Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nope, cum am zis, ne cunoaștem personal. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestii "normale" in Bucuresti, una veche, una de azi dimineata:

 

! - fac refugii de tramvai pe Ziduri Mosi (Piata Obor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca erai fix in unghiul mort al VW roşu. Dubaşii au unghi mort 360°, dar chiar sa te depaseasca? :D A incercat, dar n-a fost prea insistent.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce a vrut să spună poetul în primul filmuleț? :D

 

Că în al doilea am văzut - întoarcere pe dublă linie de tramvai continuă cu topping [de înjurături printre dinți] în (pe)trecerea de pieton(ț)i și finalizare timidă pe două benzi. Trafic normal de București.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce a vrut să spună poetul în primul filmuleț? :D

 

Că în al doilea am văzut - întoarcere pe dublă linie de tramvai continuă cu topping [de înjurături printre dinți] în (pe)trecerea de pieton(ț)i și finalizare timidă pe două benzi. Trafic normal de București.

ca era un idiot care poza cladirea din dreapta din mijlocul ultimei benzi.

 

vezi ca exista si filmuletul 3 dar trebuie copy/paste la link, forumul nu vrea sa ii faca preview ca la primele doua ;)

 

EDIT: filmuletul doi mai are si un refugiu de tramvai iar peugeotul e de partea lui gresita, nu e chiar cea mai normala manevra nici in Bucuresti

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca era un idiot pe mijlocul strazii care fotografia traficul.

 

Aaa, păi ieri era un bețiv între sensurile de mers în mijlocul unei intersecții aglomerate cu 3 benzi pe sens. A mers un polițist să-l ia din drum și nemernicul era foarte încântat că vorbește cineva și cu el. :D

 

Nu mă surprinde absolut nimic. Nici chiar faptul că am reușit să calc cu motocicleta un șoricel-kamikaze care a sărit fix în față roții cu o precizie chirurgicală pe un drum în plină câmpie când se întuneca afară. Nu am avut cum să-l evit, cred că era foarte nefericit și asta l-a determinat să facă gestul fatidic - l-am văzut brusc cum fuge de pe marginea drumului cu câțiva metri înainte și l-am auzit cum s-a lovit de galeriile de evacuare... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EDIT: filmuletul doi mai are si un refugiu de tramvai iar peugeotul e de partea lui gresita, nu e chiar cea mai normala manevra nici in Bucuresti

 

Aaa ba da, în Rromânia în general și în București în special, e ceva anormal să vezi că se merge regulamentar, nu fazele astea. ;)

 

Am văzut <<chestii>> de toate felurile (cu 2/3/4/8 roti, cu creier, fără creier, în mărime variabilă) apărând pe șosea de unde nici Dracu' nu ar putea crede. Mă aștept să pice și chestii zburătoare, deși România nu prezintă interes pentru scena terorismului internațional.

 

Anul trecut de Paște eram cu niște prieteni austrieci veniți pentru prima oară în RO pe drumurile patriei mumă, și am nimeritcu motocicletele direct într-o turmă de oi, pe o stradă periferică a orașului Hunedoara. Fața mea - Oh, well. Uimirea de pe fețele lor - priceless. :D

» Post actualizat in 04 May 2017 14:20

sper ca nu ai film. daca da, nu il posta. daca il postezi, scrie despre ce e vorba ca sa nu il deschid

 

Greu cu simțul u(o)morului... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Există chirurgi în generaliști? :rusinica:

 

Știu că există generaliști în chirurgi... adică chirurgi care taie în general. Dar ăia locuiesc în Ferentari.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, cu masina si cu sotia in dreapta ies de la mine de pe strada (o straduta mica) intr-o strada cu 3 benzi pe sens (vreo 200 de metri pana intr-un giratoriu). Traficul era usor. Ies pe prima banda, semnalizez, stanga, las cateva masini sa treaca, apoi trec pe banda 2. Avand in vedere ca vroiam sa merg la stanga, am vrut sa trec pe banda 3. Semnalizez iar...in spate, un taxi. Ma asteptam sa imi faca semn sa trec pe banda 3 insa nu o face (nu-i bai, ca doar nu e obligat). Franeaza apoi in dreptul meu (mergeam cu vreo 10-15 km/h) si imi zice:

El: - Vezi ca poti sa te duci la stanga si de pe prima banda!!!

Eu: - aaa...dar nu imi permite marcajul (banda a 2-a avea sageata inainte si cea din stanga...sageata la stanga...normal)

El: Eee...pai semnalizezi si pur si simplu faci stanga...nu are nimic...

Eu:... fara replica!

 

Taximetristul, apoi ca sa imi arate cum se face, accelereaza, intra in fata mea, (de pe 3 pe 2) si apoi intra in giratoriu facand stanga....

 

Am ramas fara replica!

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...