Sari la conținut

HARD ENDURO - PISCU' NEGRU


ENDUROSTORE
 Share

Postări Recomandate

Salultare dragi enduristi,

 

HARD ENDURO-PISCU’ NEGRU s-a nascut din dorinta de a va arata traseele superbe din zona Piscu’ Negru (Fagaras). Pt ca aceasta este o ocazie si de a sta la un foc de tabara cu prietenii enduristi, atunci am hotarat ca “tura” sa decurga doar in ziua de 04 august 2012, iar seara sa se lase cu foc de tabara si toate cele. Toata ziua de 03 august este rezervata pt. cazare si acomodare cu zona, briefing-ul la ora 09-p.m. Primii 3 clasati vor fi premiati si distinsi cu “Ordinul Piscu’ Negru”. Duminica se pleaca spre casa dupa ce se scoala concurentii si nu mai au capul greu…Bineinteles, cei care vor, se pot da si duminica, in functie de disponibilitati.

 

 

Este foarte important sa se faca rezervarile pt cazare cat mai urgent posibil, pt ca este perioada de concedii si este posibil sa avem probleme din cauza aglomeratiei. Rezervati locuri la www.conacul-ursului.ro sau direct la : 0744.766.661 – Bogdan.

 

Cine nu vrea sa imparta o camera la “Conac” poate veni si cu cortul, sunt locuri destule pe malul raului Capra.

Sunt invitati enduristi din toate categoriile impreuna cu familiile, prietenele, sotiile si copiii putandu-se relaxa la fel de bine ca si voi. Daca nu vrei sa faci traseul cu motocicleta , atunci poti sa il parcurgi pe jos , sa filmezi sau sa faci poze prietenilor din traseu. Viteza de deplasare va fi destul de mica astfel incat sa vezi toti concurentii in diferite ipostaze. Poti chiar sa ajuti la pasaje mai grele.

Acum cateva detalii despre traseu:

Lungime : aprox. 30 km

Traseul contine 2 urcari si doua coborari, legate prin macadam de legatura.

Vor fi marcaje cu vopsea pe stanci, banda ktm/ husaberg si GPS. GPS-ul este obligatoriu pt masuri de securitate. Daca se merge in echipa este de ajuns si un singur GPS.

Se vine cu benzina proprie si se alimenteaza la tankpoint-ul organizat la 1/2 din traseu.

 

Securitatea si recuperarea se efectueaza de catre Salvamont – Curtea de Arges. Recuperarea unei motociclete se discuta in particular cu membrii echipei de recuperare.

 

Plecarea in traseu a primului concurent este la ora 9 a.m. apoi la diferenta de 30 sec . Nu am organizat prolog din cauze logistice, de aceea va rog sa imi trimiteti adeziunile voastre de participare cat mai repede, pt a putea stabili o ordine de start. Pt cheltuielile de marcare a traseului si premiere va rog sa donati suma de 100 lei intr-un cont pe care vi-l pot trimite pe sms/mail, sau cash, vineri 03 august la Piscu’ Negru. Alte cheltuieli administrative nu mai exista, avand in vedere ca este o intalnire enduristica, pur prieteneasca.

 

 

 

Daca mi-a scapat ceva si mai aveti intrebari, nu ezitati sa ma contactati imediat la 0755.342.909 sau valichefani@gmail.com ; camping.arges@gmail.com

post-213-0-52127000-1341333755_thumb.jpg

Editat de ENDUROSTORE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"zent sa traiti cu toata trupa..personal am 2 rulote la piscul negru permanent asa ca de cazare cu apa rece din Capra,asigurat.

Ptr programul cultural ma inscriu daca imi canta Jumbales in deschidere,altfel nu ma bag..trebuie astia mai mici sa incalzeasca atmosfera putin inainte :drink: :friends: :rock: iar dimineata la start :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"zent sa traiti cu toata trupa..personal am 2 rulote la piscul negru permanent asa ca de cazare cu apa rece din Capra,asigurat.

Ptr programul cultural ma inscriu daca imi canta Jumbales in deschidere,altfel nu ma bag..trebuie astia mai mici sa incalzeasca atmosfera putin inainte :drink: :friends: :rock: iar dimineata la start :sick:

 

Gata Stefi, tu cu Jumbales sunteti antamati la ghitari !

Iti pregatesc si punga cu gheata duminica dimineata, sau iti bagi capul in Capra ca e mai simplu.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pot sa aduc si niste hobisti hobisti sau sai las acasa mie frica ca nu fac fata si apoi ma cearta pe mine cai prea greu

ne vedem la :cheers: (brifing)

daca traseul este ala pe care mi-l imaginez hobitii vor urca doar la bocanc..in rest "no fucking way"decat daca trag de el non stop..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa aduc si niste hobisti hobisti sau sai las acasa mie frica ca nu fac fata si apoi ma cearta pe mine cai prea greu

ne vedem la :cheers: (brifing)

salut....poti sa aduci, dar nu cred ca o sa mearga prea mult din traseu....doar daca vor sa vina si sa vada cum e treaba...din partea mea sunt bineveniti...

 

daca traseul este ala pe care mi-l imaginez hobitii vor urca doar la bocanc..in rest "no fucking way"decat daca trag de el non stop..

da....depinde ce hobby....ca si Norbert sau Emanuel (Baia Mare) sunt pustani si zic ca sunt hobby dar treaba e alta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos domle la HAHAHARDENDURO :)))) A iesit ca in filme, mare pierdere pentru cei ce nu au venit. Ne vedem data viitoare!

 

Faliza, hai cu pozoli bre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din toata inima, pt aprecierile voastre ! si multumesc ca ati venit.

Asta inseamna ca merita sa mai fac o editie si la anul.

 

Trebuie sa mentionez in mod special pe cei care au terminat prima bucla si s-au luptat sa iasa cat mai bine in timp, iar eu din lipsa de echipa , nu am luat timpul intermediar decat pt cativa.... Felicitari !!! tuturor !

 

incerc sa pun in atasamente clasamentul de la "prieteneasca" si ceva poze....cum ma pricep....filmuletzele trebuie sa mai astepte pt ca nu ma pricep si trebuie sa rog pe cineva .... oricum...cine are sa le puna ....

 

Felicitari !!!

 

Traseu superb, organizare impecabila...

 

Cateva poze aici:

post-10454-0-67420300-1344247664_thumb.jpgpost-10454-0-95684200-1344247681_thumb.jpgpost-10454-0-86052400-1344247975_thumb.jpg

post-10454-0-79380900-1344247991_thumb.jpgpost-10454-0-34819200-1344248012_thumb.jpgpost-10454-0-05083300-1344248029_thumb.jpg

post-10454-0-60538800-1344248041_thumb.jpgpost-10454-0-55715000-1344248061_thumb.jpg

post-10454-0-28283500-1344248107_thumb.jpgpost-10454-0-77315300-1344248188_thumb.jpg

post-10454-0-04824200-1344248622_thumb.jpgpost-10454-0-01770800-1344248649_thumb.jpg

post-10454-0-62637900-1344248683_thumb.jpgpost-10454-0-69667100-1344248712_thumb.jpg

 

multumesc geza !

 

iar, mai multe aici

 

:ok:

 

Si iata cum se face o treaba extraordinara fara multa tambareala :clap: :clap: :clap:

Organizare extraordinara, traseu ceva fenomenal....

Regret ca nu am putut ramane si la focul de tabara!

multumesc !

 

Multumesc din toata inima, pt aprecierile voastre ! si multumesc ca ati venit.

Asta inseamna ca merita sa mai fac o editie si la anul.

 

Trebuie sa mentionez in mod special pe cei care au terminat prima bucla si s-au luptat sa iasa cat mai bine in timp, iar eu din lipsa de echipa , nu am luat timpul intermediar decat pt cativa.... Felicitari !!! tuturor !

 

incerc sa pun in atasamente clasamentul de la "prieteneasca" si ceva poze....cum ma pricep....filmuletzele trebuie sa mai astepte pt ca nu ma pricep si trebuie sa rog pe cineva .... oricum...cine are sa le puna ....

 

mai aveti un rand de poze aici : poze hard enduro piscu negru

 

 

multumesc !

 

Multumesc din toata inima, pt aprecierile voastre ! si multumesc ca ati venit.

Asta inseamna ca merita sa mai fac o editie si la anul.

 

Trebuie sa mentionez in mod special pe cei care au terminat prima bucla si s-au luptat sa iasa cat mai bine in timp, iar eu din lipsa de echipa , nu am luat timpul intermediar decat pt cativa.... Felicitari !!! tuturor !

 

incerc sa pun in atasamente clasamentul de la "prieteneasca" si ceva poze....cum ma pricep....filmuletzele trebuie sa mai astepte pt ca nu ma pricep si trebuie sa rog pe cineva .... oricum...cine are sa le puna ....

 

pt cei interesati de timpii cu care au parcurs traseul, am aici un clasament facut de ciobanii de la stanile pe la care ati trecut... :grinbandit:

 

 

multumesc !

post-213-0-75453800-1344336496_thumb.jpg

LISTA FINISH - HARD ENDURO PISCU NEGRU (1).pdf

LISTA START.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare cursa si atmosfera! greu pentru nivelul meu dar am incercat sa fac din traseu cat mai mult!

propunere: peste o luna nu s-ar putea face din nou? acelasi traseu sau poate in sens invers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...