Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Acum 7 minute, easy ride on! a spus:

Punctul 8 al Proclamaţiei de la Timişoara nu a fost aplicabil, tocmai din cauza poziţionării geografice a capitalei.

 

Motivul pt care nu s-a aplicat este faptul ca e plina tara de comunisti, dupa cum se vede tu esti comunist si astazi.

Acum 9 minute, easy ride on! a spus:

Respectiv locul în care te aflii tu, în care ai avut suficiente ocazii să scapi ţara de "odiosul"...

 

Ha ha ha, pai revolutia s-a facut la Bucuresti ma, nu la Timisoara. Pe 21 decembrie cand in Bucuresti ieseau oamenii in strada Timiosara era deja pusa cu botul pe labe, erati prea mici. Si nici macar nu ati inceput voi, ci agitatorul ala de Laszlo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 minute, mihai c a spus:

E iarna? Carti!!!

 

Lectura ieftina pt comunistii wannabe:

 

res_678a0c802ea93c3b04f12a1c54b056ba_450

 

Are la Emag, e 10 lei fara transport. Probabil e subventionata de Parlamentul European, ca astia au refuzat incriminarea comunismului.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Vreme frumoasa azi pe Transalpina, 17*C sus, soare...

 

YFoGvj4.jpg

 

Insa de mult n-am mai intalnit ata de multi "odihniti" in trafic, la o singura tura... Visau la volan, admirau peisajele din mijlocul drumului, intrau pe banda ta... Astia doi insa mi-au atras atentia: primul m-a gasit extrem de sexi si a vrut sa se suie pe mine redresand in ultimul moment, iar al- 2-lea nu numai ca nu m-a gasit sexi, nu m-a gasit deloc! 

 

 

 

 

P.S. sunetul e foarte prost, limba vorbita e germana... scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai multe faze de genul le-am întâlnit pe Lepșa, aia nu aveau nici o treaba și toți erau pe contrasens...

Am și eu un mic filmuleț de weekendul trecut, jos aproape 20, iar sus 0 grade, dar fără ploaie, chiar dacă asa pare în film:

https://youtu.be/IyZlLbJdBIs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..totuși subțire..la ultima tură era să mă ia un passat. De pe 2 făcea la dreapta eram pe 1, am accelerat că eram oarecum paralel cu el în giratoriu.

Asta era să se întâmple la tura trecută in giratoriul care dă spre ikea.

Nici nu am avut timp să înjur..am mers așa transpirată, toată tura ..😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, joby_toss a spus:

Vreme frumoasa azi pe Transalpina, 17*C sus, soare...

 

YFoGvj4.jpg

 

Insa de mult n-am mai intalnit ata de multi "odihniti" in trafic, la o singura tura... Visau la volan, admirau peisajele din mijlocul drumului, intrau pe banda ta... Astia doi insa mi-au atras atentia: primul m-a gasit extrem de sexi si a vrut sa se suie pe mine redresand in ultimul moment, iar al- 2-lea nu numai ca nu m-a gasit sexi, nu m-a gasit deloc! 

 

 

 

 

P.S. sunetul e foarte prost, limba vorbita e germana... scuze!

 

Cu prima faza, e mai nasol de inghitit, cu a doua insa, e la tot pasul, sa te simti norocos ca nu a intors mai tarziu, ca nu mai aveai timp nici macar sa injuri :)

 

Suntem trecuti toti prin asta, invatamintele, insa, se trag tarziu sau deloc :) 

 

Ce vreau sa zic eu, e ca filmuletele astea sunt bune daca le-ar vedea un incepator, altminteri, nu cred ca exista un motociclist pe aici cu cel putin un an experienta care sa nu fi vazut asa ceva. La naiba, eu dupa cativa anisori, deja nu mai injur, ocolesc si zic Bogdaproste...

Si mai e ceva: cateodata, nu de fiecare data, dar cateodata, culegi ce semeni. Viteza mare, reactie (atentie, nu erectie) mica. Regula generala, nu dam exemple. 

 

Ah, si lasa nervii, ai iesit la tura, nu la bataie :)

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.01.2020 la 23:01, mihai c a spus:

Dau prima  bere  daca ne vedem live pe undeva (prin capitala evident),dar hai sa lasam topicurile 'curate';las pe voi sa alegeti locul si data 

Corect, bravo! Dau eu o halba mare cand ai timp, ca tot esti in zona🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, joby_toss a spus:

Vreme frumoasa azi pe Transalpina, 17*C sus, soare...

 

YFoGvj4.jpg

 

Insa de mult n-am mai intalnit ata de multi "odihniti" in trafic, la o singura tura... Visau la volan, admirau peisajele din mijlocul drumului, intrau pe banda ta... Astia doi insa mi-au atras atentia: primul m-a gasit extrem de sexi si a vrut sa se suie pe mine redresand in ultimul moment, iar al- 2-lea nu numai ca nu m-a gasit sexi, nu m-a gasit deloc! 

P.S. sunetul e foarte prost, limba vorbita e germana... scuze!

Da, primul meltean e parte uzuala din trafic. BMW = pericol

Dar la al doilea, zic eu ca exagerezi. Omul se angajase in manevra. E drept ca putea sa mai astepte, dar nu ti-a intrat brusc in fata. Au luat un pic mana din gaz si gata.

Daca tu te-ai enervat cand unul a intors la vreo 150 m in fata ta, ce draqu sa mai spuna ala de anul trcut s-a suit duduia de pe Transfagarasan cu masina pe el intr-o curba? Noroc ca omul mergea lejer.

In definitiv ai iesit la o plimbare nu la o cursa contra cronometru. Iar pericolele sunt cele cunoscute.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata depasirea. Si nici macar nu a schitat vreun gest de reintrare pe banda cand te-a vazut, pare ca accelereaza in continuare.

Prevenitv, cand vad siruri de masini pe contrasens si drumul e cu o singura banda pe sens, reduc viteza si ma pozitionez cat mai mult in dreapta pe banda pentru a fi vazut de la distanta de cei care intentioneaza sa depaseasca. Si de regula ii vad cum vor sa iasa, ma observa si se repliaza.

Mergand atat de aproape de axul drumului ai sanse mari sa-ti iasa cineva din scurt in fata.

Ce viteza aveai?

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Eu as vrea sa va vad pe astia care va atacați cand vedeti slapi si fara casca pe 2 roti cum reactionati dupa o zi in trafic in Grecia. 

Nu v-ar ajunge internetul cate poze d-astea ati face. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...