Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cine m-a filmat ieri cand impingeam masina prin intersectie la piata Drumul Taberei? :D

A treia oara pe anul asta :)

Pe unde circuli de obicei? Si la ce ore? Poate adaptez traseul meu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai zis dauna totala m-am gandit la ceva mai mult decat carene sparte si o casca julita.(hainele rupte sunt la moda) :) oricum, ma bucur ca esti tu bine, fierul se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata ca nicioadata (anul asta, in UK), se facea ca era inceput de iulie, o vineri dupa-amiaza / seara insorita si calda, ora de varf pe autostrada M25 (centura Londrei), iar eu ma tineam cu spor dupa un prieten cu care pacaleam traficul blocat (mergand printre benzi), in drum spre Tara Galilor, pentru un weekend de (alta) poveste. La un moment dat el a trecut printre o duba (in dreapta) si o masina (in stanga) cu V-Stromu' lui de-o mie (plus topcase si side-cases) si mie mi s-a parut ca nu am loc sa trec cu Bulbuca mea (BMW F650CS Scarver). Deh, cu totii stim ca femeile nu pot aproxima distanta pentru ca toata viata lor li s-a spus ca 20cm inseamna un lat de palma. Sa revenim... M-am oprit cu Bulbuca intre duba si masina, m-am uitat cu jind cum amicul se strecoara in continuare printre benzi si mi-am zis cu voce tare (si viziera deschisa) un "Oh come ooooon!" din tot sufletul. In momentul urmator, pasagerul din duba a scos mana pe geamul deschis si a tras oglinda, iar masina din stanga (tot cu geamul deschis) a tras stanga de volan, ca sa-mi faca loc, ca ma auzisera cu totii. Eu, fericita, am strigat un "Thank youuuuuu!" si dusa am fost.

 

Nu am o morala la povestea asta, dar am ajuns la concluzia ca indiferent de tara, e avantajos sa fii fata pe motor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata ca nicioadata (anul asta, in UK), se facea ca era inceput de iulie, o vineri dupa-amiaza / seara insorita si calda, ora de varf pe autostrada M25 (centura Londrei), iar eu ma tineam cu spor dupa un prieten cu care pacaleam traficul blocat (mergand printre benzi), in drum spre Tara Galilor, pentru un weekend de (alta) poveste. La un moment dat el a trecut printre o duba (in dreapta) si o masina (in stanga) cu V-Stromu' lui de-o mie (plus topcase si side-cases) si mie mi s-a parut ca nu am loc sa trec cu Bulbuca mea (BMW F650CS Scarver). Deh, cu totii stim ca femeile nu pot aproxima distanta pentru ca toata viata lor li s-a spus ca 20cm inseamna un lat de palma. Sa revenim... M-am oprit cu Bulbuca intre duba si masina, m-am uitat cu jind cum amicul se strecoara in continuare printre benzi si mi-am zis cu voce tare (si viziera deschisa) un "Oh come ooooon!" din tot sufletul. In momentul urmator, pasagerul din duba a scos mana pe geamul deschis si a tras oglinda, iar masina din stanga (tot cu geamul deschis) a tras stanga de volan, ca sa-mi faca loc, ca ma auzisera cu totii. Eu, fericita, am strigat un "Thank youuuuuu!" si dusa am fost.

 

Nu am o morala la povestea asta, dar am ajuns la concluzia ca indiferent de tara, e avantajos sa fii fata pe motor. :)

Asta-i buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam liniste pe topicul asta. Nimeni nu mai incearca sa omoare motocicliști? Nu mai face niciun motociclist educatie rutiera soferilor? O oglindă rupta, o flegma cu viziera lasata?

...nimic?

e frig, merg mai putini. Eu imi caut o geaca care sa se inchida & manusi noi - pana nu gasesc nu ma mai dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat de frumos si de fain tragea saracia aia de motor...nici nu ma gandesc sa-l dau la dezmembrari....ma gandesc sa vad ce pot sa fac cu motorul ala ...este chiar pacat de el.. :)

De mult ma bate un gând sa fac rat dintr-un scuter. Fara niciun plastic pe el, far rotund in fata si sea de un singur loc. Ceva pe care sa-l pot parca fara sa mai pun cricul, cum faceam cu bicicleta in copilarie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La orele astea (1:00-2:00) cand ies eu de la munca, nu mai e de mers, pierzi aderenta pe roata din spate de zici ca-i gheata pe jos si ai cauciucuri din anii '90. Daca mai esti si nevoit sa mergi pe Splaiul Unirii (Bucuresti) sau stai pe langa vre-un lac, mai tre' sa iei in calcul si echipament de iarna, ca te simti ca un cub de gheata in 2-3km calare...

 

Eu ma gandesc serios sa-mi iau un DR125 si sa-i dau inainte pana la primavara. Cu echipamentul adecvat, bineinteles. A incercat cineva sa faca asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca e pe bune? Ori e facatura, ori aia 2 (pagubitul si cu prietenul lui) sunt mari pampalai.

In primul rand trebuia chemata politia cand l-au vazut, in al 2lea rand trebuia sa-i rupa mainile si picioarele aluia... "s-a impiedicat si a cazut". Cu camera oprita, normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...