Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Categoriile de motociclisti enumerate sunt optionale ?,intreb pt ca nu reusesc sa gasesc una mai "respectabila" in care sa ma situez. 'Trol,retard,clona,prost,ghei',o dulceata de epitete.Cateodata chiar sunt necesare prezervativele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mmesc mult.

 

Ca in bancul cu betivul in tramvai care le spune celor de pe scaunele din dreapta ca sunt niste idioti,iar celor de pe stanga ca sunt cretini.Unul protesteaza injuriei,raspunsul betivului fiind;daca nu va convine treceti pe partea cealalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in joc din plictiseala.Oricum ,limba romana are suficiente cuvinte care pot fi folosite fara a face pe unul sau pe altul sa se simta jignit.Ca are sau nu dreptate este mai putin important ,pana la urma este treaba lui ce si cum face,supara doar vocabularul ,nimic mai mult.Numai bine.

 

Imi place sa cred ca un om poate fi caracterizat partial dupa ce si cum scrie si se exprima.

 

Am si eu momente cand mai zgandar cate un caine prin gard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iorgu: Care toti ma ca e un trol, doi retarzi si cateva clone.

 

@shacalaca: Da ma, eu circul ca un coi (vorbele tale, nu ale mele) si-s viu. Adica poti sa circuli ca un coi, intr-un oras super aglomerat, plin de toti taranii, idiotii si merlucii posibili, si sa traiesti. Da nu e posibil sa mergi pe drum curat si liber si sa traiesti in Cluj de exemplu. Daca eu circul prost, iti dai seama cat de muci circula baiatul ala mort? Vezi, mie are cine sa-mi zica ca-s beat, ca eu fac valuri, ma zbat sa va educ, ca pe niste prosti ce sunteti. Da voi nu puteti sa intelegeti maretia intentiilor mele si va purtati ca niste prosti ce sunteti (na ca ma repet). Ce sa-i faci, sunt un geniu neinteles.

 

Stii ca daca le doresti altora puli, se cam cheama ca esti ghei, nu? Sau daca e pe forum nu se pune? Ziceam si eu. Gheiule!

 

Apropos de trololo: acu am citit si eu postu lu HD. 0/10 bro, aia nu-i depasire. Troll softly my child.

 

Prostu' nu e prost destul, pana nu e si fudul...parca asa se zicea...faptul ca ne faci tu pe noi prosti, pe mine personal nu ma afecteaza cu nimic...nu pun la suflet vorbele unui retard care are impresia ca are "intentii marete" si care se crede un "geniu neinteles"...in cazul asta deja nu mai este vorba de prostie, se contureaza un caz pentru halatele albe de la spitalul 9. Cat despre partea cu p.ulile, n-am dorit nimanui asa ceva, dar daca tu vrei sa ma consideri "ghei", n-ai decat, fiecare e liber sa creada ceva...si apropo, nici asta nu ma deranjeaza, ca libertatea de exprimare e garantata prin Constitutie. E fix problema ta ce crezi despre mine sau altii, la fel cum e fix problema mea ce cred eu despre tine...parerea mi-am format-o in urma postarilor tale cretinoide de pe forum, nu cum ti-ai format-o tu, in urma postului meu de pe topicul tau de c.a.c.a.t. (na ca m-am repetat si eu!). Cat despre cum circuli,la fel, e fix problema ta, ca pe mine nu ma doare capu' de ce faci tu in trafic, nici de ce ai putea pati (NU CA TI-AS DORI SA PATESTI CEVA, NU SUNT CHIAR ATAT DE IPOCRIT). Eu am postat sa iti atrag atentia (pe langa multi altii) ca bati campii cu pataniile tale in trafic, nu pentru altceva. Cele postate de Capone, intr-adevar sunt naspa, si am avut parte si eu de o gramada din alea, dar nu am venit pe forum sa ma plang ca o fata mare. Cred ca toti patim din astea, toti ne plangem de soferi, dar pentru chestii serioase, nu pentru c.a.c.a.t.u.r.i.(uupss...m-am mai repetat odata) ca astea ce le-ai postat tu.

 

Asfalt uscat si moarte conservarilor idioti! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shacala: Mie imi place semnatura ta. Vezi ca una citezi si alta predici.

Ma bucur ca ne intelegem totusi, vezi nu sunt chiar un geniu neintelesc cum credeam, am un public fidel care abia asteapta sa ma foarfece pe forum cu comentarii pline de bun simt si pasiune.

 

Comentarii pe care le citesc doar partial, pentru ca starea mea de semizeu nu permite sa ma cobor la mintea plebeilor.

Also, rule 11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

@blackdirt: ca sa stie ca a fost taran si ca sa nu trebuiasca sa ridic viziera sa-i explic ca-i si prost-crescut.

 

@iorgu: Si eu sunt mandru de videoclipul ala. Jucarica aia face cat o pereche de cauciucuri noi si a fost prima de felul ei din Romanica.

Cat despre partea cu babe, sa stii ca n-am plecat deloc in forja. Eram doar turat un pic. Dupa ce am postat videoclipul ala am fost contactat de 2 pixde ca sa le schimb chilotii udati la semafor si de o gravida care a facut avort spontan de ciuda (pe pixdele anterioare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Prietene...la faza cu taxiul aveai fix ROSU! Ce cautai tu sa accelerezi acolo si sa pleci? Vi le cautati si voi cu mana voastra frate...

La faza cu dubita, intr-adevar a fost cam nesimtit, dar se raporteaza jumate jumate...omu s-a bagat cizelat cu gandul ca poate il lasi, dar tu ai si asteptat momentul sa se bage sa accelerezi si sa-l claxonezi (fix stilul de la semafor cu rosu). O sa creasca inima in tine cand vezi ca nu stie cum sa-ti multumeasca mai mult cand il lasi sa se bage...incearca macar odata in viata si ai sa vezi...ai grija pe viitor cu gesturi facute ca taximetristului ca nu te vad bine... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu duba a fost un (cuvant jignitor). Mergea pe linie si a vrut sa se bage cu japca. L-a vazut pe Bogdanosutanouajdoi ca e cu motoru si s-a gandit ca pune frana, doar n-o sa moara. Ceea s-a si intamplat.

Ce boala am eu pe jegosii astia de merg pe linie si apoi forteaza sa intre, dar boala mai mare am pe cei care ii lasa sa se bage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stely:Alt retard... CUAIE UITATE CU ATENTIE SI OSA VEZI LUMINA. Verde de data asta. La voi in sat nu-s mai mult de 1 semafor pe acelasi stalp, asa-i? Stiti de ce va uraste lumea pe voi, taximetristii? Ca sunteti niste cacati cu ochi veniti din fundu moldovei sa faca bani in Bucuresti si va comportati tot ca niste tarani. N-are nimeni o problema cu voi daca circulati "normal" in Bucuresti. Normal dupa standarde bucurestene adica, cu bagat tupeist, 90 in zona de 60 cu liber in fata, mers in curu aluia din fata, schimbat banda fara semnal. E ok, intelegem, n-aveti timp. Da cand sunteti muisti, ca asta din video, atunci ca ia lumea la omor. La propriu.

 

@sorin: Yup, fix la intimidare s-a bagat. Ma intimidez mai greu.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveam scuterul am mers cu tot echipamentul pe mine la un joc. Imagineaza-ti un umflat calare pe un scuterash de 50cmc imbracat complet in camuflaj, cu un rucsac de 60j de litri din care iese o teava de AK si un chest rig plin de incarcatoare plimbandu-se prin oras (intre regie si Baterii).

 

Alta data m-a intrebat un nene in metrou daca aia-i adevarata. Aparent uitasem sa inchid calumea rucsacul si se vedea teava iesind cu tot cu catare din el.

Oh happy days... Carefree days... So much nostalgia.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stely:Alt retard... CUAIE UITATE CU ATENTIE SI OSA VEZI LUMINA. Verde de data asta. La voi in sat nu-s mai mult de 1 semafor pe acelasi stalp, asa-i? Stiti de ce va uraste lumea pe voi, taximetristii? Ca sunteti niste cacati cu ochi veniti din fundu moldovei sa faca bani in Bucuresti si va comportati tot ca niste tarani. N-are nimeni o problema cu voi daca circulati "normal" in Bucuresti. Normal dupa standarde bucurestene adica, cu bagat tupeist, 90 in zona de 60 cu liber in fata, mers in curu aluia din fata, schimbat banda fara semnal. E ok, intelegem, n-aveti timp. Da cand sunteti muisti, ca asta din video, atunci ca ia lumea la omor. La propriu.

 

@sorin: Yup, fix la intimidare s-a bagat. Ma intimidez mai greu.

 

Srry ca n-am vazut rosu la semafor doar pentru stanga (dar e clar ca rupi ambreiajul in doua stand cu mana pe el pana la verde...). Retardat nu sunt, sau cel putin nu mi s-a mai spus, "cuaie" in nici un caz, ci poate "c0aie" (limbaj de cocalar in orice caz...de altfel si stilul de mers). Culmea ca la mine in sat, chiar nu am semafoare, iar zmeii astia ca tine isi iau numai carne in frigider daca trec in figuri. Pana pe la Unirii, crede-ma ca prind multe semafoare si nu fac in nici un caz ca tine pentru ca:

1. Risc ca atunci cand fortez verdele sa fiu spulberat de un tembel ce forteaza rosu

2. Rup ambreiajul in doua, ceea ce nu merita pentru ca nu sunt macelar de masini\motociclete

3. Am bunul simt in trafic si conduc defensiv...chiar nu este cazul sa fim cichi shaolini in trafic...decat daca vrei sa...sa nimic defapt!

Ca sa continui ideea...ce sa vezi? Nu sunt taximetrist! Ce zici de asta? :-/

Crede-ma ca am un stil de condus mai defensiv si mai preventiv ca al tau. Bine...tu nu ai un stil sport-agresiv, ci un stil prosto-agresiv...imi pare rau pentru tine, dar crede-ma ca in aproape 5 ani de mers prin traficul bucurestean, nu moldovean, n-am luat nici o injuratura.

Eu oricum imi cer scuze inca odata daca te-ai simtit atat de lezat...Bog...Borossi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1: Esti suficient de smecher sa te uiti la videoclip ca sa faci caterinca de ala care l-a pus dar nu suficient de destept sa intelegi ceva din el. Imi pare rau pentru tine, dar n-am timp de oameni care raman in urma. Retarzi.

2: Cuaie, daca ai nu te deranjeaza ca-ti zice cineva asa. Daca n-ai... Oh well eu am 3. Vorba alora de la BloodHound Gang: "All in all you're just another dick with no balls."

3: Naspa ca n-ai semafoare. Invatai cateva daca stateai un pic langa 2 care arata culori diferite. Cum ar fi sa te uiti la 2 culori diferite fara sa-ti faca ochii ca la cameleon. Am mai vazut fetite ca tine, care se uita la semafoarele astea duble si se intreaba daca sa plece sau sa stea pe loc. In timp ce banda din spate ii injura de-i spurca. Tzarani dom-le.

4: Smecherii ca mine nu exista. Pentru ca eu sunt singurul smecher ca mine. Deci plural n-am. E ca atunci cand spui pluralul la ampula. Spui o mare minciuna. Asta daca nu esti homo.

 

1Prim: Pai risti tu, Eu nu riscam nimic. Daca flacaul ala cu taxiul dadea un semnal, un claxon, daca isi pastra directia, daca nu era un muist obosit, n-ar fi avut nici o problema cu mine. Asa l-am pus pe yutub, sa vada lumea cat de retard e el. Sper ca intr-o zi sa faca smenul asta in fata unui camion fara frane.

2Prim: A? Tu nu prea conduci, asa-i? Nici la tine acasa nu te lasa gagica-ta sa zici unde mancati seara. Recunoaste...

3Prim: Ai o plua. Exista 2 variante aici: prima n-ai condus in Bucuresti prea mult dar vii si dai sfaturi. Si a doua esti genul ala de obosit pe care-l injura juma de coloana ca pleaca la 10 secunde dupa ce se pune verde. Cand alalalt semafor e deja rosu in intersectia cealalta. Nu e vorba de cuaie, e vorba de respect fata de restul de prosti din spatele tau, care nu poa sa treaca de tine. Get with the traffic. Nu zic sa nu conduci defensiv, da parca vad ca ai tinut vreo cateva coloane in urma ta mergand pe drumuri europene. Lasa vraja cu 5 ani, n-ai mers o saptamana pe motor in Bucuresti... Recunoaste.

 

Esti un taximetrist in suflet. Orice om care ii ia apararea muistului aluia din videoclip ori e taximetrist, ori retard, ori nu stie sa conduca. Ori toate trei. Io zic sa recunosti ca esti taximetrist, alelalte doua variante nu-s foarte misto.

 

Sunt lezat de rabdarea mea cu toti plebeii... Da asta e, povara geniului.

 

Inca una de ieri.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iCnNivOr8zQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oau! 3 benzi dintr-o data, dintre care 2 cu vehicule apropiindu-se... Pe principiul: lasa ca m-or feri ei...

Pt tine a mai fost cum a mai fost, ca erai si mai in spate, si pe banda 3 si ai avut timp sa il vezi... Dar uite ce i-a facut aluia de pe banda 1 !! Uh!!

 

Ia zi, ce gen de sofer era la volan (daca ai avut timp sa il vezi), ca eu as avea o banuiala.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si yo ma atacam si ma enervam ... asta pana m-au gasit aia in halat alb cu tensiunea mare...

Sa vezi ce m-am calmat... pur si simplu ii las sa se duca, pastrez distanta, ma comport ca si cum toti sunt cretini, asa ca nu ma bazez pe ce crede sau vede ala, ma bazez pe ceea ce cred eu si ce imi inchipui ca mi s-ar putea intampla daca... (paranoia mode: on)

 

Crede-ma, e foarte ok asa... exista si cazuri care-ti testeaza grav rabdarea...

Trebuie sa intelegi ca "ei" n-au nici o vina: asa s-au nascut: prosti. N-o sa-i educi tu. Nici daca se rastoarna cu masina proprie, tot n-o sa fie vina lor, ci a strazii, a stalpului (care i-a sarit in fata), a guvernului .... niciodata nu e vina lor. Se vor considera maxim, ghinionisti... vinovati, niciodata.

 

Beliti bine ochii, nu te ambitiona si lasa prostii sa se duca tare, sa se duca larg ...

Corect!

Daca te pui cu prostul, te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...