Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Nici nu ma asteptam la altceva din partea ta. Asfalt uscat domnule si iti doresc 0 incidente... In chiloți sau fara.

 

PS: vezi poate e vreo optiune sa imi ignori posturile ca sa nu iti mai strici ziua.

 

Ps: pentru MINE merge bine cel care nu se pune el in pericol, nu pune pe altii si nu incomodeaza pe nimeni.

 

Nu e prima data cand faci aluzii despre inferioritatea bucurestenilor ,domnule moralist de doi bani...

 

Care este punctul de referinta cand judeci daca cineva se pune in pericol,vasta ta experienta?

» Post actualizat in 04 Jun 2017 17:22

Ca sa ma cobor la nivelul tau si sa fiu sigur ca intelegi iti mai spun doar ca a fost o vreme cand eram pe la nivelul tau de foarte incepator ,dar nu asa speriat de bombe si nu atat de nesimtit sa judec oamenii cu malitie datorita locului de resedinta ,si cand ieseam cu baieti mai experimentati credeam ca se pun in pericol pentru ca mergeau prea tare pentru nivelul meu.Mai tarziu am inteles eroarea viziunii mele asupra a ce se intampla acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceee? Tu stii sa citesti? Nu am făcut nicio aluzie la bucuresteni. Nu exista oameni "inferiori" din punctul meu de vedere...spuneam ca mergea spre Bucuresti. Daca vrei, rectific, "venea dinspre Brașov"... El stie dacă mergea la Baicoi, Ploiești sau constanta.

 

Edit: acum ai editat si m-ai facut nesimtit.... Ei bine, ai demonstrat ce ai avut de demonstrat.

 

A fost ultima mea replica pentru tine. Iti doresc toate cele bune domnule.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

12 definiții pentru brașoavă

BRAȘOÁVĂ, brașoave, s. f. (Fam.) Minciună, palavră. – Din n. pr. Brașov.

adăugată de LauraGellner

acțiuni

BRAȘOÁVĂ, brașoave, s. f. (Fam.) Minciună, palavră. – Din n. pr. Brașov.

adăugată de valeriu

acțiuni

BRAȘOÁVĂ, brașoave, s. f. (Familiar, mai ales la pl.) Vorbă lipsită de temei; palavră, minciună. N-avem timp de brașoave! Lasă-ne cu prostiile tale! PAS, L. I 140. Șiretul, înadins ne duce-așa departe, ca să nu băgăm noi deseamă că ne spune brașoave. VLAHUȚĂ, O. A. II 24. Ia tacă-ți gura, măi Gerilă... Acuș se face ziuă, și tu nu mai stinchești cu brașoave de-ale tale. CREANGĂ, P. 252.

adăugată de blaurb.

acțiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iti zic eu care este referinta desi toti baetii ar trebui s-o stie...

Probabil toti baetii ar trebui s-o stie, dar eu nu sunt baeat de baeat. Educatia proasta, bat-o vina, ce sa fac daca n-am crescut in Romania?
Acu’ m-am luminat insa. Thanks, Chief! HandckerchiefBaetii stie de ce… :crack: :crack: :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Probabil toti baetii ar trebui s-o stie, dar eu nu sunt baeat de baeat. Educatia proasta, bat-o vina, ce sa fac daca n-am crescut in Romania?

Acu’ m-am luminat insa. Thanks, Chief! HandckerchiefBaetii stie de ce… :crack: :crack: :crack:

Ii zice cineva sau o lasam asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai i-as spune ca in comunicarea online limbajul corpului, tonul si timbrul vocii nu pot fi folosite pentru exprimarea ironiei astfel incat se recurge la folosirea de cuvinte pocite intentionat sau peiorative.
Adica am folosit psihologia inversa in scris si l-am facut pe om opusul "baeatului de baeat". Care o fi antonimul respectiv is for me to know and for you to find out.

 

Lamuritu-te-am? Adica asa ma dixtrez eo boss, broblem?

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate sunt mulți care nu au și permis de mașina și nu știu cum e sa și mergi cu mașina.Acum 2 ani mergeam la grătar ,eu în mașină și 2 prieteni cu motoarele.De foarte multe ori mă uitam in oglinzi sa ii vad și nu îi vedeam,erau în niște unghiuri moarte nici când am întors capul spre stânga nu îi vedeam.De atunci incerc sa merg cat mai vizibil posibil,Nu suport sa vad motocicliști între mașini care tureaza motoarele la maxim sa li se facă loc.Nu este o obligație sa te dai la o parte.Eu o fac atât cât să nu încurc traficul și mai tare.

» Post actualizat in 05 Jun 2017 09:56

Mă întreb de multe ori când văd fetele alea când merg că pasager pe vitezana și cu mijlocul gol.Peste 2 ani se mai pot da jos din pat?

» Post actualizat in 05 Jun 2017 09:56

Scuze de greșelile de ortografie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

» Post actualizat in 05 Jun 2017 09:56

Mă întreb de multe ori când văd fetele alea când merg că pasager pe vitezana și cu mijlocul gol.Peste 2 ani se mai pot da jos din pat?

» Post actualizat in 05 Jun 2017 09:56

 

Dar alea care isi vac veacul in bordel, cum de nu merg toate cracanate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Bec a nimerit-o cel mai bine cu toate ca era o retorica sa vad si eu cum e cand ma fowte grija de durerile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

De ce ??

» Post actualizat in 06 Jun 2017 04:57

Cred ca diferenta dintre noi este ca eu pot sa recunosc o fata inainte sa ajungem la faza cu dat chilotii jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ??

» Post actualizat in 06 Jun 2017 04:57

Cred ca diferenta dintre noi este ca eu pot sa recunosc o fata inainte sa ajungem la faza cu dat chilotii jos.

Cred ca se referea ca sunt pitipoance care umbla tot machiate, aranjate, sexoase, dar cand le dai chiloteii jos vine mirosul de peste :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cred ca se referea ca sunt pitipoance care umbla tot machiate, aranjate, sexoase, dar cand le dai chiloteii jos vine mirosul de peste :))

Din nou, nu dovedeste decat ca este o problema a celui care a facut alegerea.

» Post actualizat in 06 Jun 2017 06:07

Incepe sa devina clar de unde atata obsesie vis-a-vis de conserve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus naibii si topicul asta, daca o depasire pe linie continua e patanie...

 

Pai ce vrei cumetre daca s-a umplut batatura de virgine infofolite pana-n dinti sa nu li se vada glezna, carora o mana paroasa la orizont li se pare agresiune sexuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De durerile altora nu. Dar uneori, mai cunosti o fata care umbla cu mijlocul gol, si cind isi da chilotii jos, faci stinga-mprejur.

daca stii ceva ce noi nu am aflat inca (in atatia ani de experienta) please share with the community

 

 

p.s. asta nu-i offtopic chiar se poate intampla sa intalnim asa ceva in trafic si e mai bine sa fim pregatiti :)

p.p.s eu as zice ca daca abia se vad gropitele dintre solduri e chiar ok ... daca sunt accentuate probabil a fatat de cateva ori sau e grasa, caz in care tragi viziera si pleci repede (d'aia parca prefer una cu spatele descoperit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand cu vremea frumoasa s-a mai aglomerat drumul si prin Constanta, am fost nevoit sa dau prioritate mai multor nerabdatori care intorc pe linia continua sau fara sa se asigure sau care pur si simplu nu iti dau prioritate pentru ca li se pare ca au stat destul, inclusiv Politiei. De astia nu se curata strazile prea curand, deci atentie si, daca nu sunteti in vreun vehicul foarte rezistent, dati-le prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cum se face ca toate pataniile sunt defapt varsari de venin si frustrari?

Chiar nu mai trece nimeni printr-o intamplare amuzanta sau de alta natura decat banalul "conserva ucigasa"?

Numai negativisti frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una de acu vreo luna, m-am nimerit langa geamul unui nene cu dacie clasica 1310...ish, el deschide geamul, se uita mirat cateva secunde si intreaba

el: de cat e motoru?

eu: 1600

el baga instant o cruce dupa toate regulile evlaviei dupa care mai sta cateva secunde. apoi: da' cat prinde?

eu: cred ca vreo 160-170, da' nu-s sigur, ca cu mai mult de 140 nu am mers niciodata

la care cred ca s-a blocat, ca nu a mai zis nimica. Probabil se astepta sa ii zic ca prinde vreo 500 la ora...

apoi s-a facut verde semaforul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca toate pataniile sunt defapt varsari de venin si frustrari?

Chiar nu mai trece nimeni printr-o intamplare amuzanta sau de alta natura decat banalul "conserva ucigasa"?

Numai negativisti frate...

Nush altii, dar eu nu simt frustrare deloc, uneori incetinesc din vreme si fac semn sa se bage cand stiu ca e intersectie dificila. Aia cu masina se voia o gluma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...