Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postez si eu aici doar pentru a fi ironic, dupa aia cu totii suntem motociclisti :)

Pana prostului aseara la ora 19:00 podul Basarab - directia spre Victoriei (Banu Manta - Titulescu). 10 motoare au trecut pe langa mine, pe avarii fiind, intr-un squar safe, deasupra unui felinar. Unul nu a oprit...dar noi ne salutam pe drum, noi suntem motociclisti, noi ne ajutam :) Multumesc B-75-KLR ca ai oprit (motor endurache, verde) indiferent ca ai user aici sau nu.

 

Cum s-a terminat? Cu bine, mi-a adus cineva benzina la bidon. Dar noi suntem motociclisti, noi ne salutam....noi impartasim aceeasi pasiune. Ole!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi era sa intreb ce e tinder dar mi-am adus aminte de o discutie recenta..

» Post actualizat in 01 Nov 2018 09:35

nop. ma uitam pe Tinder!

Inseamna ca nu stii sa faci cum trebuie cu mana.

Si spune asa, ti-ai luat portofelul cel mai scump si nu ai mai avut bani de benzina...

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar inseamna ca tu stii sa faci mai bine cu mana ?

 

Iarasi era sa intreb ce e tinder dar mi-am adus aminte de o discutie recenta..
» Post actualizat in 01 Nov 2018 09:35
Inseamna ca nu stii sa faci cum trebuie cu mana.
Si spune asa, ti-ai luat portofelul cel mai scump si nu ai mai avut bani de benzina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi era sa intreb ce e tinder dar mi-am adus aminte de o discutie recenta..

» Post actualizat in 01 Nov 2018 09:35

Inseamna ca nu stii sa faci cum trebuie cu mana.

Si spune asa, ti-ai luat portofelul cel mai scump si nu ai mai avut bani de benzina...

 

Eu am o vorba: nu ma uit la bani. Am sa o completez: nu ma uit la bani si la benzina :D

E vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offense da aci nu e sectiune de matrimoniale. Macar daca punea FP o poza cu tzatzele mai ziceam, da asa latrati la luna.

 

Acestea fiind zise, muIepsd si la baiatu cu furgoneta care a plecat de pe avarii, peste 3 benzi si doua linii de tramvai, direct pe contrasens calare peste mine. Sper sa mananci un senvis stricat si sa te besi a mort in cabina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am o vorba: nu ma uit la bani. Am sa o completez: nu ma uit la bani si la benzina :D

E vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeri!

 

Dupa experienta asta a ta ar fi cazul sa o faci de acum incolo...altfel o sa faci autostopul, tinder, felinarul semn ca ai privit cerul :) stelele, luna..si sa tii degetul mare in sus si cumva spre dreapta ca sa inteleaga si altii ca ai nevoie de ajutor.daca nici asta nu merge...uita-te la benzina mai des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sunt uimit...

 

Veneam azi-noapte acasa pe mobra, si ma cam grabeam. Trec prin Piata Victoriei unde vad in mijloc un grup de vreo 50 de protestatari. Le claxonez "pe curba" prima masura din "Let's go", si imi vad de drum, cum spuneam, cam intins. Cat dai cu piatra mai incolo, radarul. Ma opreste, ma opresc, acte, radar, viteza (semnificativa), dupa care ma intreaba daca eu am tulburat linistea publica. Cum adica? Dumneavoastra ati claxonat la grupul din centru? si-mi bate ritmul din palme. Ma uit fix si cam urat in ochii lui si-i zic apasat ca da. Zambeste larg, imi da actele inapoi si-mi zice: aveti grija ca e intuneric si frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un minunat. Poti trece pe la receptie cand vrei tu sa-ti iei coronita de rezistent civic si cetatean responsabil. Sunt sigur ca oamenii aia care urla de un an un frig, intuneric si pulane de militieni au apreciat la adevarata sa valoare sustinerea ta din tromba. Un wheelie trebuia facut acolo, sa inteleaga prostii aia ce inseamna nesupunere civica, nu steaguri si pancarte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sunt uimit...

 

Veneam azi-noapte acasa pe mobra, si ma cam grabeam. Trec prin Piata Victoriei unde vad in mijloc un grup de vreo 50 de protestatari. Le claxonez "pe curba" prima masura din "Let's go", si imi vad de drum, cum spuneam, cam intins. Cat dai cu piatra mai incolo, radarul. Ma opreste, ma opresc, acte, radar, viteza (semnificativa), dupa care ma intreaba daca eu am tulburat linistea publica. Cum adica? Dumneavoastra ati claxonat la grupul din centru? si-mi bate ritmul din palme. Ma uit fix si cam urat in ochii lui si-i zic apasat ca da. Zambeste larg, imi da actele inapoi si-mi zice: aveti grija ca e intuneric si frig.

Stie toata lumea ca motociclistii sunt cu atat mai vizibili in trafic cu cat viteza e mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva am dubii c-ati stat mai mult ca mine-n piata sau c-ati tras mai multe gaze lacrimogene.

In ceea ce priveste viteza, asa e, am mers mai tare decat limita. Nu ma mandresc, nici extraordinar de rusine nu mi-e - vad prea des colegii in trafic mergand aiurea ca sa-mi fie jena. Daca-mi luam sanctiune era, cum se spune, asumata. Cand imi ingheta fundul prin piata, tin minte ca ma bucuram cand auzeam claxoanele de sustinere ale soferilor - de aia am sunat si eu.

 

Am pus povestea pentru ca mi s-a parut interesant ca ala de la politie era "contra", atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militianu e si el om. Protestatu nu e concurs de cine are plua mai mare. Pe aia care inghetau in piata cand i-ai claxonat tu voios nu cred ca-i incalzea ca ai iesit si tu de cateva ori in frig si ti-ai luat pulane. Ia din asta ce vrei tu, in mintea mea, la faza aia ai fost taran. Imi cer scuze daca nu a fost asa si interpretez io gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-avem de ce sa ne cerem scuze nici unul din noi. Cel putin eu n-am nimic de demonstrat aici. Demonstrez in strada cand mi se scoala mie si nu vad asta ca pe un motiv de mandrie sau de masurat plue. Insa ai dreptate, nu am de unde sti cum au interpretat oamenii. Repet, eu ma bucuram cand auzeam incurajari de la claxoanele soferilor.

Faptul ca politaiul m-a lasat sa plec se poate interpreta in multe feluri - avea probabil filmul din fata, fara numar de inmatriculare, etc. Poate n-a vrut sa-si bata capul, nu stiu. Insa mi s-a parut c-a zambit sincer. Made my day.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PH 10 JIM, daca esti pe forum sau ai prieteni aici, sa stii ca pietoan(t)a de pe trecere de la Iancului e posibil sa fi inceput sa traverseze intr-adevar pana sa i se faca verde semaforul. Nu am prea vazut semaforul ei din unghiul meu.

In schimb l-am vazut pe al tau, si era rosu de suficient timp atunci cand era sa te urci pe pietoan(t)a.

Iar cand ai terminat de claxonat si apostrofat si ai trecut prin spatele ei, aveai rosu de cateva secunde bune.

Pasagera ta o fi fost mandra de tine? Paltonasul si colantii aia grosi oare isi faceau treaba daca o dadeai pe jos călcând pietoan(t)a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...