Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

am spre 1.90, 45 - 46 la bocanc... nu umblu fara cizme / ceva tare...

DAR nu ajung nici mort sa dau uu sut in ala din fata decat din lateral sau daca ma dau jos...

e prea mare distanta ...

intr-o vreme vroiam sa pun un magnet pe rezervor, asa sa fie, poate la nervi. Acum rezervoru-i de plastic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un biciclist (pustan) mergea agale pe banda 2 (ultima) pe la Plazza in seara asta... vorbea omul la telefon si, chiar daca era oarecum spre stanga, tot bloca banda.

La semafor a ajuns langa mine si m-am luat de el, l-a durut in pix... ca ce, si ce daca a blocat banda? Ca "noi astia pe 2 roti oricum suntem donatori de organe". I-am zis ca doar el e si sa nu se mire cand o sa-l ia unul pe capota. S-a facut verde si am plecat, el s-a oprit cand l-a "claxonat" tramvaiul in fata caruia era sa se bage...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect :)) Cred ca a stat pt ca intersectia de la Plazza e f aglomerata si nu avea sanse sa se strecoare si sa scape intreg. "Noi astia pe 2 roti..." m-a amuzat si in acelasi timp m-a iritat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un biciclist (pustan) mergea agale pe banda 2 (ultima) pe la Plazza in seara asta... vorbea omul la telefon si, chiar daca era oarecum spre stanga, tot bloca banda.

La semafor a ajuns langa mine si m-am luat de el, l-a durut in pix... ca ce, si ce daca a blocat banda? Ca "noi astia pe 2 roti oricum suntem donatori de organe". I-am zis ca doar el e si sa nu se mire cand o sa-l ia unul pe capota. S-a facut verde si am plecat, el s-a oprit cand l-a "claxonat" tramvaiul in fata caruia era sa se bage...

biciclistul vehement si nesimtit? i0-i faceam vant cu piciorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marea majoritate sunt vehementi si nesimtiti... regulile nu exista pt ei. Daca ei merg pe strada, au pretentia sa fie considerati masini. Daca prind rosu, se considera pietoni si o iau pe trotuar, treceri de pietoni etc. Sau direct pe rosu...

Acum 10 min, eu pe sens unic, spatiu liber (cam 1m) intre bordura si masinile de pe banda 1... ma strecor incet, ca oricum era rosu, pe contrasens venea un... biciclist :)) Am oprit sa-l las sa treaca si tot n-am scapat de o privire "ucigatoare" si incruntata, cand a trecut pe langa mine. N-am idee de ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min, eu pe sens unic, ...pe contrasens venea un... biciclist

 

sens interzis

 

Eu nu-l lasam sa treaca pe ala pe contrasens.

 

sens interzis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo cateva zile de cand am revenit pe motor mi-am tot luat claxoane, fara sa inteleg ce tot are lumea cu mine.

 

Aseara, pe Victoriei, eram cap de coloana la facut stanga. Stateam cuminte cu semnalizarea pusa, asteptand sa treaca biciclistii. BIP. Ma uit in spate, la sofer, il intreb ce vrea, el nimic. Ma pun in miscare, in mijlocul curbei, BIIIP. Iar ma uit in spate, il intreb ce vrea, ala se uita perplex la mine. Ii trag o injuratura si plec mai departe. 100m mai incolo dau sa opresc si BIIP. Ma uit in spate, nu mai era nimeni. Nedumerit, caut o explicatie pentru ce tocmai s-a intamplat, cand imi trece prin cap sa apas si eu claxonul. Same fucking BIIIIP.

 

Ce-i drept am schimbat si manusile, astea noi sunt considerabil mai groase si inca nu s-a lasat pielea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smiley, daca mergeam EU pe sens interzis, aia din fata mea tot de pe contrasens ar fi fata de mine.

Pe logica asta, taică-tu dacă punea prezervativ la momentul potrivit nu mai aveam acum cui să-i scriu replica asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smiley, daca mergeam EU pe sens interzis, aia din fata mea tot de pe contrasens ar fi fata de mine.

 

Logica -~

Daca tu mergeai pe sens interzis, cei care veneau din fata ta mergeau regulamentar pe sens unic.

Daca tu mergeai pe sens unic, cei care veneau din fata mergeau neregulamentar pe sens interzis.

Editat de Alex Fasching
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu "sensu interzis, sens invers sens cacao"e cea mai penibila discutie ever.... !!!!!!!

 

chiar nu mai aveti motive sa va certati? au intrat si scuteristi in discutie, maine apare un biciclist simpatizant iar saptamana viitoare un bebelus cu trotineta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se ceartă nimeni, eu am pretenția că dialogăm :). Mi s-a părut normal să punctez că ăla venea pe sens interzis (culpabilizînd-ul astfel) şi nu pe contrasens (unde n-ar mai fi avut nici o vină)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e tocmai patanie in trafic, dar e amuzant rau...

 

Un vecin pateste urmatoarea faza:
ii vine amenda 125 de ron pentru ca a circulat fara rovinieta in Nadlag...

omul nu a fost in Nadlag... de niste ani...

omul are taxi, amenda venind pe numarul lui de pe taxi fiind trecut ca si vehicol categoria A...

in acte apare taxi, firma ... autovehicul categoria A...

in rahatul ala de PV scrie ca se dovedeste cu poza... poza nu este in plic...

 

wtf?

 

taxi categoria A?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contestatie ura si la gara.

 

Azi mi-am rupt ghetele. Niste baieti de niste firme care fac niste reparatii pe niste drumuri s-au gandit sa taie asfaltul cu gropi in ele si sa-l depoziteze la radacina unui pomisor. Intr-un maldar. Bineinteles ca dupa ce au terminat lucrarea, maldarul de asfalt a ramas la radacina pomului. Azi am uitat de maldarul respectiv si am raschetat cu gheata un cataroi de dimensiunea rotii din fatza. Dauna partiala la gheata stanga. Daca nu era gheata, bobo era azi la Floreasca cu copci pe picior sau mai rau.

 

Concluzie: iarna nu-i ca vara si purtati echipament adecvat. Pe bune. O gheata buna va scapa de multa durere.

Concluzia 2: Cine nu casca ochii casca gheata. Si portofelul.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am rupt ghetele.

asta e o faza naspha, si eu am rupt un adidas intr-o stanca pe off road.

de atunci lentie invatata, durerea nu se uita asa de usor...

numai tancuri in picioare non stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu "sensu interzis, sens invers sens cacao"e cea mai penibila discutie ever.... !!!!!!!

 

chiar nu mai aveti motive sa va certati? au intrat si scuteristi in discutie, maine apare un biciclist simpatizant iar saptamana viitoare un bebelus cu trotineta.

 

Cred ca tu nu te-ai mai regulat de mult timp.. Stii ce zic.. Esti putin frustrat, putin mai mult chiar.

Ce legatura are scuterist sau motociclist? Tu esti unu dintre aia care daca il vezi pe unu ca se da pe o roata, e mai motociclist ca altu. Este?

 

Dar, cu o copilarie grea, fara nici un prieten, urat de toata lumea, e normal sa devii hater cum spui tu :) .... motociclistule ...

» Post actualizat in 02 Jul 2015 14:01

Cat ma enerveaza genu de persoane ca tine. Nu ai invatat aceeasi legislatie ca mine este ba baiatule ai innebunit la capu tau batran? Stiu mai multa legislatie ca tine oricand oriunde, motociclistule. La iesiri nu vad sa fi iesit, sau daca ai motor in parcare deja esti motociclist deci esti zeu?

Editat de Alex Fasching
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...