Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Regulile de circulație sunt pentru conserve.

Pe motor sunt doar 3:

1. Nu trec pe roșu.

2. Nu fac accident.

3. Nu încurc traficul.

In rest, liber! :)

!!! astea 3 sunt si la mine

 

am observat ca si militienii gandesc cam la fel ... bine, aia care gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 325 ENY (sau 235)

Scuterist serios, care cand schimba banda nu se incurca cu lucruri mici, de exemplu o masina care merge in paralel cu el. Eram mic si nu o fi vazut omul, poate veneam si repede, n-aveam toba sport etc...

Daca esti aici si au fost mai multe masini peste care ai incercat azi sa te urci schimband banda, eu eram cu o Skoda alba, intre Charles de Gaulle si Arcul de Triumf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 325 ENY (sau 235)

Scuterist serios, care cand schimba banda nu se incurca cu lucruri mici, de exemplu o masina care merge in paralel cu el. Eram mic si nu o fi vazut omul, poate veneam si repede, n-aveam toba sport etc...

Daca esti aici si au fost mai multe masini peste care ai incercat azi sa te urci schimband banda, eu eram cu o Skoda alba, intre Charles de Gaulle si Arcul de Triumf.

Moarte conservarilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Hai sa va zic si eu ultima mea patanie in trafic de anul trecut. E ceva lejer, nu s-a intamplat nimic, doar ca m-a amuzat reactia conservarului. Deci eu mergeam pe Calea Bucuresti in Brasov. Mergeam pe banda din dreapta si pentru ca ma asteptam sa si bage careva botul de pe o straduta stateam in jumatatea mai aproape de markaj (ca sa pot evita in caz de ceva) . Dupa cum banuiam a aparut o masina. vad ca se opreste si imi continui drumul. Cand sa ajung in dreptul lui pleaca si ma obliga sa-l ocolesc. ma opresc crezand ca nu m-a vazut si il iau la injuraturi, dar surpriza! Eu eram de vina ca cica da ce eu nu incap? am stat sa ii explic ca e prost, dar era prea prost sa inteleaga, asa ca am plecat. :alcy: Abia astept sa dau de bizonii din trafic la primavara :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

La faza aia s-au aliniat astrele si a fost happy end. Ca nu s-au paruit dupa e chestie de civilizatie sa zicem. Dar la un lat de pwla ar fi fost dezastru, gibonul conservar tot ca la rromania a iesit! Nu mi-as dori sa imi strang mana cu un astfel de specimen in nici o circumstanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la un lat de pwla ar fi fost dezastru, gibonul conservar tot ca la rromania a iesit! Nu mi-as dori sa imi strang mana cu un astfel de specimen in nici o circumstanta.

Pai stii de ce nu dai mana cu el? Pentru ca spre deosebire de motociclistul din film, tu nu ai fi admis in vecii vecilor ca circulai cu viteza prea mare pentru zona aia. Tu, ca orice roman verde, vezi numai paiul, nu si bârna.

Tot de educatie tine si asta. Deci ramane valabil de am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

...si a inceput si sezonul moto 2018.... :(

 

Se pare ca pentru unii a inceput cu o dorinta fierbinte de a nu mai ajunge intregi acasa....

 

Ieri, veneam de la Rm. Valcea cu conserva. In maretul sat Dedulesti, iaca, doi confrati mobristi se hotarasc ei ca vor sa bage la matz niscaiva mititei celebri.

Presupun ca pofta era atat de mare incat vor fi avortat, asa ca au decis ca e "safe" sa treaca peste linia continua prin fata masinii pentru poposi la gratar. Ce pewula lor? Ei erau pe mobre, deci invincibili.

 

post-96564-0-40619900-1520837581_thumb.jpg post-96564-0-98725300-1520837588_thumb.jpg post-96564-0-91609000-1520837621_thumb.jpg

 

Daca va recunoasteti, SA VA FIE RUSINE!

Sper ca v-a stat micu' in gat si ati ajuns totusi bine acasa la frigiderul plin de carne, jegurilor!

 

 

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...