Jump to content

Recommended Posts

• Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 Casian

2 Laurentiu

3 Danut

4 Spies

5 Andreea

6 Carl

10 Vali

Care Spies? Te referi la Beni? :laugh:

Si rezultatele din pole:

post-18488-0-36333200-1341043736_thumb.jpg

Edited by MirceaRM

post-12679-0-17094400-1341044070_thumb.jpg

@jinx: hai ca m-am urnit :) pt colegii care nu stiau de unde pot lua aceste info (putini la numar cu siguranta) - in sectiunea free pe motogp.com (si alte site-uri):

-info despre programul la toate clasele

-rezultatele dupa fiecare sesiune, fisiere ,pdf cu info detaliate, si comentariile/stirile aferente sesiunilor respective

-info despre circuit, starea vremii in zona, recordul de circuit, poleman-ul ultimilor 6 ani pe circuit etc etc

-toate cursele de anul asta se pot vedea live pe DigiSport, BBC etc

-am uitat: programul de practice, calificari si curse - este cam: vineri - sambata - duminica - nu ca exemplul de mai sus care este o exceptie (joi, vineri, sambata)

Edited by vampiria_t

cea mai frumoasa cursa de pana acum, sa speram ca si la moto2 o sa fie la fel de animata. saracul salom cum a plecat cu motoru dupa el din parc fermee :(

un link nu aveti?ca nu sunt acasa si as urmari si eu ce a mai ramas din curse :(

daca ai net rds pe : www.digisport.ro

da acolo am incercat da sacadeaza enorm..din pacate am doar stick si probabil din cauza aceea...eventual daca mai stiti vreo modalitate...mersi

da acolo am incercat da sacadeaza enorm..din pacate am doar stick si probabil din cauza aceea...eventual daca mai stiti vreo modalitate...mersi

nu cred ca o sa poti vedea undeva fluent live prin stick.

cam putzin animata cursa de 600, dar acceptabila. au fost si aici ceva depasiri. pacat de cei 2 (luthi si pol) care au cazut prea devreme, ca altfel arata cursa cu ei acolo

post-12679-0-17094400-1341044070_thumb.jpg

@jinx: hai ca m-am urnit :) pt colegii care nu stiau de unde pot lua aceste info (putini la numar cu siguranta) - in sectiunea free pe motogp.com (si alte site-uri):

toate astea si tot incomplet ai fost :lol:

un link nu aveti?ca nu sunt acasa si as urmari si eu ce a mai ramas din curse :(

http://tvonline.isfree.org/digisport/

lorenzo

stoner

spies

pedrosa

dovi

bautista

crutchlow

hayden

bradl

rossi

:laugh:

Edited by @jinx

toate astea si tot incomplet ai fost :lol:

http://tvonline.isfree.org/digisport/

bine ca esti tu complet cu niscai copy/paste de liste si clasamente - macar eu am aratat unde se pot gasi toate acele liste for free, la 2 click-uri distanta, - daca ai access si la partea cu plata pe motogp.com nu cred ca e alt site mai complet..

se poate incerca si crash.net/motogp si altele dupa cum spuneam.

s-a echilibrat campionatul - pacat ca prin cazatura...

Edited by vampiria_t

Bautista a demonstrat ca-si merita salariul de la Honda ... bravo Patratel ... :kick:

s-a crezut la dragstar..:laugh:

bine ca esti tu complet cu niscai copy/paste de liste si clasamente - macar eu am aratat unde se pot gasi toate acele liste for free, la 2 click-uri distanta, - daca ai access si la partea cu plata pe motogp.com nu cred ca e alt site mai complet..

se poate incerca si crash.net/motogp si altele dupa cum spuneam.

canta la alta masa...

Se intreba cineva cand va castiga Rossi cu Ducati .. like NEVER !

Încă este cel mai bine plătit pilot de pe grilă Âşi are un palmares de neegalat pe termen scurt de către alt pilot. Să vedem unde se poate replia la anul fiindcă nu pare să reuÂşească să administreze vreo doctorie Ducatiului.

Pentru fani există Âşi partea plină a paharului - a terminat în puncte Âşi e pe 6 la general.

Edited by bibi

Am asteptat cu sufletul la gura cursa, a inceput, iar dupa primul viraj imi venea sa inchid televizorul :(

Asta e... incident de cursa, ghinion, etc. Eram 99 % sigur ca Bautista cade, dar nu ma asteptam sa cada asa, in primul viraj. Sunt curios ce o sa ii zica Lorenzo (anul trecut i-a atras atentia lui Sic, banuiesc ca o sa o faca si acum).

Edited by bogdan_gba

Bautista a demonstrat ca-si merita salariul de la Honda ... bravo Patratel ... :kick:

Iar Spies nu merita Yamaha de uzina ... :angry:

Spies nici nu o va mai avea :) Cam era cazul sa prinda podiumul azi pt a mai demonstra ceva.

De Bautista imi pare rau, a gresit, dar sa nu uitam ca s-a intamplat si la case mai mari, Rossi l-a secerat pe Stoner cam la fel, in conditiile in care nu mai erau in inghesuiala de start ca astazi..

Pacat si de Laurentiu ca e egalat astfel -muncise totusi pt punctele alea.. In plus a fost intrerupt din continuitatea la podium - avea sanse sa bata un record.. ;)

Încă este cel mai bine plătit pilot de pe grilă Âşi are un palmares de neegalat pe termen scurt de către alt pilot. Să vedem unde se poate replia la anul fiindcă nu pare să reuÂşească să administreze vreo doctorie Ducatiului.

Pentru fani există Âşi partea plină a paharului - a terminat în puncte Âşi e pe 6 la general.

Ca sa nu mai vorbim ce venituri aduce numele lui in continuare celor cu drepturi de difuzare a curselor ;) Am ascultat seria de intrebari adresate comentatorilor inainte de cursa: 90% din intrebari au legatura cu Rossi, iar daca alte nume apar prin intrebari, apar tot in legatura cu el (gen ce confruntare Rossi -> alt pilot, din trecut o preferati etc) Nici o intrebare referitoare la Lorenzo, Stoner sau altii din fruntea clasamentului - asta spune multe despre cine e in continuare Mr. Popularity. De aici si interesul Boss-ului Dorna (si nu numai) ca Vale sa prinda o mobra competitiva la anul: pana la urma totul se reduce la a scoate cat mai multi bani de pe urma acestor competitii.

Despre locul 6, e la 2-3p de Hayden si Bautista, si cred ca Vale va fi surclasat in curand..again.

da, cum spuneau comentatorii gigi-shport ... "totusi, 3 PUNCTE pt Rossi ... plus ca a plecat de pe locul 10 fatza de locul 11 anul trecut .. clar un improvement" :wacko:

Era sa adorm la cursa clasei Moto Gp (si nu este o figura de stil). Mare ghinion pe Lorenzo sa fie secerat asa.. Fara el pe pista, Stoner a facut ce stie mai bine.

Cele mai frumoase prestatii le-au avut Dovi si Crutchlow. Cursa de recuperare a celui din urma a fost jos palaria, mai ales daca avem in vedere conditia lui fizica..

Edited by xt600

De Bautista imi pare rau, a gresit, dar sa nu uitam ca s-a intamplat si la case mai mari, Rossi l-a secerat pe Stoner cam la fel, in conditiile in care nu mai erau in inghesuiala de start ca astazi..

Bautista a facut o tampenie sinistra in acel viraj, "trasa" aia nu avea nicio legatura cu o trasa normala de cursa, era absolut LOGIC ca nu va putea negocia virajul ...

"Cal said Bautista was still changing up gears towards turn 1 while everyone was braking (interview on motogp.com live), he also called him a 'D'-head lol and the fact he nearly took everyone out (including Cal which is why he had to sit up)" - comentariu pe crash.net

Pai asa a si fost... in timp ce toti franau, Bautista pe interior accelera :unsure: Si daca nu cadea, tot nu avea cum sa ia virajul. Se ducea drept, si tot lovea pe cineva. Cum sa faci asa ceva cand esti pe interiorul tuturor si nu esti nici primul ? Oricum, bine ca nu a luat dupa el si mai multi piloti.

Stoner si Pedrosa au mers frumos, la fel si Dovi cu Crutchlow. Spies iarasi a dezamagit... desi aproape de podium, nu a putut termina in fata unei motociclete de client.

Despre Ducati ce sa mai spunem... singura competitie e intre ei (Rossi, Hayden, Barbera). Mai rau l-au incurcat pe Cal, tinandu-l in spate pt o perioada de timp. Rossi nu cred sa fi avut probleme mecanice cum spuneau comentatorii Digi, ci mai degraba pneul era distrus, nu se mai putea merge. Dupa ce a trecut Barbera, Rossi a disparut complet (probabil s-a intamplat ceva, dar nu au fost imagini). Spun ca nu cred sa fi avut probleme mecanice, fiindca a trecut pe la Boxe si a schimbat cu Soft, revenind in cursa. Daca era vreo defectiune, cu siguranta nu mai revenea. Asta cred eu, acu' ramane sa vedem ce o sa ne spuna Rossi.

acu' ramane sa vedem ce o sa ne spuna Rossi.

"a fost o cursa buna, tocmai ma pregateam sa-l ajung pe Stoner cand Hayden mi-a dat cu nisip in ochi si dintr-o data m-am trezit la boxe .. in rest asteptam sa ne facem de cacao si in cursa urmatoare ..."

:banana:

Spun ca nu cred sa fi avut probleme mecanice, fiindca a trecut pe la Boxe si a schimbat cu Soft, revenind in cursa. Daca era vreo defectiune, cu siguranta nu mai revenea. Asta cred eu, acu' ramane sa vedem ce o sa ne spuna Rossi.

"...Rossi entering the pits with a chunk missing from his rear tyre, which was changed before he re-entered the race."

Vor aparea si declaratiile pilotilor cat de curand..