Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Poate nu toti suntem saturati de bronz, eu am dat o tura de thasos in tricou si seara zici ca eram facut la rotisor
Am mai mers si in 3 sfeturi si pana mea te frige destul de tare
Prefer sa am ceva strat separator intre mine si elementele calde, dupa teoria voastra in desert ar trb sa o arzi in chiloti, dar daca te uiti putin la oamenii locului o sa vezi ca poarta echipament DESCHIS la culoare si LUNG, ce prostovani, sa ii vad pe aia dupa 15 minute in trafic prin bucuresti cum o sa isi dea ei seama ca jmecheria e de fapt la pieptu gol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, Baxxter a spus:

Eu as vrea sa va vad pe astia care va atacați cand vedeti slapi si fara casca pe 2 roti cum reactionati dupa o zi in trafic in Grecia. 

Nu v-ar ajunge internetul cate poze d-astea ati face. 

Eu unul avand un singur dovleac in dotare am incercat sa-l tin intreg si la locul lui, lucru pe care pana acum l-am reusit si datorita castii .Personal ,consider asta foarte important, un minim de la care nu am facut niciodata rabat.Ce fac altii cu al lor ii priveste pe fiecare in parte.Desigur ca am dreptul sa ma minunez de indolenta unora in ce-i priveste("sau si-o asuma")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa bat "caile strainatatii" Bag un link cu o populara sa mai auzim cat de amara e paine la exploatatori? :))))

 

Dureros... totusi.

Imi vine sa plec, da nu stiu sa fac nimic si mi-e si teama, ca sint sarac: sa nu pierd si ce am. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, VyXxer a spus:

Imi vine sa plec, da nu stiu sa fac nimic si mi-e si teama, ca sint sarac: sa nu pierd si ce am. 

 

Asa imi vine si mie sa plec. Dar imi trece, oarecum, atunci cand vad ce e in tarile pe care le visam eu ca destinatia perfecta. 

Peste tot sunt melteni, aproape peste tot. Nu asta ar trebui sa fie motivul plecarii, sunt sigur ca nu e si desi despicam firul in 4, mi-a placut expresia ta :)

 

Poate ne intalnim la o iesire, sa mai conversam...

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa multumesc unui baiat de nota 10 dintr-un Renault Megane break, spre rusinea mea nu i-am luat nr de inmatriculare sa fiu mai exact, care mi-a facut semn cu mana pe geamul deschis sa o las incet ca era radar in fata noastra (el era pe banda 2, eu pe banda 3 pe bulevardul de la vitan spre mihai bravu). El mergea linistit si eu eram pe la suta de km, ca pe acolo se merge nu gluma... Cu toate ca i-am multumit imediat ce am trecut, as vrea sa-i multumesc si aici si sa va povestesc si voua aceasta banala intamplare ca sa arat ca se poate si fara "moarte conservarilor" . La cat mai multi conducatori auto ca el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Mariusik85 a spus:

 vitan ... mihai bravu. El mergea linistit si eu eram pe la suta de km, ca pe acolo se merge nu gluma

Stim cum se merge pe acolo, la fel ca si prin alte parti.
O amenda evitata, niste bani economisiti, merita o bere baiatu 🍻

Eu am avut ieri doar 2 banale
- unu intra peste mine pe banda la budapesta, spre pasaj ca nu e obisnuit sa intoarca si capul cand schimba banda, un claxon scurt si s-a rezolvat
- spre orhideea ceva mai multe masini dar nu aglomeratie mare, o terminata cu un cazan a zis ca 2m e o distanta suficienta cat sa nu ma ia pe capota in caz de ceva, cand i-am facut semn cu mana sa lase niste spatiu a inceput sa dea din maini prin cotet, nu cred ca a inteles
- am ratat toate radarele, ca de obicei, din bulan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pățăști, că dacă te mîncă-n cuuur...

Ies io  aseară pe la 22 ca pensionaru' cu bicicleta - una mică, pliabilă, la o plimbare scurtă. La semaforul de pe Brâncoveanu, spre Orășelul Copiilor, ajung în rînd cu două motoare, un maxi scuter și un ciopăr. Mă uit discret la ele în așteptarea luminii verzi. La un moment dat se auto-sesizează ciopăristu': „Pune o cască! Mergi prin parc...” I-am răspuns că nu-i cazul. S-a simțit jignit, așa că i-am zis că-i pătrat... capul... Și că-i mulțumesc pentru sfat!

Mă-ntreb io... Cine te crezi tu, măi superiorule, să dai sfaturi deștepte cînd tu duci pe motocicletă un copil de cca zece ani - complet ilegal, știi? Pe tine te doare de pielea mea tăbăcită pe zeci de mii de kilometri de motociclism și ciclism, dar te doare-n puulă de pielea fragedă a lui fii-tu? Mare protecție avea copilul ăla cu pantaloni scurți și atît? Băi, lupul moralist! Vezi, băi coițe, bîrna din ochiul tău înainte de a vedea paiul din ochiul altuia! Lasă sfaturile „superioare”, că nu va învăța nimic bun fii-tu din exemplul ăsta! Cu mine te-ai lămurit repede, m-ai „umilit”, fii-tu a observat, te-a idolatrizat și mai tare - „Ce tare e tata, i-a zis-o lu' săraku' ăla!” - dar nu de mine trebuia să te intereseze pe tine, superiorule! Ci de progenitura ta!

 

Dar e posibil, de fapt, să-ți fi dat interesul pentru cine merită, deci îți mulțumesc din nou pentru sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, bigFatAss a spus:

Radare in Bucuresti? Maperche? 

tu acum ai aflat? :)))
Saptamanal, sunt radere in capitala. Locatii, cunoscute. Vitan pe la Sun plaza, Doamna GHica-cand urci-cobori, Fundeni in we, Splai unirii mereu in we, pe limita de 50-70, spre/dinspre CB. 

Mai adaugati voi, pe astea le intalnesc eu mereu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, bigFatAss a spus:

Cata nesimtire domle, se caca astia pe libertatea mea de a-i da in gura pe d-na Ghica. Atentie la zona aia la canalizari, la ploaie au refulat toate si una i-a razalit scutu la masina lu nefasta. 

Pai nu, esti liber sa i dai in gura. Ce se intampla dupa, e alta poveste :))) Poti fi si liber de ..permis :))

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, bigFatAss a spus:

Radare in Bucuresti? Maperche? 

Si nu orice fel de radare, direct pistol, nici nu-ti dai seama ce si cum ca esti deja luat pe sus ...

Eu am intalnit de la vitan catre podul de la Mihai Bravu, dupa cum am si povestit. De asemenea cu pistolul am intalnit intre piata Chirigiu si intersectia cu Panduri (B-dul Tudor Vladimirescu ), tot cu pistol, deci atentie mare si pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cicloburu a spus:

Pățăști, că dacă te mîncă-n cuuur...

Ies io  aseară pe la 22 ca pensionaru' cu bicicleta - una mică, pliabilă, la o plimbare scurtă. La semaforul de pe Brâncoveanu, spre Orășelul Copiilor, ajung în rînd cu două motoare, un maxi scuter și un ciopăr. Mă uit discret la ele în așteptarea luminii verzi. La un moment dat se auto-sesizează ciopăristu': „Pune o cască! Mergi prin parc...” I-am răspuns că nu-i cazul. S-a simțit jignit, așa că i-am zis că-i pătrat... capul... Și că-i mulțumesc pentru sfat!

Mă-ntreb io... Cine te crezi tu, măi superiorule, să dai sfaturi deștepte cînd tu duci pe motocicletă un copil de cca zece ani - complet ilegal, știi? Pe tine te doare de pielea mea tăbăcită pe zeci de mii de kilometri de motociclism și ciclism, dar te doare-n puulă de pielea fragedă a lui fii-tu? Mare protecție avea copilul ăla cu pantaloni scurți și atît? Băi, lupul moralist! Vezi, băi coițe, bîrna din ochiul tău înainte de a vedea paiul din ochiul altuia! Lasă sfaturile „superioare”, că nu va învăța nimic bun fii-tu din exemplul ăsta! Cu mine te-ai lămurit repede, m-ai „umilit”, fii-tu a observat, te-a idolatrizat și mai tare - „Ce tare e tata, i-a zis-o lu' săraku' ăla!” - dar nu de mine trebuia să te intereseze pe tine, superiorule! Ci de progenitura ta!

 

Dar e posibil, de fapt, să-ți fi dat interesul pentru cine merită, deci îți mulțumesc din nou pentru sfat!

Sunt stupefiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, einstein1984 said:

Sunt stupefiat

:D :D :D

De ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Geo_ZGA a spus:

Azi am vazut si eu un cioparist cu copilul pe rezervor... si fara numar :)) Pe spate, poate il avea pus pe fata... sau sub sa...

n-ai inteles nimic, isi purta numarul......in suflet:))))

Acum 2 ore, Mariusik85 a spus:

Si nu orice fel de radare, direct pistol, nici nu-ti dai seama ce si cum ca esti deja luat pe sus ...

Eu am intalnit de la vitan catre podul de la Mihai Bravu, dupa cum am si povestit. De asemenea cu pistolul am intalnit intre piata Chirigiu si intersectia cu Panduri (B-dul Tudor Vladimirescu ), tot cu pistol, deci atentie mare si pe acolo.

Corect. Adaugam si pe DN1, zona Baneasa, intrare-iesire oras, dupa pasaj cu Aerogarii.Mereu stau pe acolo in we. Acolo stau si cu pistol, pe o pasarela, te iau de sus  :)

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, ca io-s de-ala corect... nu fug de politie, prin urmare numarul e unde l-a gandit fabricantul :) Inseamna ca nu sunt mobrist adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...