Jump to content
bogdan192

Patzanii in trafic

Recommended Posts

Pai cand ai zis de precizia aia, ai activat chirurgul din generalist. Si chirurgii au oroare de sange si mațe pe-afara daca nu e din vina lor ☺

greu cu simțul u(o)morului... :alcy:

trebuia sa pun un smiley la final ca sa se inteleaga ca glumeam? :)

Există chirurgi în generaliști? :rusinica:

Știu că există generaliști în chirurgi... adică chirurgi care taie în general. Dar ăia locuiesc în Ferentari.

Edited by northern_freyja

In oricine sălășluieșc un chirurg si un calau. Toti ar taia si ar spanzura...in general

Edited by WotRU2Me

d'asta au iesit din UE: prea civilizati pentru babuinii de pe continent

Lasă-mă. 25% sunt indieni si pakistanezi.

Noroc că era o femeie liniștită.

Dacă s-a oprit, clar se lăsa cu o cască-n claviatură.

Astazi, cu masina si cu sotia in dreapta ies de la mine de pe strada (o straduta mica) intr-o strada cu 3 benzi pe sens (vreo 200 de metri pana intr-un giratoriu). Traficul era usor. Ies pe prima banda, semnalizez, stanga, las cateva masini sa treaca, apoi trec pe banda 2. Avand in vedere ca vroiam sa merg la stanga, am vrut sa trec pe banda 3. Semnalizez iar...in spate, un taxi. Ma asteptam sa imi faca semn sa trec pe banda 3 insa nu o face (nu-i bai, ca doar nu e obligat). Franeaza apoi in dreptul meu (mergeam cu vreo 10-15 km/h) si imi zice:

El: - Vezi ca poti sa te duci la stanga si de pe prima banda!!!

Eu: - aaa...dar nu imi permite marcajul (banda a 2-a avea sageata inainte si cea din stanga...sageata la stanga...normal)

El: Eee...pai semnalizezi si pur si simplu faci stanga...nu are nimic...

Eu:... fara replica!

Taximetristul, apoi ca sa imi arate cum se face, accelereaza, intra in fata mea, (de pe 3 pe 2) si apoi intra in giratoriu facand stanga....

Am ramas fara replica!

Edited by sebibv

Intotdeauna ai ce invata de la "soferi cu experienta"...

Salutare de pe Posada astazi, soferul din BMW. :peace:

SUNP0007.AVI_0_14_59_000173.jpg

Edited by misionaru

Am scapat de data asta.

Am scapat de data asta.

In situatii de genul asta, adica aglomeratie, coloana oprita etc, nu mai merge in paralel cu alta masina in miscare... asta e schema pe care o fac f multi, trag brusc sa se bage pe o banda care li se pare mai libera. E chestie de secunda, nici nu apuca sa se asigure.

Daca tot meri paralel cu el ...macar stai in campul lui vizual...adica de la geam fata incolo....

Frana a fost reactie de director de film sau asa se procedeaza in cazuri de genul asta?Eu auzisem ca situatia se rezolva cu un sprits de gaz sau frana mai hotarata nu doar doar sa ramai in dreptul lui.

Edited by goe 75

Frana a fost reactie de director de film sau asa se procedeaza in cazuri de genul asta?Eu auzisem ca situatia se rezolva cu un sprits de gaz sau frana mai hotarata nu doar doar sa ramai in dreptul lui.

Pai trebuia filmat...ce mai vedeai ... :P hai ca suntem carcotasi

Probabil ar fi trebuit sa incetinesc, sa raman mai in spate. De accelerat nu prea, eram totusi pe vestita banda 1.

Nu-s director de film, n-am aspiratii de vlogger, am franat ca sa treaca pe langa mine, recunosc, ca sa vad daca schiteaza vreo scuza.

» Post actualizat in 12 May 2017 17:45

De franat a franat si el, oprise deja.

Apropo de intrat pe banda fara asigurare, azi mergeam pe banda a doua si pe a-ntaia era o duduie cu masina. Ajung paralel cu ea si tre sa franez usor, ca si ea de altfel, care apoi realizeaza ca e mai bine pe banda mea si da semnal bagandu-se cu botul usor pe banda mea si impingandu-ma catre linia de tramvai dintre sensurile de mers, eu fiind paralel cu ea, chiar in dreptul geamului ei. Avand geamul deschis si eu casca open face, si mai ales ca deja ne mai desparteau 40-50 cm, ii tip din mers daca nu ma vede ca sunt fix acolo. Redreseaza putin masina din traiectorie si se uita la mine zambind. Asteapta sa trec si face mutarea.

Asa ca aia sunt "finuti" care isi cer scuze. Sunt altii care te vad sii ii doare in pixxx.

Scuza lui a fost ca cel din fata lui mergea mai tare decat credea.

Mortal

Te cred pe cuvant! Oricum, face impresia unui om de toata isprava!

Scuze de off...

Subscriu.

De ce sa ambalezi ca retardul motorul la semafor cand tu ai intre picioare o amarata de tigaie?!

M*** imbecilului de pe Iuliu Maniu

Edited by ana.maria

Nu stiu fratilor, dar eu când stau la semafor (sau in coloana la giratoriu) incerc sa plec cat mai usor pentru xa si pe mine cand sunt la volan ma enervează moticiclistii care ambaleaza aiurea motorul.