosire; am vrut sa merg cu mobra sa stau la cort dar nu mai erau bilete disponibile (varianta sa stai la cort in incinta circuitului, langa pista) asa ca am vb cu doamna si mergem cu masina. Eu plec pe 12 din Bucuresti, merg pana la Arad si apoi pe 13 pana la Brno. Am gasit cazare decenta/rezonabila la 40 de km de circuit si o sa fac naveta in fiecare zi. Daca pot sa te ajut cu ceva da-mi de stire :)

Mircea

Iti dau un sfat - sambata si duminica sa pleci devreme de la hotel - chiar daca evenimentele la circuit incep la ora 9 sau 8:30. Fa cumva sa fii acolo la ora aia, mai ales ca esti cu masina. Sunt locuri de parcare foarte multe - se "amenajeaza" inca vreo 2 dealuri intregi pentru parcat masini la circuit pe langa parcarile existente care sunt foarte mari. Cu cat ajungeti mai tarziu cu atat o sa parcati mai departe de intrarea de la circuit, si departe nu inseamna cateva sute de metri ci kilometri!.

Duminica sa mergeti devreme, toata lumea se duce in jur de ora 8-9 dimineata, mai tarziu se aglomereaza foarte tare, toate drumurile care duc spre circuit devin cu circulatie bara-la-bara, autobuzele au prioritate si politia blocheaza traficul ca sa permita accesul autobuzelor.

Sa fiti pregatit de o zi ca la mers la .. camping sau la pescuit. Plecati de la hotel la 7-8, sunteti acolo la 9, sa aveti la voi apa, haleala, tigari, tot ce trebuie sa rezistati pana la ora 16:00 cand o sa plecati de la circuit.

Valabil pentru toata lumea: nu va duceti cu EURO la circuit - cei de la tarabe o sa-i primeasca, dar multi nu o sa aiba sa va dea rest tot in euro - in plus preturile afisate in euro sunt mult mai mari decat preturile in coroane. Preturile la bauturi racoritoare, bere, carnati - tot ce se vinde acolo in ziua aia - costa de 2-3 ori mai mult decat in mod normal. CEl mai bine e sa va aprovizionati de la un supermarket cu bere si ce mai vreti voi, nu merita sa le faceti vanzare fomistilor cu tarabe de la circuit.

Scoateti coroane cehesti de la orice bancomat sau schimbati la schimburi valutare - NU LA BANCI - bancile in Cehia va iau comision pe langa diferenta de curs - arabetii care schimba la case de schimb sunt OK, nu va pacalesc. Cursul actual e undeva la 26-27 coroane cehesti (Kc) penrtu 1 euro.

p.s. - la tarabele cu bere si carnati oricum se fac niste cozi interminabile - si in loc sa stati sa vedeti cum il arde Marquez pe Lorenzo voi o sa stati la coada la un pahar de bere. Luati-va bere de la supermarket - la intrare pe circuit nu controleaza nimeni bagajele, poti sa intri si cu cortul in spate.

Edited by B.B.