Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

IN-CRE-DI-BIL!! Am vz un poitist conducand Loganul institutiei si PURTAND CENTURA!!! Drept ca intr-un oras de provincie, aici toti biciclistii au vesta (bine, o tin pe portbagaj/coş, dar o au :P

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

O mica "patatie" in conserva....

Veneam de la munca...2 benzi pe sens. Vad 2 colegi motociclisti pe partea dreapta, opriti, echipati, pe ceva SS (cred). Mai merg vreun km si ii vad in spatele meu (eram pe banda 2). Trag ceva mai tare de masina, intru in fata celui de pe bada 1 (accelerand in continuare usor), ca sa le fac loc colegilor....

Rezultat? Proasta decizie. Dobitocul din spatele meu, decide sa ma depaseasca (vorbea la telefon). Evident ca mi-a inghetat sangele in vine....pentru ca dobitocul nu s-a asigura si le-a intrat motociclistilor in fata. Au existat niste schimburi de replici ulterior intre sofer si unul dintre motociclisti.

 

Acum, intrebare: daca se intampla ceva nasol, ma puteam considera vinovat? Da, imi umpleau cei 2 colegi frigiderul insa nu le ami taia dobitocul calea....(daca ramaneam pe banda 2).

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri pe Petricani eram cu conserva. cand il vad pe B30 KOJ sau ceva de genul asta, o motoreta o ardea vajnic pe pista de biciclete disnpre lac (un fel de trotuar sa zicem desi loc de pietoni nu mai este). In schimb unul cu o cursiera trecea linistit intre benzile de masini. A luat-o lumea cu susul in jos.

Putem sa facem milioane de stickere cu motociclistii exista in trafic, sunt de ajuns cativa din astia care o iau pe trotuar cate 1 km (idem si pe aviatorilor intre Bd Beijing si Charles de Gaule) ca ne injura toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Adica avem cativa eroi ai motociclismului care se vaita permanent ca pe ei nu-i vede nimeni ,dar daca mergi pe pista de biciclete te vede toata lumea si te mai si injura ...

Nice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri veneam de la Buftea si din sens opus un Volksvagin depasea incet microbuzul "intercity" de parca eu nici nu as fi existat, geaba am dat cu faza mare. Apoi prin cartierul meu un taximetrist cu plodul pe genunchi bineinteles ca m-ar fi luat cu fulgi cu tot la o intersectie de stradute unde avea cedeaza, banuiesc ca nici nu m-a observat din cauza obstacolului vizual pt ca nu a schitat absolut nici un gest, nici acar o miscare din pupile, era mai agitata muierea de pe locul din dreapta.

Nu ma vait, chestiile de genu' fac parte din cotidian, dar am regretat ca nu eram cu Fordul, as fi avut sansa sa-l vand vreunui asigurator :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica "patatie" in conserva....

Veneam de la munca...2 benzi pe sens. Vad 2 colegi motociclisti pe partea dreapta, opriti, echipati, pe ceva SS (cred). Mai merg vreun km si ii vad in spatele meu (eram pe banda 2). Trag ceva mai tare de masina, intru in fata celui de pe bada 1 (accelerand in continuare usor), ca sa le fac loc colegilor....

Rezultat? Proasta decizie. Dobitocul din spatele meu, decide sa ma depaseasca (vorbea la telefon). Evident ca mi-a inghetat sangele in vine....pentru ca dobitocul nu s-a asigura si le-a intrat motociclistilor in fata. Au existat niste schimburi de replici ulterior intre sofer si unul dintre motociclisti.

 

Acum, intrebare: daca se intampla ceva nasol, ma puteam considera vinovat? Da, imi umpleau cei 2 colegi frigiderul insa nu le ami taia dobitocul calea....(daca ramaneam pe banda 2).

N-ai nici'o vina din niciun punct de vedere.

 

Ps: daca esti motociclist si vezi SS pe oglinda din stanga, schimbi banda, daca vezi pe oglinda din dreapta, ramai unde esti, v-a trece prin dreapata ta.

 

Ptr restul... spor la hatereala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegu cu CTcevaNOX era sa cada azi din cauza mea, pe la Eforie Sud parca. Eu (cu masina) l-am luat prin surprindere, stand pe loc la trecerea de pietoni (o tanti panicata in stanga), de era sa cada la franare. Cred ca aveam 10 secunde de cand eram oprit, el venea incetisor mult din spatele meu, cand l-am vazut cum aproape s-a tavalit in spate-dreapta... abia a tinut mobra sa n-o des jos. O fi adormit saracu'. Dupa care, in spiritul bikerului adevarat, m-a depasit, claxonat si probabil injurat in casca, ca gesticula. N-am putut decat sa-i arat si eu semnul universal al dragostei...

prietene... casca ochii si invata sa franezi. Daca o masina oprita te ia prin surprindere, una in miscare te omoara direct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai intai m-am suparat dupa care am ras cu lacrimi...

intra una in girator exact cand ar fi trebuit sa ies eu... frana, injuraturi, emotii (putine ca nu aveam viteza)...

 

la nici 2 minute distanta unu orb ca o cartita taie calea echipajului cu mcv-u...

sa crap de ras. aia doi din mcv au ramas puff....daca nici mcv-ul nu-l vezi pe stada cand vine din fata spre tine atunci ce dracu de pretentii sa mai avem?

din ce am vazut s-au cerut ceva acte s-a pus fiola...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a luat unu prin surprindere ca si eu am ramas surprins. Intru in intersectia aia Fagului cu Brancusi (pentru cine stie Cluj-ul), de pe drum cu prioritate. Vine conservarul de pe drum fara prioritate cu avant maxim, fara nici o intentie de a ceda trecerea. Cand l-am vazut, m-am infipt in frane ca altfel ma infigeam in el. Dau sa urlu la el dar instant ma prind ca degeaba, flip-ul-ul era coborat. Claxon, nici o reactie. Dau sa-i arat semnul prieteniei si al iubirii maxime si cand ma uit mai bine in masina lui, idiotul nu avea oglinda centrala, iar alea laterale cred ca bateau spre luna dupa cum le-am vazut eu. Noi sa fim sanatosi.....


» Post actualizat in 29 Jul 2017 14:01

Hai ca era sa uit, azi am vazut un coleg, numarul era ceva cu GPS, ca al meu, avea semnul de incepator pus langa numar. Bravo dom'le, imi plac oamenii corecti. E prima oara cand vad semnul de incepator pe un motor.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Micul Paris, Gara Filaret, Honda Civic face dreapta in drumul principal, taras, apoi accelereaza puternic. Trag langa el la semafor, ridic viziera si ii spun ca trebuia sa imi acorde prioritate mai devreme. Raspunsul a fost unul nou, motiv pentru care am si scris acest post: "pai nu e masina mea.."

 

Ceeee? :)))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri intre BD Beijing si piata aviatorilor, un GS1200 nou, rider cu casca BMW portocalie ziceai ca e moise, toate masinile ii faceau loc fara sa ambaleze motorul sau sa dea claxoane.

 

Dar unde isi depozitase toiagul ?! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri intre BD Beijing si piata aviatorilor, un GS1200 nou, rider cu casca BMW portocalie ziceai ca e moise, toate masinile ii faceau loc fara sa ambaleze motorul sau sa dea claxoane.

 

Yep, I know the feeling :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Micul Paris, Gara Filaret, Honda Civic face dreapta in drumul principal, taras, apoi accelereaza puternic. Trag langa el la semafor, ridic viziera si ii spun ca trebuia sa imi acorde prioritate mai devreme. Raspunsul a fost unul nou, motiv pentru care am si scris acest post: "pai nu e masina mea.."

 

Ceeee? :)))))))))

:crack: :crack:

 

n-ai cum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi in drum spre casa abia iesit dupa prima zi de munca abia iesit din concediu, mergeam pe banda 2, in mijlocul la ditamai intersectia unu cu duba schimba banda fix in fata mea si fara un motiv anume franeaza.afara plouand usor am bruscat frana pe fata si rezultatul se vede in poza.

» Post actualizat in 14 Aug 2017 17:02

Sa nu mai zic de faptul ca stateam intins pe asfalt si 3 bidoni radeau pe trotuar...faith in humanity lost.

post-92473-0-69547200-1502730024_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...