Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am scapat de data asta.

 

In situatii de genul asta, adica aglomeratie, coloana oprita etc, nu mai merge in paralel cu alta masina in miscare... asta e schema pe care o fac f multi, trag brusc sa se bage pe o banda care li se pare mai libera. E chestie de secunda, nici nu apuca sa se asigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Frana a fost reactie de director de film sau asa se procedeaza in cazuri de genul asta?Eu auzisem ca situatia se rezolva cu un sprits de gaz sau frana mai hotarata nu doar doar sa ramai in dreptul lui.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ar fi trebuit sa incetinesc, sa raman mai in spate. De accelerat nu prea, eram totusi pe vestita banda 1.

 

Nu-s director de film, n-am aspiratii de vlogger, am franat ca sa treaca pe langa mine, recunosc, ca sa vad daca schiteaza vreo scuza.


» Post actualizat in 12 May 2017 17:45

De franat a franat si el, oprise deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de intrat pe banda fara asigurare, azi mergeam pe banda a doua si pe a-ntaia era o duduie cu masina. Ajung paralel cu ea si tre sa franez usor, ca si ea de altfel, care apoi realizeaza ca e mai bine pe banda mea si da semnal bagandu-se cu botul usor pe banda mea si impingandu-ma catre linia de tramvai dintre sensurile de mers, eu fiind paralel cu ea, chiar in dreptul geamului ei. Avand geamul deschis si eu casca open face, si mai ales ca deja ne mai desparteau 40-50 cm, ii tip din mers daca nu ma vede ca sunt fix acolo. Redreseaza putin masina din traiectorie si se uita la mine zambind. Asteapta sa trec si face mutarea.

 

Asa ca aia sunt "finuti" care isi cer scuze. Sunt altii care te vad sii ii doare in pixxx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred pe cuvant! Oricum, face impresia unui om de toata isprava!

Scuze de off...

Subscriu.

 

De ce sa ambalezi ca retardul motorul la semafor cand tu ai intre picioare o amarata de tigaie?!

M*** imbecilului de pe Iuliu Maniu

Editat de ana.maria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu fratilor, dar eu când stau la semafor (sau in coloana la giratoriu) incerc sa plec cat mai usor pentru xa si pe mine cand sunt la volan ma enervează moticiclistii care ambaleaza aiurea motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce coios...era tot el ....castronar macaronar slapar si toate intr-unul singur.


» Post actualizat in 18 May 2017 06:11

Subscriu.

De ce sa ambalezi ca retardul motorul la semafor cand tu ai intre picioare o amarata de tigaie?!
M*** imbecilului de pe Iuliu Maniu

Unde unde ? care cine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce e aia? semn de sens giratoriu (vehiculele care circulă în interiorul acestora au prioritate faţă de cele care urmează să pătrundă în intersecţie) cu un semn de cedeaza?

Dupa ce si asa e greu mai fac si combinatii de astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu.

De ce sa ambalezi ca retardul motorul la semafor cand tu ai intre picioare o amarata de tigaie?!

M*** imbecilului de pe Iuliu Maniu

Apropo de oligofreni care ambaleaza aiurea, ma intorceam duminica dimineata de la munca pe la tineretului si trec pe langa unul cu un...cred ca 929 revopsit albastru spray tot. Aproape de universitate, langa pasaj, ca de obicei, aglomerat si mergeam intre benzi. Una din legile bunului simt, pe care o respect mereu, e ca daca n'am loc si omul nu se da la o parte, astept si daca e amabil, ma bag. Unii nu ma observasera si au stat cateva secunde pana sa se dea la o parte, iar eu m-am bagat. Imbecilul asta venit din spate a oprit in dreptul lor si a ambalat tigaia aia de mi s-a facut rusine ca sunt si eu pe doua roti ca el(sau invers). Imi venea sa ma duc la omul ala saracul si la copiii lui din masina sa imi cer scuze ca nu suntem toti niste oligofreni ca idiotul ala. pana s-a facut verde a durat un secol.

Cum era aia, cu respectul in trafic?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Era sa dea check-in gresit.

Asta merita sa te dai jos, sa ii pun castronul ala in cap si sa il bati in pamant ca in desene animate :stuck:

 

Dupa ce ca e prost ca P#|@, mai are si tupeul sa fie rau de gura... X-(

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de oligofreni care ambaleaza aiurea, ma intorceam duminica dimineata de la munca pe la tineretului si trec pe langa unul cu un...cred ca 929 revopsit albastru spray tot. Aproape de universitate, langa pasaj, ca de obicei, aglomerat si mergeam intre benzi. Una din legile bunului simt, pe care o respect mereu, e ca daca n'am loc si omul nu se da la o parte, astept si daca e amabil, ma bag. Unii nu ma observasera si au stat cateva secunde pana sa se dea la o parte, iar eu m-am bagat. Imbecilul asta venit din spate a oprit in dreptul lor si a ambalat tigaia aia de mi s-a facut rusine ca sunt si eu pe doua roti ca el(sau invers). Imi venea sa ma duc la omul ala saracul si la copiii lui din masina sa imi cer scuze ca nu suntem toti niste oligofreni ca idiotul ala. pana s-a facut verde a durat un secol.

Cum era aia, cu respectul in trafic?....

Dupa parerea unora, respectul se impune :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de oligofreni care ambaleaza aiurea, ma intorceam duminica dimineata de la munca pe la tineretului si trec pe langa unul cu un...cred ca 929 revopsit albastru spray tot. Aproape de universitate, langa pasaj, ca de obicei, aglomerat si mergeam intre benzi. Una din legile bunului simt, pe care o respect mereu, e ca daca n'am loc si omul nu se da la o parte, astept si daca e amabil, ma bag. Unii nu ma observasera si au stat cateva secunde pana sa se dea la o parte, iar eu m-am bagat. Imbecilul asta venit din spate a oprit in dreptul lor si a ambalat tigaia aia de mi s-a facut rusine ca sunt si eu pe doua roti ca el(sau invers). Imi venea sa ma duc la omul ala saracul si la copiii lui din masina sa imi cer scuze ca nu suntem toti niste oligofreni ca idiotul ala. pana s-a facut verde a durat un secol.

Cum era aia, cu respectul in trafic?....

Eu cred ca o au mica si simt nevoia sa compenseze cumva...altfel de ce atata zarva?!

Cilindreea...:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa invatam ca sunt o gramada de dobitoci in aceasta lume...asa cum sunt si unii oameni carora trebuie sa le spui "sarut mana". E drept ca din ultima categorie sunt din ce in ce mai putini.

 

Eu daca as avea un motociclist in spate care ar ambala motorul aiurea, nu i-as face loc.

Totusi, atunci cand sunt in trafic cu masina, sau chiar cu moto, daca am unul care merge mai repede , atunci cand e sigur pentru amandoi, fac tot posibilul sa il las sa se duca. Nu pentur el, ci pentru mine, deoarece prefer sa il las sa se duca atunci cand e sigur pentru amandoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-a, bine di tăt!

Eu n-am patit nik, dar fiind pasager intr-o conserva oprita in coloana intre Pasajul Basarab si Leu am admirat un coleg cu FZ6 care o ardea ca un bo$$ pe trotuar. Il salut cu ciocanul in far! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...