Jump to content

D'ale lu' Dorica

Recommended Posts

Urmand exemplul Petricului ..... Idee geniala ce sa mai.

Veliko Tarnovo 14 noiembrie 2010

Picture012.jpg

Picture007.jpg

Picture004.jpg

My precioussssss..... Amandoua...

Picture002.jpg

Daca cere drum ce sa ii fac?

Picture025.jpg

Girl fight

Picture018.jpg

De acolo veneam....

Picture011.jpg

S-au impacat.

Picture022.jpg

Vineri seara am gazduit 5 francezi pe biciclete plecati sa se plimbe prin lume. I-am cunoscut pe couchsurfing. Trei dintre ei erau plecati pentru 6 luni intr-un tur al Europei. Ceilalti doi mergea in Vietnam. Aveau 1 an la dispozitie sa ajunga acolo. Erau incantati cand au vazut pe marginea drumului cum creste canepa. Le-am explicat ca nu este ce cred ei.

Ne-am betivenit pana pe la 2 noaptea cu chitari si alte alea..... Gratare and shit....

Revin cu poze.

PS Grecia 2008

Picture022.jpg

Edited by choppermaniac
  • 2 weeks later...

Ne-am betivenit pana pe la 2 noaptea cu chitari si alte alea..... Gratare and shit....

Revin cu poze.

Inca asteptam pozele.

Cand ai trecut la bulgari, ai trecut Dunarea pe la Turnu? Ma bate gandul, cand trec prin Turnu pe la fratele meu, sa dau o fuga pe la vecini.

Chiar a citit cineva topicul asta? Tres jolie......

Poze mai pe seara ca nu le-am descarcat din aparat, inca nu dau de cablu de date....

Dunarea am trecut-o pe la Zimnicea, 3 euro motoreta, 2 euro de persoana. Program din trei in trei ore incepand cu 8:30 dimineata.

Poze facute la bautura

francezii008.jpg

francezii006.jpg

francezii003.jpg

francezii001.jpg

francezii009.jpg

Edited by choppermaniac

Pai cum, mai coane?! Crezi ca noi citim doar topicurile de accidente sau pe alea de balacareala? Ne mai uitam si noi sa mai invatam cate ceva de la altii care se plimba prin lumea larga.

Sa ai multe plimbari frumoase in continuare!

Chiar a citit cineva topicul asta? Tres jolie......

Poze mai pe seara ca nu le-am descarcat din aparat, inca nu dau de cablu de date....

Dunarea am trecut-o pe la Zimnicea, 3 euro motoreta, 2 euro de persoana. Program din trei in trei ore incepand cu 8:30 dimineata.

Poze facute la bautura

francezii008.jpg

... ce baga astia tutun in ei, nici nu ai zice ca sunt biciclisti ! :huh:

Da, este. Amenajata civilizat. Da un semnal daca vrei sa bem un ceai. De menta.... 07 sase 5 3 sase 37 8 sase (cai frumosi)

Discutia halucinanta de dimnineata pe racoare, orele 7, plaja Turnu Magurele, after party cu manele la Rock in Pork:

Eu: Ba, cat e ceasul?

El (taranelul cu golf patru si manele de pe plaja): Nu stiu ca i-au cazut limbile!

Eu: ??????????

El: Da. Iau cazut limbile.

Ma uit la ceasul lui. Ii cazusera minutarul si secundarul in ceas.

Eu: Ba, arunca-l in Dunare.

El: Degeaba, e rezistent la apa.

Catalin: Nu e rezistent la mana......

El: Voi plecati in alta parte de aici? Voi aveti casa?

Edited by choppermaniac

Discutia halucinanta de dimnineata pe racoare, orele 7, plaja Turnu Magurele, after party cu manele la Rock in Pork:

El (taranelul cu golf patru si manele de pe plaja): Nu stiu ca i-au cazut limbile!

Asta ca sa va trezeasca la realitate si sa va dati seama unde sunteti ca poate va obisnuiseti cu rock-ul !!!:crack::cheers:

Da, este. Amenajata civilizat. Da un semnal daca vrei sa bem un ceai. De menta.... 07 sase 5 3 sase 37 8 sase (cai frumosi)

Wtf,urata partea cu manele la o petrecere cu rock...Nu i-a urat nimeni de bine omului cu limbile cazute?

Edited by *adytza*

Mai e plaja langa port? in week-endul urmator vreau sa vin la zimnicea sa ma balacesc in dunare

Daca vrei sa o arzi la plaja, iti recomand plajele de dupa Turnu Magurele, acolo unde se varsa Oltu-n Dunare. Dupa ce iesi din Turnu, mergi spre Corabia vreo 5 km si pe partea stanga ai sa vezi plajele acolo. Se face baie-n Olt. Daca mai mergi un pic, ajungi in Islaz, si de acolo ai acces usor la Dunare. Au deschis aia si carciuma pe plaja - edivent cu muzica proasta, dar bere ieftina. Sambata si duminica e interesant, ai ce admira. Eu o sa plec maine seara spre Islaz cu moto si ma intorc duminica dupa amiaza. Daca vrei sa vii dumninica in partea aia, da-mi un semn pe PM si poate ne intoarcem impreuna.

Gata cu offtopicul!

Guest little wayne

As veni dar n-am cu ce.mobra zace fara frane si scuterul fara instalatie electrica

Familia mea detine doua case in apropiere de zimnicea si vreau sa merg in uichend acolo cu...microbuzul

Suna foarte tentant ce ai spus,basca ca ca nu am fost mai departe de paraul rece(dupa rulmentul) si imi place sa hoinaresc

Poate data viitoare

Eu ma duc in fiecare we, plec de obicei de vineri seara - am copilul la tzara si d'aia, si ma intorc duminica. We asta ma duc cu mobra, ca soata are alt traseu cu masina si ajunge inaintea mea. Weekendul viitor s-ar putea sa vin iar cu mobra.

• 4 weeks later...

2009, Sfintele Sarbatori de Paste, Cazanele Dunarii

A fost atat de frig in noaptea aia incat daca nu aveam protectii la geaca si portofelul in buzunarul interior nu cred ca supravietuiam... :lol:

Un mic foc de dimineata.

HPI.jpg

Hit the road

HPIM3969.jpg

Relax, have a cigar

HPIM4014.jpg

Godzilla, baby Godzilla.... :)

salamandra.jpg

Propunere, azi 14.08.2012, o zi inainte de Sfanta Maria:

Daca sunt doritori, duminica (D Day) la ora 8:00 ne intalnim la ferryboat, in Zimnicea sa-mi faceti cu mana ca plec in Bulgaria-Grecia-Macedonia-Bulgaria....

post-7742-0-50844600-1344929934_thumb.jpg

Poza nu are legatura, e nevasta-mea cand invata sa mearga cu Simsonul.

Edited by choppermaniac

Sa aveti vant la pupa si o calatorie faina ! Bafta mare !

... as fi venit si eu sa va urez ,,Drum bun !" insa cu masina n'are fainoshag !

:cheers:

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest little wayne

Daca vrei sa o arzi la plaja, iti recomand plajele de dupa Turnu Magurele, acolo unde se varsa Oltu-n Dunare. Dupa ce iesi din Turnu, mergi spre Corabia vreo 5 km si pe partea stanga ai sa vezi plajele acolo. Se face baie-n Olt. Daca mai mergi un pic, ajungi in Islaz, si de acolo ai acces usor la Dunare. Au deschis aia si carciuma pe plaja - edivent cu muzica proasta, dar bere ieftina. Sambata si duminica e interesant, ai ce admira. Eu o sa plec maine seara spre Islaz cu moto si ma intorc duminica dupa amiaza. Daca vrei sa vii dumninica in partea aia, da-mi un semn pe PM si poate ne intoarcem impreuna.

Gata cu offtopicul!

in juma de ora plec spre turnu magurele sa vad unde se varsa oltul in dunare :)

..... stiu ! Ai avut porumb de cules, ca l-ai udat !

:D Asta e' ! Munca inobileaza ....... lasa ca te speli tu pe maini !

Sambata, Duminica trecuta, Leaota, comunisti, friptura pe fier de disc.....

Frig paralizant. Prea multe bale inainte de pastrama de oaie. Mamaliga. Frig. Da frig bah, de paralizai. As fi dormit cu bocancii incaltat de frig. Noroc cu bautura.

post-7742-0-83898600-1349939533_thumb.jpg

There, fix it.

post-7742-0-65066300-1349939568_thumb.jpg

Daca se pricepe, se pricepe.

post-7742-0-41613500-1349939839_thumb.jpg

Control. MZ ETZ.

• 3 months later...