Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Casca mea e verde turbat, încă nu am luat vesta reflectorizanta, dar o sa iau...

 

 

 

Eu in situatia asta stau cu ochii pe oglinzi si mai ciupesc frana intermitent asa ca sa fiu mai vizibil. Am luat si eu un sut in roata noaptea la semafor, prin 2006.

 

Si eu am stat cu ochii in oglinda, mai ales ca era trafic greu, am vazut o masina care se apropia si un sofer cu capul in jos...plm

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba, daca nu iei si un emitator care sa faca astfel incat sa apari pe ecranele telefoanelor aflate pe o raza de 50m n-o sa vada nici vesta! Pt ca NU SE UITA! Șpilul e sa te feresti tu, daca astepti sa fii vazut esti victima sigura. Cu tot cu hi viz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, eram pe mijloc de mult timp. Ce sfat dai când ești primul la stop, atunci când vine vorba de poziționare pe banda la stop?

 

Asta era întrebarea mea. Sau, ca sa fiu mai exact, cu ce am greșit?

 

Daca stai pe mijloc, chiar daca il vezi in oglinda pe ala din spate ca e (cuvant urat) si vine spre tine, nu mai ai unde sa te duci mai in fatza si sa ii dai un claxon tembelului. Din cauza asta prefer sa stau pe lateralul benzii daca am ceva spatiu de manevra intre benzi in fatza mea. Dar la ce shobolanie e in Bucuresti nu e nici o solutie infailibila, nu poti sa stai tot timpul cu ochii in oglinzi, sau poate pur si simplu n-ai unde sa eviti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dupa-amiaza la intoarcere de pe Transalpina erau opriti pe sens opus un grup de motociclisti, si cineva asezat parea in dureri.

M-am oprit sa intreb si eu daca e totul ok, si ce s-a intamplat.

Un motociclist din grup a luat o pata de motorina si-a cazut. S-a lovit, dar nu grav, n-au chemat ambulanta. Il ingrijeau colegii.

Cineva a zis ca i-au spalat cauciucul de motorina.

Sanatate riderului!

post-97306-0-24409100-1537785577_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca vrei neaparat sa devi interesant , raspunde la postul #4168 argumentand ceea ce plm vezi in fotografie . Altfel nu vad ce avem de discutat :what:

Tu poți să te abții și să nu înjuri. Eu văd în fotografie câteva motociclete trase pe dreapta. Tu vezi altceva?

Știi cum unde și cum s-a petrecut accidentul?

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti carcotasi, poate nu apare in poze pata de motorina, poate durerile au inceput mai tarziu si nu in locul unde a fost buseala, poate in locul cu incidentul nu puteau sa stationeze...etc. Chiar daca a cazut din vina lui, ce mare scofala?! Poate sa si-o fure oricine, un pic de neatentie, oboseala si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu a spus ca a trecut printr-un bazin de motorina care i-a spalat cauciucul, ci ca partenerii de drum i-au spalat cauciucul de motorina, cu apa probabil. Putea sa fie o pata de ulei/motorina cat juma de palma si sa nu se vada in poza, nu baltea motorina de-a latul soselei. Cum ziceam, carcotasi.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi faceau semne pe urcare in curba (cam pe unde sunt acele masini) sa incetinesc si aratau spre asfaltul din fata mea..

Asa e, cum zice si Paul, au spus ca i-au spalat motorina de pe cauciuc cu apa.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima colegului cazut astazi in giratoriul de la Obor (18.30). Pilotul statea pe bordura, cu colierul aferent la gat. Cred si sper ca este bine.

 

Eram in intarziere la o programare si nu am putut opri. Politia si salvarea erau deja acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca i-au spalat ei cauciucul ca sa indeparteze motorina...

:funny:

 

Omul nu a spus ca a trecut printr-un bazin de motorina care i-a spalat cauciucul, ci ca partenerii de drum i-au spalat cauciucul de motorina, cu apa probabil. Putea sa fie o pata de ulei/motorina cat juma de palma si sa nu se vada in poza, nu baltea motorina de-a latul soselei. Cum ziceam, carcotasi.

O pata de juma de palma nu face atat de rau. O stiu si eu mai neexperimentat asa :) Eu am cazut ca fraierul de 2 ori in viata asta (de pe mobra, ca in rest...deabia merg in linie dreapta), la viteza foarte mica: o data cand am dat peste smoala lucioasa cu nitica apa si a 2-a oara cand am nimerit cu viteza ca mare niste nisip. Dar de ambele dati erau ceva mai mari de o palma 'petele' si vina tot la mine in gradina a fost. Am trecut si prin balega de mi-a venit sa borasc o saptamana la cat am curatat mobra, si prin pete de '1 palma' de ulei curs, motorina mai noua sau mai veche, sosea lucioasa ca sticla si pe langa cate un mic slide uneori, nu am patit mare lucru. S-o fi speriat copchilu' si a scapat mobra, nu-i nici o rusine, ocazional se mai intampla sa nu fii concentrat si sa vrei sa iesi de pe drum. Vorbim aici de noi astia care nu suntem rude cu Rossi si mergem doar in weekend. Eu acu' in weekend nu mai merg, ca nici mobra nu mai am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

 

O pata de juma de palma nu face atat de rau. O stiu si eu mai neexperimentat asa :) Eu am cazut ca fraierul de 2 ori in viata asta (de pe mobra, ca in rest...deabia merg in linie dreapta), la viteza foarte mica: o data cand am dat peste smoala lucioasa cu nitica apa si a 2-a oara cand am nimerit cu viteza ca mare niste nisip. Dar de ambele dati erau ceva mai mari de o palma 'petele' si vina tot la mine in gradina a fost. Am trecut si prin balega de mi-a venit sa borasc o saptamana la cat am curatat mobra, si prin pete de '1 palma' de ulei curs, motorina mai noua sau mai veche, sosea lucioasa ca sticla si pe langa cate un mic slide uneori, nu am patit mare lucru. S-o fi speriat copchilu' si a scapat mobra, nu-i nici o rusine, ocazional se mai intampla sa nu fii concentrat si sa vrei sa iesi de pe drum. Vorbim aici de noi astia care nu suntem rude cu Rossi si mergem doar in weekend. Eu acu' in weekend nu mai merg, ca nici mobra nu mai am.

Mai citește o dată ce a spus Alex,care a fost la fața locului. O prepoziție poate schimba sensul unei propoziții.

Și legat de poză: voi vă dați seama dintr-o singură imagine cum s-a petrecut un accident? Vedeți ce e pe asfalt în spatele Volkswagen-ului? Care dintre motociclete a fost trântită și din ce sens venea? Care a fost dinamica accidentului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...