Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Cum adica? Erai in unghiul mort?

Nu, pur si simplu nu a catadicsit sa se si uite pe unde merge..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

» Post actualizat in 08 Jul 2015 07:17

 

Vazut dimineata o motoreta cu roata fata stramba in furca, parcata in zona statia metrou 1Mai. A patit cineva ceva? Need help?

Oprit dimineata asta, facut o poza. Honda CBF parca, cu numar B 113 BUR, motorul pare ca ar fi lovit ceva cu partea frontala, furca stramba, galeriile atinse. Nu sint sigur daca locatia e sigura, cred ca mai bine era sa fie luat de acolo.

post-46304-0-03978800-1436423291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am intalnit un exemplar aparte.

Un tataie cu matiz care a fost deranjat ca l-am claxonat... Scurt... Asa de atentionare...

Individu mergea foarte incet pe o straduta cu sens unic de parca isi cauta loc de parcare. Dar pe mijlocu benzii... Fix cat sa nu mai treaca nimeni...

Si apoi tot el vocifera si gesticula ca de ce il claxonez.

Pot doar sa ma gandesc ca l-a tampit caldura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am intalnit un exemplar aparte.

Un tataie cu matiz care a fost deranjat ca l-am claxonat... Scurt... Asa de atentionare...

Individu mergea foarte incet pe o straduta cu sens unic de parca isi cauta loc de parcare. Dar pe mijlocu benzii... Fix cat sa nu mai treaca nimeni...

Si apoi tot el vocifera si gesticula ca de ce il claxonez.

Pot doar sa ma gandesc ca l-a tampit caldura...

 

 

Fiind pe o straduta cu sens unic, cauta un loc de parcare atat pe dreapta, cat si pe stanga. Destul de logic sa mearga pe mijlocul benzii.

Oiricum, toti cei care-si plang de mila pe topicul asta sunt numai frustrati cu patzanii in trafic inchipuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu patzanii in trafic inchipuite.

Dar cum ai explica faptul ca in mijlocul strazii pune brusc o frana o ditamai grasa cu un suv ceva, noroc cu ala din spate ca pastrat ceva distanta. Eu pieton, ma uitam sa vad motivul... ii scapase sapca printre scaune lu' ala micu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta parcă e precizată și la contravenții, frânarea fără motiv și circulația cu viteză redusă. Poate mă înșel...

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este, nu este, mie mi-ar fi frica sa franez asa fara sa ma uit in spate... I-as fi zis reflex, insa nici dupa ce a recuperat sapca nu a schitat vreun gest... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta parcă e precizată și la contravenții, frânarea fără motiv și circulația cu viteză redusă. Poate mă înșel...

 

 

Este, nu este, mie mi-ar fi frica sa franez asa fara sa ma uit in spate... I-as fi zis reflex, insa nici dupa ce a recuperat sapca nu a schitat vreun gest... :crack:

 

Inca ma cred in chestia aia cu 'daca ma loveste din spate e vinovat'. Un taximetrist era total socat cand a aflat ca nu mai tine daca ai dovezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind pe o straduta cu sens unic, cauta un loc de parcare atat pe dreapta, cat si pe stanga. Destul de logic sa mearga pe mijlocul benzii.

Oiricum, toti cei care-si plang de mila pe topicul asta sunt numai frustrati cu patzanii in trafic inchipuite.

Relax man, nu imi plang de mila. Si daca o sa imi plang vreodata de mila,nu o sa o fac AICI. Aici am POVESTIT o intamplare mai aparte.

Mergea asa la misto... Dupa cateva momente am vazut ca nu avea de gand sa se parcheze. Omu era in lumea lui.

Si apropo, ma cunosti cumva sa ma califici "frustrat"? Poate oi fi , dar poate nu ... Mai usor cu vorbele daca nu ma cunosti.

Toata lumea vrea respect dar nu nu multa lume stie cum sa ofere respect.

Calme-vu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oprit dimineata asta, facut o poza. Honda CBF parca, cu numar B 113 BUR, motorul pare ca ar fi lovit ceva cu partea frontala, furca stramba, galeriile atinse. Nu sint sigur daca locatia e sigura, cred ca mai bine era sa fie luat de acolo.

 

A fost luat ca aseara nu l-am mai vazut. Probabil cineva facuse un accident usor si nu a avut cu ce sa o ia de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom'le, am pățit una pe care n-am mai pățit-o niciodată pînă acu'! Am traversat ieri orașul de două ori pe bicicletă, e drept, dar stilul meu de bicicleală e cel puțin agresiv - biciclistul filmat de colegul cu canal youtube mai poate să învețe de la mine! - și n-am avut nimic de reproșat nimănui! Măi, oameni buni, toți au fost corecți pînă-n măduva oaselor!

 

Apoi m-am trezit! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1...stilul meu de bicicleală e cel puțin agresiv - biciclistul filmat de colegul cu canal youtube mai poate să învețe de la mine!

 

2... n-am avut nimic de reproșat nimănui! Măi, oameni buni, toți au fost corecți pînă-n măduva oaselor!

 

O afirmație e adevărată sută la sută, iar alta e falsă sută la sută! Vă las să ghiciți! :D

 

 

Un fel de

"Banca Nationala a Romaniei a anuntat pentru astazi, cursurile

de referinta pentru principalele valute:

1 Leu = 816 Dolari

1 Leu = 998 Euro

10 Lei =26. 613 Lire Sterline

1 Leu = 1200 Yeni Japonezi

1 Leu = 2 Ruble"

 

 

:D Iegzact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu KTM de la ora 12:00 care te-ai dat de la semaforul de la Unirii pana la Universitate cu Lexusul portocaliu, esti un smecher, cand te-ai intors sa ii arati gagiului pumnul ca ai castigat aveai pe stanga o masina cu 2 copii in spate. Good job

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un fel de

"Banca Nationala a Romaniei a anuntat pentru astazi, cursurile

de referinta pentru principalele valute:

1 Leu = 816 Dolari

1 Leu = 998 Euro

10 Lei =26. 613 Lire Sterline

1 Leu = 1200 Yeni Japonezi

1 Leu = 2 Ruble"

mda... si salariul mediu de jumate de leu pe luna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(pana acum m-am dat cu bicla prin Bucuresti in vacantele de vara faceam Militari - Herastrau zilnic, in mai mi-am luat un scuter am facut 3500km cu el pana acum zi de zi prin Buc ; asta nu conteaza)

Nu mi-a fost dat sa intalnesc un om asa prost..

pe Victoriei, eu banda 1 putin mai in fata pe banda 2 o alta masina, apare prostu cu o Skoda noua si se baga printre noi imi taie fata, claxon + flash trecem mai departe

il ajung din urma amandoi fiind pe banda 1 de data asta, vad in fata o masina Urban stationata ma dau pe b2 cu semnal dupa 20 metri imi taie iarasi fata, buuun.. incerc sa-i dau dupa el dar prind semafor..

merg ce merg si ii gasesc masina parcata pe o trecere de pietoni iar el mergea tiptil pe bordura spre concert.. ce mai era sa fac?

- pana aici a fost partea nasoala, acum incepe partea care pe mine m-a marcat (eu care ziceam ca 90% dintre politisti sunt platiti degeaba)

ma duc frumusel la un politist ca erau o groaza pe acolo de la rutiera, ii explic tot ce s-a intamplat, iar el la fel imi explica (ceea ce stiam deja din auzite) ca fara un aparat radar sau camera omologata ca sa demonstrez fapta, nu poate face nimic, iar eu ii spun ca asa este dar acum a parcat pe o trecere de pietoni, pt asta poate face ceva? si din nou mi-a explicat cum ca daca soferul nu este acolo el nu poate da amenda posesorului autoturismului, dar va trimite un coleg motociclist sa vada ce poate face si imi multumeste pentru ca am venit si le-am spus, iar cand am plecat el vorbea ceva prin statie.

Paracioasa mica.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paracioasa mica.... :D

Ti-ai luat skoda? :P

Eu sunt inca fascinat de soferii constanteni...aseara era sa ma infig intr-unul (cu masina ca de...concediu) intr-un giratoriu, el taind-o de-a dreptul prin stanga rondului. Claxoane, flashuri...imi trage o frana dupa care "ce ba, n-ai loc?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a explicat cum ca daca soferul nu este acolo el nu poate da amenda posesorului autoturismului, dar va trimite un coleg motociclist sa vada ce poate face si imi multumeste pentru ca am venit si le-am spus, iar cand am plecat el vorbea ceva prin statie.

dar cui da amenda daca nu e soferul acolo? nu tot posesorului? wtf?

cand parcati masina ilegal... nu stati in ea si scapati de amenda... tare! am invatat. :alcy:

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai luat skoda? :P

Eu sunt inca fascinat de soferii constanteni...aseara era sa ma infig intr-unul (cu masina ca de...concediu) intr-un giratoriu, el taind-o de-a dreptul prin stanga rondului. Claxoane, flashuri...imi trage o frana dupa care "ce ba, n-ai loc?"

Nu, făceam aluzie la bancul ăla cu polițaiul înșelat de nevastă.

 

Deocamdată mă bat cu babele în București, acu 15 minute mi-a tăiat calea una cu un Matiz. Am prins-o la semafor și i-am bătut în geam, de s-a speriat rău și a început să țipe și să dea din umeri. După care a plecat depășind pe dreapta, vre-o 10 mașini, claxoane, morți, etc...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...