Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Iarasi a venit ma-ta aseara cu urme de catarama arugen in frunte?

Pai e cam sensibila, ti-am explicat mai sus de unde are urmele de pe frunte.

 

Vrei sa pleci de pe forum si nu stii cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o fi.

 

Nu o fi, chiar sunt.

 

dar per total tu ai in jur de ..1000 macar? de posturi in care jignesti si faci flame.

 

Daca pe acest forum flame-ul ar fi sanctionat ar disparea toti utilizatorii activi. Asa ca sezi bland si calmeaza-te, avand in vedere ca nu mai esti motociclist ar trebui sa-ti vezi lungul nasului. Du-te pe 4tuning daca vrei, acolo e forum pt conservari si au si o sectiune moto. Dar ai grija, acolo moderatorii sunt foarte stricti si cam batuti in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara a trebuit sa evit un frontal cu un motociclist care mergea in paralel cu masinile de pe sensul lui, doar ca el era cu totul dincolo de linia alba dubla dintre sensuri. str. Ritmului, ora cam 20:45. Oamenii astia s-or gandi ca poate dau peste un sofer care da frau liber tentatiei de a da o "lectie" spunand dup-aia "nu te-am vazut"?

Si, ca idee, chiar nu l-am vazut decat cand a ajuns aproape. Mergea fix in paralel cu masina de pe sensul lui, aproape de ea, si nu m-am prins decat tarziu de ce avea conservarul un al treilea far....

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara a trebuit sa evit un frontal cu un motociclist care mergea in paralel cu masinile de pe sensul lui,

 

Patzanie astazi pe soseaua de centura in zona Jilava pe langa Arhiva Nationala de Filme, intra unul cu un Cielo in depasire dar era relativ departe, fiind deosebit de inteligent ca de obicei ma dau pe margine in ideea ca poate prostul nu depaseste la timp. Bineinteles ca asta s-a intamplat, cand efectua depasirea practic era pe banda mea iar eu pe margine de tot ca sa nu intre in mine. I-am facut semn in ideea ca ce mortii lui face si nu a schitat nimic, pe idiot il durea in pwla (un individ in jur de 50-60 ani).

 

Asa ca idioti sunt de ambele parti, si printre motociclisti si printre automobilisti si numai atentia si conduita preventiva ne scapa de probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute pe faimoasa europeana(cea ce banda din dreapta de 2.5m), o stramba venea din sens opus si s-a gandit sa depaseasca un tir de pe banda 1, dar nu oricum ci si-a facut avant, si a trecut cu totul pe contrasens. Eu si celelalte masini din spatele meu ne-am despartit precum apele de Moise, si trompeta meciului avea un ranjet foarte satisfacut pe fata, ceva de genul "le-am aratat eu la fraierii astia cine sunt"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O recomandare pentru colegul din intersectia Stirbei Voda cu Carol Davila, astazi, la 7:12

 

Stiu ca este frustrant sa te ignore o duduie care se uita in oglinda doar pentru a se machia, dar daca nu te resetezi in secunda 2 dupa incident risti sa faci greseli. Am incercat sa te abordez si sa-ti spun ca nu merita efortul de a-i explica inexplicabilul, dar erai deja setat pe modul turbo. Iar trecerea pe rosu de cel putin 5 secunde a fost o inconstienta...

Nu vreau sa postez filmuletul pentru ca nu asta e sensul actiunii mele.

Editat de R4DIKL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar gresesti, vorbesti de Șforță, nu? :))

 

E buna si sforta.

» Post actualizat in 30 May 2018 08:05

Eu am boala pe biciclistii (multi, f multi) care merg pe contrasens. Or fi toti pe invers? :P

 

Pai sa ne zica cwristii de pe forum, ca am vazut ca avem destui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am boala pe biciclistii (multi, f multi) care merg pe contrasens. Or fi toti pe invers? :P

Asta ma pregateam si eu sa zic, ma dispera biciclistii care merg pe contrasens. Eu stau pe Eminescu -> pt cei care nu stiu strada, e un sens unic cu ceva curbe, cu multe intersectii fara vizibilitate, teoretic cu doua benzi dar practic este mult ingustat de masinile parcate, unele in intersectii sau iesite mult in strada. De vreo luna intalnesc foarte des biciclisti care pedaleaza in viteza in sens invers sensului strazii. Iar eu intru in Eminescu de pe stradutele alea fara vizibilitate, si a fost foarte aproape sa iau vreo doi pe capota.

Ce e mai naspa este faptul ca am o presimtire ca iese un fel de culpa comuna, ca nu m-am asigurat sau nu am cedat trecerea sau ceva. O sa fac o petitie la IGPR, sunt curios de raspuns.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic ciudat la tabloul cu biciclistii, cati idioti in masina, moto, scuter, etc., mi se pare normal sa fie direct proportional si pe biciclete. Lipsa de respect si creier e comuna la oameni, nu la biciclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic ciudat la tabloul cu biciclistii, cati idioti in masina, moto, scuter, etc., mi se pare normal sa fie direct proportional si pe biciclete. Lipsa de respect si creier e comuna la oameni, nu la biciclisti.

 

Iata un moment de luciditate, pacat ca se va pierde in ANALele forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...