Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

credeam ca o sa spui ca difera daca e 4L, 2 in V, sau 3 in linie :))))

credeam ca o sa spui ca difera daca e honda sau nu :crack:

majoritatea maidanezilor se obijnuiesc dupa cateva "ture"..devin imuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plictiseala mare :)

io, deobicei, le dau cate un sut peste bot, daca se apropie prea mult. vara asa, in schimb, am nimerit seara intr-o fundatura si a trebuit sa intorc motorul. cand am pus piciorul jos, m-a capsat de glezna ( normal ca eram in adidasi :))) ). l-am fugarit ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata am nimerit si eu o fundatura de genul plina cu caini,si era intr-un sat,ma pierdusem pe acolo.

 

Pana am intors utilajul,acceleram motoreta la greu ca sa-i sperii,ca erau pe toate partile.

 

Nu mai zic ca au iesit toate babele la porti ca se auzea de parca venea iadu,huruituri,injuraturi,latraturi..

 

Anul trecut am fost inhatat de picior in parcare la Real ,am incercat s-o sterg si crezusem ca scapasem de ei dar a trebuit sa incetinesc la iesirea din parcare pentru ca era sens giratoriu si trafic greu.si HATZ! ...nu de muscatura mi-a fost ca nu mor dintr-atata,ci de vizitele saptamanale la spital pentru antirabic..o fericire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io, deobicei, le dau cate un sut peste bot, daca se apropie prea mult.

Anul trecut m-am facut si eu inspre unul cu piciorul, fix in curba, mi-a fugit spatele un pic, iar eu eram cu piciorul intins, am luat curba de zici ca eram campion la enduro/supermoto ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam care sunt sansele ca doi motociclisti sa se tamponeze in trafic ... cu masinile? :D

Yeap ... eu am avut astazi parte de o astfel de aventura ... avarii minore, schimb de numere de telefon, un pret corect si finalizat cu strangere de mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam care sunt sansele ca doi motociclisti sa se tamponeze in trafic ... cu masinile? :D

Yeap ... eu am avut astazi parte de o astfel de aventura ... avarii minore, schimb de numere de telefon, un pret corect si finalizat cu strangere de mana.

Nice,

Dar cum e ca un tata si fiu amindoi instructori auto sa se tamponeze la stop?

*Am auzit de intamplarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice,

Dar cum e ca un tata si fiu amindoi instructori auto sa se tamponeze la stop?

*Am auzit de intamplarea asta.

Mai era ala cu R6/audi prin braila, de si-a lovit propria masina. Asta ii intrece pe toti.

 

http://adevarul.ro/locale/tulcea/galerie-foto-motociclist-galati-stare-grava-spital-intrat-motorul-propriul-audi-1_50ac97cb7c42d5a663866bc3/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Ce am patit in seara asta...

 

Ma duc cu mobra la munca, totul ok, la plecare iar totul ok pana ajung la semafor la Pta.Presei cand aud pe franare un scartait urat de tot. Ma uit, o fi ceva jeg pe disc, o fi pe la ambreiaj ceva, nu stiam de la ce o fi... Nu parea nimic aiurea. Merg incet zic "ba cine stie" ..o iau spre Arc, spre TVR... ajung la Perla, intru pe Stefan cel Mare, din cand in cand scartaia ba mai tare, ba mai incet.... cand la IGP la stop... ralizez ca scartaia un rahat de Citroen care mergea pe acelasi traseu si in ritm cu mine. :grinbandit:

 

Pfiuu! Dupa ce am stat cu morcovu pana acolo restul drumului am ras singur in casca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am crezut ca am ceva la mobra si am mers incet. Patania e ca pe franare ala scartaia si eu aveam impresia ca e de la mine.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am patit in seara asta...

 

Ma duc cu mobra la munca, totul ok, la plecare iar totul ok pana ajung la semafor la Pta.Presei cand aud pe franare un scartait urat de tot. Ma uit, o fi ceva jeg pe disc, o fi pe la ambreiaj ceva, nu stiam de la ce o fi... Nu parea nimic aiurea. Merg incet zic "ba cine stie" ..o iau spre Arc, spre TVR... ajung la Perla, intru pe Stefan cel Mare, din cand in cand scartaia ba mai tare, ba mai incet.... cand la IGP la stop... ralizez ca scartaia un rahat de Citroen care mergea pe acelasi traseu si in ritm cu mine. :grinbandit:

 

Pfiuu! Dupa ce am stat cu morcovu pana acolo restul drumului am ras singur in casca

 

O sa mai cresti si tu si n-o sa mai scrii pe aici de toate near-miss-urile care erau cat pe ce sa te nimereasca... ;)

 

P.S: Nu sari in sus, si eu scriam pe aici anul trecut, in primele cateva mii de km ma soca/enerva tot ce mergea aiurea pe strada. Dupa care... m-am obisnuit. :)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai cresti si tu si n-o sa mai scrii pe aici de toate near-miss-urile care erau cat pe ce sa te nimereasca... ;)

 

P.S: Nu sari in sus, si eu scriam pe aici anul trecut, in primele cateva mii de km ma soca/enerva tot ce mergea aiurea pe strada. Dupa care... m-am obisnuit. :)

Dar n-a fost niciun "near miss", de unde ideea asta? Poate ai gresit persoana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot merge pe povesti si nu filmulete, va povestesc si eu ca era sa imi indoi oasele pe sina de tramvai. Faceam stanga de pe mihai bravu pe dudesti si am abordat cu un unghi prea mic sina aia inaaalta de tramvai. Roata s-a dus inainte, motocicleta in lateral, picioarele jos, scarita in picior, panica maxima, facut ceva sa nu cad dar nu mai stiu ce si am scapat.

Grija mare la toate nodurile alea de sine de acolo!

Eu stau in intersectia aia si mereu trec cu nodu' in gat din cauza asta. Acum ma gandesc pe unde sa o iau diseara la intoarcere:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar n-a fost niciun "near miss", de unde ideea asta? Poate ai gresit persoana...

 

Nu nu, n-am gresit. Ok, ideea generala era ca n-o sa-l mai surprinda nicio situatie din trafic si n-o sa mai scrie pe aici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...