Jump to content

Rock the city

Recommended Posts

Scz daca nu am postat unde trebuie, dar sunt pe mobil si vreau sa atentionez motociclistii care vin la acest eveniment ca nu-i va lasa cu castile inauntru.

Nu exista garderoba si am vb cu organizatorul si m-a asigurat ca nu exista solutie pt asta.

Gasiti prieteni cu masini sa va lasati echipamentul la ei.

Scz daca nu am postat unde trebuie, dar sunt pe mobil si vreau sa atentionez motociclistii care vin la acest eveniment ca nu-i va lasa cu castile inauntru.

Nu exista garderoba si am vb cu organizatorul si m-a asigurat ca nu exista solutie pt asta.

Gasiti prieteni cu masini sa va lasati echipamentul la ei.

Multumim pentru informatii. Eu intentionam sa ma indrept catre concert cu motoru si pasagera din dotare, chiar nu m-am gandit ca nu m-ar lasa cu o casca de protectie.

Sper sa se uite toata lumea la topicul tau.

Inainte de festival a fost un schimb de emailuri cu unul care face parte din organizare prin care i se propunea ca niste oameni sa asigure paza la motociclete si la casti bineinteles ca nu sa concretizat nimic .Eu am fost simbata cu motocicleta la concert si desi am parcat in fata unde erau o gramada de jandarmi si bodyguarzi si mai erau si alte motoare parcate am avut "marele noroc" sa mi se fure sculele ce le aveam in toolbag ul de sub far . Casca am agato de gard inauntru ,toate bune si frumoase nu comentez sunetul si praful ala ingrozitor ,cind am ajuns acasa am fost intrebat daca am fost la concert sau am varuit copacii prin fata blocului .

Abia ieri pe la prinz cind am coborat in scara si vazind o catarama desfacuta la toolbag am realizat eu de ce pindarii de la porti care cica pazeau zona spuneau ca ei nu garanteaza pentru motociclete si casti pur si simplu sculele nu mai erau.Cind am plecat de la concert sincer puteam sa iau orice casca vroiam nu ma intrebat nimeni de sanatate .Managerial vorbind nu era greu de loc sa asiguri paza motoretelor si a castilor mai ales ca ai fost contactat de oameni care doreau sa te ajute in acest sens dar se pare ca organizatorul roman inca nu intelege ca printe cei care vin la evenimentele facute de el sunt si utilizatori de motorete .

Edited by rados

Foarte aiurea sistemul in sine. Practicv era o alta tzara acolo si intrai ca prin vama. Masurile de securitate au fost mult prea exigente, ca sa nu mai vorbim de nesimtirea organizatorului de a nu te lasa cu sandwichuri de afara, medicamente si alte chestii personale (deo stikuri, parfumuri, pixuri, etc) WTF ?

Ca sa nu mai vorbim de jecmaneala cu preturi. 6 lei un pahar de apa, o bere sau un cico. 18 lei o punga de popcorn ? WTF ?

Plus ca la casele de jetoane a aparut anuntul cu "jetoanele nu se preschimba in bani" decat duminica seara :))

Edited by nervOptik

Foarte aiurea sistemul in sine. Practicv era o alta tzara acolo si intrai ca prin vama. Masurile de securitate au fost mult prea exigente, ca sa nu mai vorbim de nesimtirea organizatorului de a nu te lasa cu sandwichuri de afara, medicamente si alte chestii personale (deo stikuri, parfumuri, pixuri, etc) WTF ?

Ca sa nu mai vorbim de jecmaneala cu preturi. 6 lei un pahar de apa, o bere sau un cico. 18 lei o punga de popcorn ? WTF ?

Plus ca la casele de jetoane a aparut anuntul cu "jetoanele nu se preschimba in bani" decat duminica seara :))

Nu sunt de acord ca masurile de securitate au fost prea exigente, e perfect normal ca atunci unde se strang extrem de multi oameni, se consuma cantitati enorme de bere sa fie asa. Mai ales ca fiind un concert unde se asculta o muzica atat de agresiva, mare parte din oamenii prezenti sunt la fel de agresivi si se amplifica totul cu alcool si droguri. E mai bine asa....

Masurile de securitate au fost mult prea exigente, ca sa nu mai vorbim de nesimtirea organizatorului de a nu te lasa cu sandwichuri de afara, medicamente si alte chestii personale (deo stikuri, parfumuri, pixuri, etc) WTF ?

Ca sa nu mai vorbim de jecmaneala cu preturi. 6 lei un pahar de apa, o bere sau un cico. 18 lei o punga de popcorn ?

Am lucrat la o casa de discuri si patronul organiza si concerte am participat la foarte multe asa ca pot spune cam cum sta treaba cu organizarile de spectacole .

Ce naiba cauta lumea cu parfum si deo stick la spectacol ? vii la rock sau esti in excursie la mamaia ,la vreo prezentare de moda sau vreo sindrofie ? vrei sa dai bine la pasaret sau la barbati te dai cu stick ul/parfum cind pleci de acasa.

spui de medicamente ? da sa zicem esti diabetic si trebuie sa iti faci insulina ai o hirtie de la doctor probabil si ii explici celui de la poarta nu cred ca este atit de dobitoc sa nu stie/inteleaga , trebuie sa iti iei la ora fixa niste pastile ? le iei naibii inainte sa pleci la show si asta e.Ca taranul daca vede niste pastie intr-o cutiuta ii zboara mintea la ecstasy/droguri ca asa a aflat el de la superiori ca la concerte lumea ia pastile si danseaza cu satana de brat .

In fata mea la intrare au scotocit in buzunare la un pusti spaniol parca si au gasit o punguta cu iarba daca ii ieseau de 2 tigari vaiiiii ce basinarie pe ei gasisera traficantul traficantilor din Columbia repede sa il duca la jandarmi , mai bine ii confisca iarba o imprastia pe jos si ii dadea drumul omului la concert asa probabil i-au distrus vacanta in Romania .Dar na ca sa stii sa aplanezi conflicte sa rezolvii situatii trebuie si ceva neuroni .Am prins si eu mai demult pe unul avea omul la el siringa pregatita cu heroina na ca un om prevazator =))) isi pregatise de acasa doza, am luat siringa am sparto cu bocancul si la revedere .

Asta cu sau sticlele de sucuri/apa poti sa spui ca este nesimtire pura romaneasca , la intrare poti retine dopul de la sticle astfel sticla nu mai poate deveni proiectil.Mincarea de afara la fel o timpenie poate e omul mincacios si a luat si el 2 bucati de piine si o bucata de salam cu el sa ii confisti asta e deja prea mult

Dar in general trebuie sa se stie ca cerinta cu interzicerea mincarii si bauturii de afara vine din partea sponsorului mai ales daca este un brand de bere .Ala da niste bani pentru organizarea spectacolului si este automat interesat si de partea financiara adica sa vanda cit mai multa bere /suc/apa acolo, ca preturile au fost cam piperate ? da asa este, dar ma gindesc si in trecut la concertele la care se intra cu votca bagata in pungi de perfuzii .Cind am fost la primul concert rock din Romania unde se vindea bere nu mi-a venit sa cred am zis ca sa desteptat romanul si nu mai este militian in gindire .Confiscarea de pixurilor la intrare cred ca arata ura pindarilor impotriva scrisului .

Edited by rados

-Reprosuri generale: Jegmaneala pe fata 6 lei un paharel cu apa, 6 lei sucu, 6lei-minim- orice. Preturi de bar de fitze de dorobanti pentru stat afara in praf. Lacomie din partea jigodiilor infecte si scroafe imbuibate de organizatori, sta-le-ar in gat si da-r-ar faliment!

Paranoia si perchizitonarea oamenilor - e bine in imbulzeala sa previi, sa nu lasi ori ce drojdier cu cutitu, tirbusonu, bomba dupa el. Da' sa te caci pe tine pt o lanternutza-breloc, sau un lantisor de prins portofelu' de gaigca pantalonilor e deja cretinitate. O prietena imi zicea ca i-a pus tipa care a cautat-o a pus mana inclusiv pe tate si p**da.

-Asta cu casca moto e cea mai mare tiganie romaneasca posibila. Io inteleg ca nu te lasa sa intri cu apa/caramida ca arunci cu ea, ca nu te lasa cu racheta intercontinentala, bomba, petarda, napalmu... da' cu casca?!

-Repros direct/specific concertului: Nu stiu de ce au mutat scena de la intrarea mare (sau unde era intrarea mare), treaba lor, "logistica" lor dar daca tot au pus-o in parcarea aia prafuita la cati bani iau nu cred ca era greu sa bage un camion-perie-aspirator sa serpuiasca de vreo 2-3-4 ori p-acolo in ziua unu inainte de concert. Eventual o cisterna/pisatoare ca sa ude bine tot prafu' ala. Am stat cu baticu-n nas ca sa nu inhalez cataroaie.

2)repet partea cu 6lei (minim!) orice. Jaf la drumu mare.

asa se face business in ro, las ca fraierii continua sa tot vina, ca fraierii, la concerte.

m-am lecuit de mult si prefer sa ma lipsesc.