Sari la conținut

Accident mortal cu o Honda CBR in Arad


dru_darius
 Share

Postări Recomandate

Pagina cu articolul se încarcă greu Âşi oferă informații eronate. Motociclism avea 32 de ani Âşi mergea fără echipament nici măcar cască. Vroia să se ducă până la un prieten care locuia în apropiere Âşi nu Âşi-a luat echipamentul pentru că era prea cald. Un Logan NU l-a văzut. Nu avea viteză, dacă avea cască scăpa fără probleme neavând leziuni grave decât la cap.

 

Dumnezeu să-l ierte!:rose:

Editat de Cristi Br
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata inconstienta. Se vede cum are capul infundat, cel mai probabil de la contactul cu ghidonul.

De-a lungul timpului s-au expus pe aici o groaza de accidente de genul: se ducea pana la paine 2 strazi mai incolo si nu si-a mi luat casca, a plecat si dus a fost.

Nu invatam deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte ...:rose:

 

prea multi bikeri fara casca vad in oras , cu ochelari de soare si freza facuta ... unii dupa parerea mea chiar si-o fac cu mana lor

 

de cand am facut cunostinta cu asfaltu numai ies fara costum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rubrica asta de accidente e fara rost, eu as desfiinta-o: o pateste unul, vreo cinspe dau cu rip, vreo douazeci fac morala si cam o suta cel putin se injura intre ei; ce sa invatam? Nimic. Accidente au fost si vor mai fi, doar nu vreti sa murim toti la fel. Fiecare cu soarta lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. ....cu toate ca niciodata nu am cazut incat sa dau cu capul de pamant...de multe ori si cand bag motocicleta in curte imi iau casca...din reflex...parca fara casca ma simt incomod pe motor,cu toate ca am cruiser care nu e de "fuga"...infine...vorbele nu isi au rostul :disappointed: ..macar daca ar invata cineva din asta! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara casca+viteza...se vede clar ca a avut viteza dupa felul in care arata motocicleta, dar mai ales loganul care e varzit bine de tot si scos departe de carosabil si infipt intr-un stalp.

 

De murit poti muri lejer si cu bicicleta daca nu porti casca, dar daca esti si pe motor si daca tot nu ti-ai luat casca...macar mergi dracu incet si mai prudent.

 

Ce sa mai zici..?! Odihneasca-se in pace...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta are roata spate rupta bucati in timp ce partea din fata este neatinsa. Cum a reusit sa indoaie in halu ala portiera de logan cu roata spate ?

 

Exact asta vroiam sa intreb si eu...ca doar nu mergea cu spatele, da-o naibii...pacat de el, Dumnezeu sa-l ierte, dar unde nu-i cap, vai de picioare... :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A devenit un sport național la noi să mergi fără cască. Parcă i-am copiat pe scuteriști fără cască sau motociclistul cu cască și pasagerul fără. Eu și la 40 de grade merg cu cască, geacă, genunchiere și mănuși și atunci când o dau jos am slăbit 5 kile, dar fără cască pe un drum fie și el printre blocuri nu merg.

 

Să-i fie țărâna ușoară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta are roata spate rupta bucati in timp ce partea din fata este neatinsa. Cum a reusit sa indoaie in halu ala portiera de logan cu roata spate ?

 

 

pare a fi dat-o peste cap din stoppie.. are carena fata polizata intr-o pozitie ciudata, iar de codita chiar deasupra evacuarii nici nu mai vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca casca era obligatorie, nu optionala. Aia cu scuter (si asa nu sunt motociclisti <<vezi definitia motocicletei>>) merita batuti, le salvezi viata. (si vezi multi cu cioara lor in spate)

In filmulets se vad leziunile la frunte, foarte odios. Nu cred ca mai conteaza cum, traiectoria, "mergea cu spatele", stoppie, viteza...e rece ca fierul.

 

@Filosofull : ai invatat ca tb sa porti casca; lasa scandalul. E forum.

 

RiP :rose:

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in bucuresti "se poarta" fara casca.

Ce sa faci? Fiecare e pe barba lui, din pacate.

 

Cred ca, acest accident ar trebui sa ne invete ca ni se poate intampla chiar noua, si in acele momente cand ne asteptam mai putin, cand suntem cei mai siguri pe noi ca nu se va intampla nimic.

Si nu ma reper strict la mersul fara casca. Este aplicabil si in toate situatile cand ne simtim mai siguri decat ne permite realitatea nevazuta.

Asta este singura invatatura.

 

Toata lumea stie ca la o coliziune oricat de usoara intre cap si bordura/asfalt, acestea din urma ies invingatoare intodeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campul vizual uman: 120 de grade in plan orizontal si 60 in plan vertical.

Daca nu te aflii in valorile astea nu esti vazut si atentia asupra ta o va atrage auzul. (cu conditia sa ai o viteza mai mica decat viteza de reactie[reflex] din momentul in care esti auzit)

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...