Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am plecat cu GoProul fara baterie. Am uitat aseara sa pun camera la incarcat... Si la semafor la Carrefourul de langa RinGrandHotel era sa iau o matusa pe coarne. Eu, elegant printre masini, ea s-a gandit sa traverseze pe fuga tot printre masini... Inca odata, pacat de GoProul care nu mergea. Puteam sa ma apuc de motovlog cu asa material...

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pe aici, viteazule bolnav de atentie cu xx-xx-FAN care ai trecut racheta la 20 cm de mine pe Grivitei azi, da-ti singur un sut in kur si zi mersi ca eram in intarziere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pe aici, viteazule bolnav de atentie cu xx-xx-FAN care ai trecut racheta la 20 cm de mine pe Grivitei azi, da-ti singur un sut in kur si zi mersi ca eram in intarziere.

 

Eu eram, si ma grabeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca esti pe aici, viteazule bolnav de atentie cu xx-xx-FAN care ai trecut racheta la 20 cm de mine pe Grivitei azi, da-ti singur un sut in kur si zi mersi ca eram in intarziere.

Ce martoaga calarea?Si pe langa mine a trecut unul intr-un stil foarte idiot si parca am retinut ca avea FAN la numar ,calarind un tricilu,tot pe Grivitei ,la putin timp dupa ce am iesit de la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce martoaga calarea?Si pe langa mine a trecut unul intr-un stil foarte idiot si parca am retinut ca avea FAN la numar ,calarind un tricilu,tot pe Grivitei ,la putin timp dupa ce am iesit de la RAR.

Nu era triciclu. L-am văzut de pe Grant că e viteaz apoi pe breteaua de coborâre l-am pierdut (deh, sunt două curbe pe coborâre). O fi vrut să demonstreze ceva, n-am idee.

@petre: dacă doar te bagi în seamă, don't.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce martoaga calarea?Si pe langa mine a trecut unul intr-un stil foarte idiot si parca am retinut ca avea FAN la numar ,calarind un tricilu,tot pe Grivitei ,la putin timp dupa ce am iesit de la RAR.

 

Eu zic sa va calmati, e clar ca ala cu FAN era idiot dar in comparatie cu alti "participanti la trafic" asta pare nevinovat, cel mult un kamikaze iar daca nu va lua pe nimeni dupa el in drumul spre iad nu e nici o problema.

 

Nu era triciclu. L-am văzut de pe Grant că e viteaz apoi pe breteaua de coborâre l-am pierdut (deh, sunt două curbe pe coborâre). O fi vrut să demonstreze ceva, n-am idee.

@petre: dacă doar te bagi în seamă, don't.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca nu eram foarte calm , as fi alergat dupa el da-i dau una dupa ceafa .Eram incadrat 100% pe banda de facut stanga , si in dreapta mea coloana de masini care se miscau incet avand verde catre inainte.M-ar fi durut la basca de existenta lui daca nu-mi atingea piciorul cand s-a strecurat printre mine si masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos era sa o lasi sa se bage. Poate si fumeia a fortat un pic miscarea, dar pe unde am fost prin strainataturi (vorbim de tari mai civilizare, nu bulgaria, unde erau sa ma calce vreo 2 romani care depaseau pe linie continua) , nu am vazut vreunu sa semnalizeze si sa nu fie lasat sa se bage, relativ repede. La noi e o rautate (peste tot nu numai in trafic) si eu unu nu o inteleg. Si la fel cum o lasi tu, e frumos sa te lase si pe tine altul cand semnalizezi ca schimbi directia. Nu stiu, dar si tu pari cam prapastios...mai lasa de la tine, pazeste-te mai bine si asta e...

 

Foarte rar! Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.


» Post actualizat in 14 Jun 2018 07:50

Trancanicicel, on 26 Oct 2012 - 10:51, said:

Foarte rar! Parerea mea! :lol:

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dimineata, in intersectia Banu Manta cu Titulescu, la coborarea de pe Pasajul Basarab vreau sa schimb banda printre masinile stationate la semafor. Gasesc loc intre un taxi si un golf, cand sa trec golful incepe sa dea cu spatele ca sa nu ma lase sa ma strecor printre masini. Il clacsonez ca mai avea 3cm pana la rota mea fata, opresete dupa care mai da un pic cu spatele. Mai mai sa ma dea jos. Dupa ce pleaca, ma duc langa el si il intreb de ce a facut asta. Omu se sperie, o ia din loc si se opreste la politia locala din intersectie. Aia ma opresc ca cica i-am lovit oglinda. Ma cert cu ei din cauza adrenalinei, le spun sa imi arate unde am dat eu in oglinda si le spun ca omu a vrut sa ma dea jos la semafor dand cu spatele.

Incerc sa discut cu omu, il intreb de ce a facut asta, iar el imi tot spunea ca sa las vrajala cum ca a dat el cu spatele si ca noi motociclistii suntem niste nenorociti, ca de ce mergem noi printre masini, de ce ne bagam! Tot el imi face si poza la numar. Asa specimen nu am mai intalnit pana acum. De maine nu cred ca mai plec de acasa fara gopro! Omu nu avea toate tiglele pe casa!

Politia locala din intersectie a fost de treaba, unul din ei era si el motociclist si a reusit sa ma calmeze ca imi casunase si pe ei :)).

Editat de Claudiu_Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aia am inceput sa ma cert si eu cu ei! Ei au sustinut ca au, eu le spuneam ca nu au si tot asa :))). Oricum, daca as fi dat in oglinda aluia, ceea ce mi-a trecut prin cap dar m-am abtinut, era vandalism si cred ca aveau dreptul.

Editat de Claudiu_Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are voie politia locala sa opreasca?

 

Eu zic ca are voie, poate nu au voie sa aplice amenzi de circulatie. Stiu ca in anii '90 asa se facea, te opreau si chemau un echipaj de la circulatie ca sa-ti dea amenda.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce citisem intr-un articol au voie sa opreasca doar tirurile de trec prin oras+ inca cateva atributii(parcari, opriri).Acum ceva ani stiu ca iti dadeau si de centura, linie continua, telefon cam toate fara radar, dar le-au scos pentru ca ei nu aveau nici un curs de pregatire rutiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dimineata,

 

Omu se sperie,

 

Astia sunt niste idioti frustrati, am patit ceva asemanator candva. Mergeam cu un scuter si eram in drum spre munca, un frustrat schimba banda depasindu-ma mai sa se suie pe mine si a facut-o intentionat. Il ajung pe prost la semafor si cand m-am luat de el s-a cakat pe el ca nici nu avea pe unde sa fuga, el credea ca sunt vreun pustan calare pe scuter (era prin 2006 sau 2007 cand minorii aveau voie pe scutere).

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le inteleg frustrarea pe motociclisti. Plus ca in dimineata asta traficul era foarte ok...

Mare e gradina Domnului...

 

Sa-ti zic o treaba, mi s-a stricat intr-o zi claxonul la motocicleta si din lipsa de timp si un pic de lene am mers vreo doua saptamani fara claxon. Ghici ce? Am descoperit sa astfel sunt fortat sa merg mult mai precaut pt ca nu am claxon iar incidenta "neplacerilor si a emotiilor" in trafic au scazut sensibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...