Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Poate este topicul incorect dar vreau sa le urez o mare mare UIE celor 25 de cretini  care au fost azi pe Bucuresti -Targoviste si au depasit ca dobitocii( sa conduca un  magar este mult pentru ei) si in special celor 5 cretinoizi care m-au obligat sa ma opresc complet pe marginea drumului, va urez din tot sufletul ca pana de sfintele sarbatori sa luati un TIR,  un pom in brate si sa nu mai perpetati specia. Amin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar tare suparat esti bre . 

Comunitatea iti multumeste ca ai fost vigilent , si intr-un total spirit non-combat , ai tras pe dreapta .

...ce nu inteleg este .....ce ai cu tiristii ???....adica uite ...ai devenit dusmanu' lu Nea' Goe....gratuit .🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa.ti vina sa crezi, nu au fost tiristi, in nici un caz, nu am patit asta cu tirurile, ce spirit, ce non combat ca am fost cu motorul, cum sa "combat" cand  handicapatii moral erau cu hardughii de la 2tone> .Pe aceast cale multumesc si eu comunitatii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-avem autostrazi, de aia se moare pe sosele in rromania! Sa vina statul sa ne faca autostrazi! Cat mai multe, de preferat de la fiecare scara de bloc pana la primul chiosc unde au bere la pet de 2,5 litri. Ca romanul si pt 20 de metri tot cu masina merge, dar se vaita ca sunt scumpi combustibilii. Nu sunt scumpi! Cand o sa se umple de biciclete pe strada, atunci o sa admit ca-s scumpi. 

 

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Normal ca aia nu erau tir-isti...abia acum au trecut testul . Nu sunt primiți în breasla pana nu sperie un brav motociclist destul de tare sa bage  blesteme pe forum.

 

PS. Nu cunosc un motociclist care sa nu fi fost macar o data în situația de a încetini și a se strecura prin dreapta sa evite pe unul care s-a băgat aiurea în depășire...dar rar am auzit de păsărici atât de speriate încât sa se oprească de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Aici e absolut plin de mortaciuni din astea. Si parca doar din astia am in fata. Depasesti pe unul, dai de altul. Mi-e teroare sa mai merg pe jos sau cu moto prin orasul asta. Peste cativa ani vom incepe sa facem naiba stie cate tipuri de cancer din cauza lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😂

 

img.thumb.jpg.63c13e6553780741272d85c25b8aa868.jpg

 

Tzarambetele de PH a parcat sub pod la Otopeni si Dorel i-a vopsit capota si parbrizul. Daca venea cu trenul scapa de problema asta, e greu viata la Bucuresti...

 

 

O completare de la situatia de mai sus, langa tzarambetele de PH a parcat si un tzaranoi de AG care a avut aceeasi soarta. Au vrut gratuitate si au iesit mai scump...

 

Rade inima in mine :D

PTc4MCZoPTQ0MCZoYXNoPTc1OTEyZGIzZWZkZjRh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai devreme, pe la 8, pe Splai spre Unirii: la Calea Victoriei semaforul pe rosu, 2 Rossi cu niste super-mega-sportive de 300cc cu tobe goale vin pe Natiunile Unite, se urca pe trotuar cu greu, dupa mai multe incercari, trec pe trotuar pana dupa semafor, revin pe strada si pleaca in tromba. La semaforul urmator ii ajung din urma **, pleaca iar in tromba cu acceleratie cam ca masina de tuns iarba si zgomot de tobe goale. 

 

** Eu eram cu bicicleta si am stat la semaforul ala de la Calea Victoriei pana s-a facut verde. 

 

Baieteii aia au drept de vot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca bizonul care conduce CanAm-u' negru B-93-GRU are cont aici (sau macar niste prieteni care pot sa duca mesajul mai departe) sa stie ca-i doresc: Multe Urari si Iubire Eterna!
Dupa ce ca nu stie sa tina ghidonul utilajului, nu stie sa foloseasca semnalizatoarele pentru schimbarea benzii si nici macar nu stie sa accelereze, imi taie fata doar ca sa-mi arate cat de mare si prost este si ca el are dreptul sa fie primul. Norocul lui a fost ca eram cu masina, ca pana si cu scuterul il trimiteam sa se intreaca cu melcii.
Avand in vedere ca actiunea se petrecea azi pe Calea Ferentari, s-o fi simtit curajos ca era printre ai lui, andienii din zona.

Evident ca echipamentul era de top si asortat cu culoarea hidoseniei, adica tricou negru fara maneci si adidasi albi, ca toti rrrromanshii care "a reusit" in viata, asa ca banuiesc ca intr-o zi il vor culege cu penseta de pe asfalt si o sa-l puna la pastrare in pungi.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celor doi reisari de PH care o ardeau acum trei ore in Banesti, sensul spre Ploiesti, cu 70 la ora pe banda a doua cu banda intai libera aratandu-si unul altuia frumusetile deosebite ale localitatii le transmit toate cele bune.  M-am abtinut sa-i ard pe banda intai, doar pentru ca pareau extrem de paraleli cu motociclismul si mi-a fost frica sa nu mi se arunce sub roti. (eu eram cu conserva, sa ne intelegem) . N-as fi fost asa de deanjat (am mai vazut motociclisti care habar n-au sa foloseasca drumuri cu doua benzi) daca nu m-ar fi incurcat inca o data in curbele succesive de langa Baicoi (scuzati expresia!) unde au lasat-o brusc in frana de motor pe la 100 (deh, aia e curba periculoasa si ei stiu 150 numai pe linie dreapta! ) tot pe banda a doua cu prima libera. Eu fiind pe prima in ritmul lor initial, i-am devansat normal in curbele alea cu 130 fara nicio emotie. Bineinteles. dupa curbe s-a trezit iar taratza de reisar dar doar pana la trecerea la nivel cu calea ferata unde Repsolu' nu stie mai mult de 30 la ora, ca se rastoarna, duamne-fereste.

Deci toatecele bune si incercati sa mergeti mai pe dreapta, ca nu toti conservarii de pe DN 1 sunt si motociclisti ca sa aiba atata rabdare cuvoi.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, ENEOS a spus:

Propun schimbarea titlului topicului de față în "situații din conservă" și mutarea lui la secțiunea auto! 

Nu neapărat. Am pățit diverse și fiind pe 2 roți.

Doar că azi când m-a enervat bizonul s-a întâmplat să fiu la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe 2 roti culeasa: mi se pare mie sau e invazie pe sosea de motociclete sportive de cilindree mica? Tot dau prin oras de niste chestii care dupa sunet si aspect (roti inguste) sunt 300-500cc si sunt multe de tot. Nu am reusit din mers sa ma prind ce sunt, ca nu scria nimic vizibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, AdrianB1 a spus:

De pe 2 roti culeasa: mi se pare mie sau e invazie pe sosea de motociclete sportive de cilindree mica? Tot dau prin oras de niste chestii care dupa sunet si aspect (roti inguste) sunt 300-500cc si sunt multe de tot. Nu am reusit din mers sa ma prind ce sunt, ca nu scria nimic vizibil.

CF Moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un semn bun nu? Inseamna ca tot mai multi sunt pe 2 roti prin traffic.

 

Acum cativa ani era celebra problema ca nu exista piata de motoare mici si incepatorii sa ia direct miaru, iata ca acum din vazute ar fi si ceva piata de cilindree mica.

 

Le langa cei cu cilindree mica sigur ai observat ca sunt din ce in ce mai multi asiatici la glovo, dar momentan par atenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc rau, dar e surprinzator. De peste 15 ani de cand merg cu motocicleta am tot vazut pe strazi sportive de 600, de 1000, tot soiul de BMW GS 1200-1250, dual-sport mari (peste 600), era pustiu in zona sub 500cc (CB500, GS500). Acum parca a explodat brusc, surprinzator de brusc.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate 125 or fi echipate cu burlane sinistre? Mai devreme erau 2 oprite, la una funcționa motorul la ralanti iar riderii urlau din toți bojocii unul la altul să-și spună ceva dar nu cred că s-au înțeles. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...