Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Plm, eu i-am tras-o lui. Voit si pe la spate. L-am pandit de fapt in punctul mort asteptand sa traga stanga de volan.

El e cel care nu a vrut sa facem schimb de numere de telefon. Eu l-am cautat azi in zona de birouri. Nu am facut nici o promisiune ca mergem sau nu la politie. Omul avea si numere de BC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte bine că ai ajuns la police să declari evenimentul.

Cand am avut accidentul cu moto am stabilit că facem amiabila câteva ore mai târziu. M-am dus, am completat partea mea de amiabilă cu toate informațiile și când să fie completată de partea vătămată..ce să vezi poveste....nu e mașina lui, nu are asigurare ,să ii dau bani să își repare bara. Wtf, am refuzat..bine, de aici se complică lucrurile și mai bine mă abțin de la comentarii. Gândiți-vă doar la faptul că avea toate informațiile mele legate de adresă ,nume..and so on.  Și cu amiabilele astea și GDPR parcă nu sunt compatibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și ia zi, ți-a făcut vreo serenadă sub balcon? 😛

 

IMG_20190912_192216.jpg

 

@AlexAB, și soția când a găsit mașina boțită s-a dus și a declarat la puliție, făcuse rost de numărul fugarului. A durat vreo 2 luni până l-am depistat și pulițaiul ne-a sugerat să facem amiabilă. Eu n-am vrut, pt că mârlan și a tăiat-o, dar cică a fost altul la volan și "ori amiabilă, ori mai durează să - l cităm pe conducător", ăla în UK. Ca să pot repara mașina am acceptat amiabila. Deci nu musai i-ai tras-o pe 30 zile, se poate întoarce și după ce ai declarat accidentul. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fetiță, șezi blând..nu era genul meu și nu eram genul lui. S-a lăsat cu alte lucruri. Dar a venit poliția pentru amprentare, ca să te luminez un pic și am lăsat și filmulețele în care îmi vandaliza mașina și la câteva ore distanță în aceeași noapte îmi trântea motorul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexe. bine ca nu ai patit nimic. Era sa mi-o iau si eu acolo si de atunci incerc, pe cat posibil, sa nu mai depasesc in acea zona.

Maine iau patentul dupa mine. Ia zi, cate unghii vrei sa-ti aduc ? :)

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, cozmino said:

Alexe. bine ca nu ai patit nimic. Era sa mi-o iau si eu acolo si de atunci incerc, pe cat posibil, sa nu mai depasesc in acea zona.

Maine iau patentul dupa mine. Ia zi, cate unghii vrei sa-ti aduc ? :)

Multam. Cozmine, si eu merg cu atentie si incet. Mai incet de atat si iau metroul. Trebuie si mai incet si cu si mai multa atentie.

Nu-i nevoie de patent, ca n-am nimic cu omul. O fi avut si el destule pe cap.. 

Si eu sper sa nu si-o mai ia nimeni, sau daca se intampla sa fie la fel de usor.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, Flower-Power said:

am completat partea mea de amiabilă cu toate informațiile și când să fie completată de partea vătămată..ce să vezi poveste....

. Gândiți-vă doar la faptul că avea toate informațiile mele legate de adresă ,nume..and so on

Faza de rahat, ghinion etc. Uite asa invat si eu ca, daca celalalt nu completeaza jumatatea lui, nu primeste jumatatea cu datele mele.

Cine zicea ca nu inveti nimic pe forumul asta la rubrica "accidente"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

https://adevarul.ro/locale/timisoara/a-fost-arestata-romanca-condus-contrasens-soseaua-centura-budapestei-lovit-mai-multe-masini-1_5e0e47f15163ec4271a6eb22/index.html

 

Judecătoria Districtului Buda a dispus arestarea româncei care a circulat pe contrasens pe şoseaua de centură M0 a Budapestei, în noaptea dinaintea revelionului - se arată într-un comunicat remis joi de către Judecătoria Districtului Buda agenţiei ungare de presă MTI. O româncă ce a condus pe contrasens pe şoseaua de centură a Budapestei... Femeia este suspectată de secţia de poliţie din Szentendre de ultraj, de periclitarea siguranţei circulaţiei pe drumurile publice, precum şi de comiterea altor infracţiuni. În comunicat se precizează că, în data de 31 decembrie, la ora 1 şi 45 de minute, suspecta, care conducea un autoturism cu numere de înmatriculare româneşti, se deplasa pe şoseaua M0, în zona Diósd. Din motive necunoscute s-a întors şi şi-a continuat drumul pe contrasens, din direcţia Diósd spre Csepel.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, easy ride on! a spus:

Iar pentru împiedicarea accesului ţărănushilor şi al animalelor există garduri. Inclusiv la graniţă.

 

Nu e o idee rea, respectiva nu face decat sa confirme ca tzaranushii nu au ce cauta in zonele civilizate. Erau unii pe aici, cam libidinosi de felul lor, care spuneau ca femeia la volan (mai ales daca are copii in masina) are voie sa faca astfel de greseli. Intr-o tara civilizata unei astfel de femei statul I-ar lua copiii.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, easy ride on! a spus:

Într-o ţară militarizată, nu într-o ţară civilizată  :)

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Jugend_ohne_Gott

 

Cartea asta se potriveste mult mai bine bolsevismului, in comparatie cu bolsevismul nazismul era chiar uman. Apropo, de ce va deranjeaza nazismul dar nu va deranjeaza comunismul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, easy ride on! a spus:

Îmi plac "mobrele" aşa-zise "comuniste", făcute clasic din metal. Pentru drumuri de piatră.

Nu din plastic.

 

In acei ani si alea "naziste" erau facute din metal, dar nu despre asta vorbeam.

 

Acum 11 minute, easy ride on! a spus:

O fi vreo nostalgie de la şoimii patriei?  :lol:

 

Nu stiu, iti place comunismul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, easy ride on! a spus:

Nu?

 

Nu. Tu refuzi sa spui in mod clar si explicit ca bolsevismul este nociv, chiar mai nociv ca nazismul daca tinem cont de numarul de victime si de consecintele generate de aceasta doctrina mizerabila. Tu esti singurul timisorean communist sau mai sunt si altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, easy ride on! a spus:

Tu refuzi

 

Easy, nu e nimic mai josnic ca un communist, practic a fi boschetar e o conditie mai onorabila fata de cea de comunist. Practic conform declaratiei de la Timisoara tu nu ar trebui sa existi:

 

8. Ca o consecință a punctului anterior, propunem ca legea electorală să interzică pentru primele trei legislaturi consecutive dreptul la candidatură, pe orice listă, al foștilor activiști comuniști și al foștilor ofițeri de Securitate. Prezența lor în viața politică a țării este principala sursă a tensiunilor și suspiciunilor care frământă astăzi societatea românească. Până la stabilizarea situației și reconcilierea națională, absența lor din viața publică este absolut necesară. Cerem, de asemenea, ca în legea electorală să se treacă un paragraf special care să interzică foștilor activiști comuniști candidatura la funcția de președinte al țării. Președintele României trebuie să fie unul dintre simbolurile despărțirii noastre de comunism. A fi fost membru de partid nu este o vină. Știm cu toții în ce măsură era condiționată viața individului, de la realizarea profesională până la primirea unei locuințe, de carnetul roșu și ce consecințe grave atrăgea predarea lui. Activiștii au fost însă acei oameni care și-au abandonat profesiile pentru a sluji partidul comunist și a beneficia de privilegiile materiale deosebite oferite de acesta. Un om care a făcut o asemenea alegere nu prezintă garanțiile morale pe care trebuie să le ofere un Președinte (...)".

 

Acum 15 minute, easy ride on! a spus:

Tu refuzi sa spui in mod clar si explicit ca preferi să promovezi zugravi

 

Bre, daca eram nazist nu as fi avut nici o problema sa spun ca sunt nazist, ba chiar contextual social de astazi m-ar onora ca nazist. Adica ce poate fi rau in faptul sa vrei sa bagi intr-un lagar toate lichelele din Romania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, easy ride on! a spus:

Dito.

Ai zas?Ai zas!  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...