Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

O problema recenta cu 4 roti, ultimele 2 saptamani am tot vazut ca isi arunca lumea gunoi din masina. In afara de claxon / cearta / returnare obiectele aruncate, nu stiu ce sa le fac. Hartii, cutii de bere (3 bucati una dupa alta, dintr-o duba pe centura Buc.), scrum. Ce naiba.

De obicei eu rezolv luand gunoiul si il pun sub stergator, in partea dreapta ca macar sa se deranjeze sa se dea jos din masina si sa il ia.

Partea funny apare cand idiotii mai degraba dau din stergatoare decat sa se dea jos sa le ia si atunci descopera ca zgarie parbrizul. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajung si eu in seara asta acasa de la muncă, parchez in fata blocului la un metru mai in spate de un taxi...dupa jumătate de ora aud un scârțăit, mă uit pe geam vad un taximetrist care se da jos se uita striga ceva la nevastasa la scara vecina si pleacă.pana sa tip la el se urca in masina si pleacă.cobor jos mă uit, aripa pe fata zgâriată, strig si eu la prietena mea sa arunce cheia sa il mut si ii zic ca oricum i-am filmat numărul cu camera de pe ghidon si am sa fac reclamatie la poliție.dupa nici 2 minute probabil l-a sunat nevastasa ca s-a întors...ca sa ii dau aripa sa mi-o vopseasca bla bla, eu eram bucuros ca nu a dat motorul jos am lăsat-o asa...stiu ca nu e ok ca trebuia sa il f** dar nu rezolvam nimic.

 

Mai fain e ca ieri vecina mea o enciclopedie cu batic la vreo 70+ imi zicea sa o trag pe alee in fata blocului ca in strada o sa il izveasca careva, e blestemată, de acu când mai zice ceva îmi acopăr urechile si fug:))

post-92473-0-36757000-1468267373_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar "patanie" dar in ultimul timp (nu chiar scurt) s-au inmultit drastic soferii care butoneaza telefonul.

In principiu cam 80% din ce vad eu sunt femei care fac asta, de vorbit la telefon o fac toti.. ca na telefonu vine cu heandfree oricum si aia cu masini scumpe au integrat astfel de sisteme.. da tot mai bine cu mana pe el.. ca esti fraier altfel..

Zici ca e ok ca se uita la telefone cand sunt la stop.. da sunt si complet neatenti la ce e in jur.

Asta am tinut-o pentru video ca ia cireasa de pe tort..wtf..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul timp (nu chiar scurt) s-au inmultit drastic soferii care butoneaza telefonul.

Jocuri cretine, filme, tv, carti, ziare, forumuri, sms-uri, fakebuc ... ne-a timpit tehnologia si traficul, nu prea mai intereseaza pe nimeni volanul si pedalele fiindca oricum n-ai unde sa inaintezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, las ca prin 2009-10 eu tineam laptopul pe scaunul din dreapta legat cu centura si raspundeam la mailuri, asa de "fluent" se circula! Dar n-am intrat niciodata pe contrasens si, in general, butonam doar oprit.

Apropo de motociclistul care o arde barosaneste pe rosu, acum vreo saptamana stateam intre masini pe Cal. Victoriei aproape de Hilton si un "coleg", vazand ca nu poate inainta, a taiat-o turat pe pista de biciclete. Ne mai miram de ce ne iubeste lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un "coleg", vazand ca nu poate inainta, a taiat-o turat pe pista de biciclete. Ne mai miram de ce ne iubeste lumea...

SIncer si mie imi face cu ochiul pista aia in anumite zile, oare ce se intimpla daca mergi cu motocicleta pe acolo si te intreaba garda de sanatate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu ma gândeam sa merg pe trotuar. Oare zice ceva politia? Deh, le zic ca sunt începător (de fapt vad ei lămâia)...

Eh, iti iei si tu prima amenda. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu glumeam....eu am simt aiurea ca uneori mai ocolesc (cu masina) limitatoarele alea de viteza din Brasov si intru cu o roata pe pisa de biciclisti.

 

Nu, nu cred ca e ok sa folosim acea pista. Si sincer, am vazut mai multi biciclisti care in oras au viteza medie mult mai mare decat mine (cu masina)... Cand fac o manevra de-asta tampita sa intru pe banda lor, daca nu sunt atent pot sa ating pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati calmi ca am vazut "rideri" si pe trotuar, chiar 2 deodata, cu ture si fandari printre pietoni si masini parcate! Cal Grivitei, intre Pod Constanta si Chibrit. Pantaloni scurti, tricou, tobe galagioase, nu retin daca erau in regulamentarii slapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati calmi ca am vazut "rideri" si pe trotuar, chiar 2 deodata, cu ture si fandari printre pietoni si masini parcate! Cal Grivitei, intre Pod Constanta si Chibrit. Pantaloni scurti, tricou, tobe galagioase, nu retin daca erau in regulamentarii slapi.

L-am intalnit si eu....se burzuluia la mine ca nu ma dau la o parte ca sa mearga el pe trotuar, dar s-a linistit repede pentru ca era o diferenta mare de gabarit. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajunge din urma duduia la coloana sa urc spre cotroceni si zice: te vazusem, stai linistit ca nu te calcam!.... Am ramas siderat!

ce sa mai zici? te-a vazut si te-a pus in pericol.

deci si mitul cu se baga ca nu se uita cade.

se baga ca ... nu te calca! :rusinica: adica spera, daca nu-i iese baga textul cu scuze nu te-am vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa citez: Si ce ba, nu aveai loc?

Motociclistii nu au nevoie de-o banda, noi putem merge pe o palma de asfalt pe langa trotuar :))

 

Pe trotuar am mers de vreo 2 ori... la Academie, pe urcare, benzile f inguste si nu ai loc sa te strecori. M-am simtit ca ultimul infractor, desi am mers incetisor si nu am deranjat pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, biciclistii nu stiu ce au dar le place pe invers!

Si eu m-am minunat de partea asta....tu ai vazut ce sei micutze au, unele nici nu se vad dintre buci.

Oare asa de mult sa le placa?! :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...