Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu sunt cu ruju' nu ma speriu de un claxon, doar ca isteria celor care claxoneaza dupa o secunda de verde imi da motive de gandire, nu pot face mai multe taskuri in acelasi timp, s-a demonstrat stiintific. De altfel, ma intreb ce nefericire il determina pe cel care actioneaza claxonul sa isi exprime frustrarea in asa hal.

Claxonul se foloseste , in opinia mea, doar sa eviti pericolele iminente.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dau flashuri, ca mi-am luat destule in perioada Daciota... Da nu suport sa arzi gazu in traficu din Bucuresti, la ore de varf. Esti la volan, te concentrezi pe al dacului volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine, imi pare rau din tot sufletul meu pentru prietenia ce ne leaga dar nu pot sa nu iti comentez la faza asta.

In primul rand, masina mai are si frana, nu doar acceleratie. De obicei la viteza zero nu intri in nimic (nici macar copaci de pe marginea drumului, stiu ca mi se va atrage atentia). In plus, te asiguri ce e pe banda pe care ai intrat, mai ales cand intri pe 1 de pe 2. Nu de alta, dar acolo mai gasesti masini parcate, carute etc

In al doilea rand, cand mergi in grup si ala din spate ramane in spate, mai poti sa folosesti si tu fix ce am scris acum un rand: frana. Te lasi depasit si iti astepti colega de drum.

 

Varianta 3 e sa dai flashuri si claxoane si sa te miri cand dai peste cocalari care coboara sa te bata.

Si motocicleta are frane! + ghidon, o poti chiar si inclina. Este ca ai "clansonat" si i-ai dat flashuri copacului? Si el tot nu s-a dat la o parte :crack: Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa spun ca a 2-a masina fiind la semafor, nu am trecut din cauza soferitei din fata?

una dintre cele mai...faze patite... Poatw is nebun, da repet, esti la volan, ochii in trafic(semafoare, etc). E drept ca ar trebui sa existe si o preaverizare de verde, asta apropos de secunda ceea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet ptr IoM

Claxonul se foloseste , in opinia mea, doar sa eviti pericolele iminente...restul sunt frustrari nedescoperite.

» Post actualizat in 10 Sep 2018 17:07

Nu e vreo problema sa te amuzi o viata intreaga, problema e sa te amuze aceeasi gluma facuta prost.

Sunt unii care se amuza o viata ...plm. Adica io ...broblem ?

:P

Sunt unii care se amuza o viata ...plm. Adica io ...broblem ?

:P

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, scurt se foloseste sa trezesti adormitu/adormita (secunda aia nu chiar o secunda, oricum iti dai seama daca ala doarme) lung, sa ii transmiti cele mai alese sentimente...

Devenim offtopic... Sa me intoarcem, azi am facut pana pe fata, am rupt un prezon de la prinderea ax fata si m-am tarat cu 80 pe A2(batea vantu cam tare si aveam si cutiile), cativa m-au depasit inconfortabil de aproape...

Editat de IoM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta frustrare dezvoltam, da profi, ca dupa ureche ma analizeaza destul pticii de pe creier, de imi vine sa ii dau cu capu de pereti. Si cateodata ii dau... Pereti,uso,podele. Slava nu bahrbosului ca rar, ca altfel am lua-o razna si piticii, si io...

Editat de IoM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet ptr IoM

Claxonul se foloseste , in opinia mea, doar sa eviti pericolele iminente...restul sunt frustrari nedescoperite.

» Post actualizat in 10 Sep 2018 17:07

Nu e vreo problema sa te amuzi o viata intreaga, problema e sa te amuze aceeasi gluma facuta prost.

 

Chiar și legea pretinde același lucru. Repet - pretinde.

În practica, pentru evitarea pericolelor eminent ai alte unelte mult mai eficiente: frână volan/ghidon și (mai rar) accelerație. Dacă te bazezi pe claxon șansele sa ți-o iei sunt mai mari. Pentru ca pur și șimplu cedezi control situației unui individ care nu știi cum va reactiona.

Pe cale de consecință, în opinia mea claxonul se folosește fie pentru sex oral DUPA ce a trecut situația critica, fie pentru trezitul adormitilor prin chaturi sau fb INAINTE sa se facă din nou semaforul rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io bogo, daca si legea zice la fel..legat de sex oral dupa momentul critic prefer sa nu fac niciun comentariu. Tu stii mai bine, oricum.

» Post actualizat in 10 Sep 2018 18:42

Asa te lauzi ?!

https://scholar.google.com/scholar?cluster=6519655854584740404&hl=ro&as_sdt=0,5&sciodt=0,5#d=gs_qabs&p=&u=%23p%3DNLpRBnV4eloJ

Pardon ...sexat ai vrut sa zici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi repeti propria auto-ironie? Wtf?

Pe bune, ai clansonat copacu'?!? :lol:

La ce sa te astepti intr-o țară in care presedintele e ficus? Copaci pe toate drumurile, noroc ca i-a mai imputinat verestoy. Sa votezi cu udmr la urmatoarele alegeri, da?

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io bogo, daca si legea zice la fel..legat de sex oral dupa momentul critic prefer sa nu fac niciun comentariu. Tu stii mai bine, oricum.

» Post actualizat in 10 Sep 2018 18:42

Asa te lauzi ?!

https://scholar.google.com/scholar?cluster=6519655854584740404&hl=ro&as_sdt=0,5&sciodt=0,5#d=gs_qabs&p=&u=%23p%3DNLpRBnV4eloJ

 

Nu, a vrut sa zica sextant. O sa se corecteze automat postul lui. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pissed on sau pissed off...

Eu m-am saturat (demult) sa citesc povetele mengeleului forestier atotstiutor, asta e raspunsul meu. Atata pot - atata fac. De unde nu e nici Dzeu nu cere, numa' floricica fortoasa :P

» Post actualizat in 10 Sep 2018 18:54

 

Someone is pissed off si nu sunt eu aia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...