Sari la conținut

Seawolves Bike Fest Buzau 2012


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

Ma refeream la "defectiunile" tale :) ... esti OK? Fiarele se indreapta, plasticele se lipesc, iar ce nu se poate repara, se inlocuieste ... poti sa'l faci sa arate mai bine decat inainte. Tu sa fii intreg!

 

Se pare ca si o lovitura puternica la cap .:laugh:

 

- fractura clavicula

- 2 vertebre coloana lombara

- 2 vert. cervicale

- contuzii

- rani deschise

- sternul nu se deschide suficient ( lovire de rezervor )

 

/index.php?/topic/681362-reparatie-moto-pe-asigurare/

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca si o lovitura puternica la cap .:laugh:

 

- fractura clavicula

- 2 vertebre coloana lombara

- 2 vert. cervicale

- contuzii

- rani deschise

- sternul nu se deschide suficient ( lovire de rezervor )

 

http://www.motocicli...o-pe-asigurare/

 

Insanatosire grabnica !!! fiarele dale incolo ca se repara , vorba lui Moldo rock.gif

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ceva dansatoare exotice Whip.gif aveti acolo ??? rilla.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum va pot anunta si preturile la mancare :

gartar -mici 2 lei

-carnati de plescoi 5 lei

-pastrama de oaie 7 lei

-ceafa de porc 6 lei

-piept de pui 6 lei

ciorbe -de legume 7 lei

-de perisoare 7 lei

-de vacuta 7 lei

-de burta 7 lei

preparate-rulada de porc 7 lei

-piept de piu picant cu legume 7 lei

-gulas 7 lei

-tochitura cu mamaliguta 7 lei

-snitel de pui 7 lei

-sarmalute cu mamaliguta 7 lei

-fasole cu afumatura 7 lei

 

Bineinteles ca berea va fi Timisoreana la pretul de 3 lei :cheers:

vom avea si pizza la pretul de 10 lei :bounce:

 

VA ASTEPTAM LA DISTRACTIE !!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum va pot anunta si preturile la mancare :

gartar -mici 2 lei

-carnati de plescoi 5 lei

-pastrama de oaie 7 lei

-ceafa de porc 6 lei

-piept de pui 6 lei

ciorbe -de legume 7 lei

-de perisoare 7 lei

-de vacuta 7 lei

-de burta 7 lei

preparate-rulada de porc 7 lei

-piept de piu picant cu legume 7 lei

-gulas 7 lei

-tochitura cu mamaliguta 7 lei

-snitel de pui 7 lei

-sarmalute cu mamaliguta 7 lei

-fasole cu afumatura 7 lei

 

Bineinteles ca berea va fi Timisoreana la pretul de 3 lei :cheers:

vom avea si pizza la pretul de 10 lei :bounce:

 

VA ASTEPTAM LA DISTRACTIE !!! :banana:

 

Mancarea ca mancare da pretul la Jagermister ??? Prietnii stiu de ce :friends:

Editat de scorpion_girl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum va pot anunta si preturile la mancare :

gartar -mici 2 lei

-carnati de plescoi 5 lei

-pastrama de oaie 7 lei

-ceafa de porc 6 lei

-piept de pui 6 lei

ciorbe -de legume 7 lei

-de perisoare 7 lei

-de vacuta 7 lei

-de burta 7 lei

preparate-rulada de porc 7 lei

-piept de piu picant cu legume 7 lei

-gulas 7 lei

-tochitura cu mamaliguta 7 lei

-snitel de pui 7 lei

-sarmalute cu mamaliguta 7 lei

-fasole cu afumatura 7 lei

 

Bineinteles ca berea va fi Timisoreana la pretul de 3 lei :cheers:

vom avea si pizza la pretul de 10 lei :bounce:

 

VA ASTEPTAM LA DISTRACTIE !!! :banana:

 

 

Prea multa mancare ... o sa ne ingrasam ..... dam jos la piscina ... ha ... ha ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...acum ceva vreme citisem pe undeva pe aici ca Buzaul organiza acet party in zona Arbanasi...este vba de alt club..?

Aceasta intrunire a fost facuta de noi 2 ani la rand la Arbanasi si din mai multe motive am mutat intrunirea in oras. Mai exact Parcul Tineretului. Va asteptam !!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La hotelul de langa fest s-au liberat 4 camere de 3 locuri fiecare la pretul de 165 lei pe noapte. Ma puteti contacta direct la 0766708069 Cosmin si ptr alte detalii legate de fest !!!

 

http://www.opiniabuzau.ro/index.php/actualitate/15111-trei-zile-de-distractie-pentru-motociclisti-si-pasionatii-de-motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca unii sa se supere pe mine, insa pentru mine nu e tocmai ok ca toti cei care vor sa vina la intrunire sa plateasca 30 lei.

Daca as campa si as ramane peste noapte unde as beneficia de paza, zona de campare, etc, as fi de acord sa platesc 30 lei. Insa daca vin in vizita, de drag, pt ca imi plac intrunirile voastre, nu mi se pare ok sa platesc 30 lei doar ca sa intru, sa beau un suc si sa plec. Stiu: e alegerea mea cat stau. Insa asa cum la mare au fost 2 tipuri de bratari: cu cortul sau fara...asa si tariful ar trebui diferentiat.

 

Oricum distractie placuta si felicitari pt efort. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca unii sa se supere pe mine, insa pentru mine nu e tocmai ok ca toti cei care vor sa vina la intrunire sa plateasca 30 lei.

Daca as campa si as ramane peste noapte unde as beneficia de paza, zona de campare, etc, as fi de acord sa platesc 30 lei. Insa daca vin in vizita, de drag, pt ca imi plac intrunirile voastre, nu mi se pare ok sa platesc 30 lei doar ca sa intru, sa beau un suc si sa plec. Stiu: e alegerea mea cat stau. Insa asa cum la mare au fost 2 tipuri de bratari: cu cortul sau fara...asa si tariful ar trebui diferentiat.

 

Oricum distractie placuta si felicitari pt efort. :cheers:

Fara sa vreau sa starnesc polemici, cum ai face chestia asta? Adica i'ai cauta pe cei care stau la un suc si i'ai scoate afara? Faci bratari cu acces 3 ore? Si cum ii contorizezi pe fiecare in parte?

Aici nu prea'ti dau dreptate! Dar...:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu: la zona de campare nu se intra decat cu bratara ce spune ca ramane peste noapte (ca la mare) si care ar valora 30 lei. Fara ea inseamna ca nu ramai peste noapte si pa! Stiu ca vor mai exista si exceptii ce vor dormi pe mese sau sub...dar se gaseste solutie si pt asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cum ai face chestia asta?...Faci bratari cu acces 3 ore? Si cum ii contorizezi pe fiecare in parte?

Eu am solutia pentru aceasta problema :

 

Simplu....dar se gaseste solutie si pt asta

Intrunire fara taxa, asa cum am facut noi. Toate problemele de aceasta natura dispar. As recomanda intoarcerea la vechile intruniri mai putin sofisticate. Fara suparare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am solutia pentru aceasta problema :

 

 

Intrunire fara taxa, asa cum am facut noi. Toate problemele de aceasta natura dispar. As recomanda intoarcerea la vechile intruniri mai putin sofisticate. Fara suparare !

 

scz pt interventie dar n-ai cum .. si cu pla-n c si cu sufletu-n rai

vrem si concerte, vrem si piscina, vrem sa aiba si mancare/beutura buna si ieftina, vrem si fara intrare ? din ce bani ?

cine are banii sa-i deranjeze ca sa-si permita sa sponsorizeze o asemenea intrunire ?

Ravenitz-o fata, n-ai 30 de lei ? motor ai ? benzina ai ? fa rost si de intrare sau cauta-ti un job mai bine platit !

hai s-o lasam moarta cu nu mi se pare normal sa dai pe o zi cat pe 3 .. daca vrei sa vii scoti banu, daca nu, mergi la bikers in vizita si bei un suc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz pt interventie dar n-ai cum .. si cu pla-n c si cu sufletu-n rai

vrem si concerte, vrem si piscina, vrem sa aiba si mancare/beutura buna si ieftina, vrem si fara intrare ? din ce bani ?

cine are banii sa-i deranjeze ca sa-si permita sa sponsorizeze o asemenea intrunire ?

Ravenitz-o fata, n-ai 30 de lei ? motor ai ? benzina ai ? fa rost si de intrare sau cauta-ti un job mai bine platit !

hai s-o lasam moarta cu nu mi se pare normal sa dai pe o zi cat pe 3 .. daca vrei sa vii scoti banu, daca nu, mergi la bikers in vizita si bei un suc

Se pare ca n-ai inteles ideea. Asa cum am mai spus: nu ai de ce sa te superi. Scuze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca unii sa se supere pe mine, insa pentru mine nu e tocmai ok ca toti cei care vor sa vina la intrunire sa plateasca 30 lei.

Daca as campa si as ramane peste noapte unde as beneficia de paza, zona de campare, etc, as fi de acord sa platesc 30 lei. Insa daca vin in vizita, de drag, pt ca imi plac intrunirile voastre, nu mi se pare ok sa platesc 30 lei doar ca sa intru, sa beau un suc si sa plec. Stiu: e alegerea mea cat stau. Insa asa cum la mare au fost 2 tipuri de bratari: cu cortul sau fara...asa si tariful ar trebui diferentiat.

 

Oricum distractie placuta si felicitari pt efort. :cheers:

 

Exista cazuri in care participantii dorm la hotelurile sau pensiunile din jur si atunci dupa cum spui tu , ei ar trebui sa plateasca pret redus. Sincer nu mi se pare corect fata de ceilalti participanti care stau cu cortul.

Discutii de acest gen au fost si la Mamaia si mai peste tot in tara. Doar cei care sunt organizatori de astfel de evenimente stiu ce costuri implica ele. Nu cred ca o taxa de 30 de lei/ 3 zile te poate face sa te razgandesti sa nu participi la un astfel de eveniment.

Iti dau un exemplu: la o terasa fara fite in Vama Veche o masa pentru o persoana te costa in jur de 40-50 de lei si nu mai zice nimeni nimic si Vama este full.

Oricum speram sa te avem printre noi si sa pleci convinsa ca a facut intrunirea cei 30 de lei. :cheers:

 

 

In ceea ce priveste lipsa taxei de intrare la intruniri, hai sa fim seriosi. Pana si parcarea in oras nu mai este gratis, de fapt nimic nu mai este gratis in ziua de azi. Un eveniment indiferent de amploarea lui, implica niste costuri. Toti care organizeaza astfel de evenimente pt noi motoristii, o fac din pasiune si placere pt ca oricum bani nu ai cum faci din chestia asta.Or dupa ce ca investesti foarte mult timp, nervi, iti atragi reclamatii etc sa mai si scoti bani din buzunar pt treaba asta, iar nu mi se pare corect.

 

in fine, va asteptam pe toti la Buzau PENTRU O ALTFEL DE INTRUNIRE !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz pt interventie dar n-ai cum .. si cu pla-n c si cu sufletu-n rai

vrem si concerte, vrem si piscina, vrem sa aiba si mancare/beutura buna si ieftina, vrem si fara intrare ? din ce bani ?

cine are banii sa-i deranjeze ca sa-si permita sa sponsorizeze o asemenea intrunire ?

Ravenitz-o fata, n-ai 30 de lei ? motor ai ? benzina ai ? fa rost si de intrare sau cauta-ti un job mai bine platit !

hai s-o lasam moarta cu nu mi se pare normal sa dai pe o zi cat pe 3 .. daca vrei sa vii scoti banu, daca nu, mergi la bikers in vizita si bei un suc

Reciteste postul meu inca de 100 ori poate intelegi si tu ceva. ;)

 

Exista cazuri in care participantii dorm la hotelurile sau pensiunile din jur si atunci dupa cum spui tu , ei ar trebui sa plateasca pret redus. Sincer nu mi se pare corect fata de ceilalti participanti care stau cu cortul.

Discutii de acest gen au fost si la Mamaia si mai peste tot in tara. Doar cei care sunt organizatori de astfel de evenimente stiu ce costuri implica ele. Nu cred ca o taxa de 30 de lei/ 3 zile te poate face sa te razgandesti sa nu participi la un astfel de eveniment.

Iti dau un exemplu: la o terasa fara fite in Vama Veche o masa pentru o persoana te costa in jur de 40-50 de lei si nu mai zice nimeni nimic si Vama este full.

Oricum speram sa te avem printre noi si sa pleci convinsa ca a facut intrunirea cei 30 de lei. :cheers:

 

 

In ceea ce priveste lipsa taxei de intrare la intruniri, hai sa fim seriosi. Pana si parcarea in oras nu mai este gratis, de fapt nimic nu mai este gratis in ziua de azi. Un eveniment indiferent de amploarea lui, implica niste costuri. Toti care organizeaza astfel de evenimente pt noi motoristii, o fac din pasiune si placere pt ca oricum bani nu ai cum faci din chestia asta.Or dupa ce ca investesti foarte mult timp, nervi, iti atragi reclamatii etc sa mai si scoti bani din buzunar pt treaba asta, iar nu mi se pare corect.

 

in fine, va asteptam pe toti la Buzau PENTRU O ALTFEL DE INTRUNIRE !!!!!!!!!

In niciun caz nu as spune sa fie intrare free, pentru ca stiu ca este nevoie de ceva finante sa organizezi o intrunire.

Ma repet: mi-a facut placere si la mare sa vin, ba chiar mai departe decat la Buzau. Nu am avut nimic de comentat pt ca in toate cele 3 zile am fost acolo, desi am stat la un hotel in apropiere. Insa la Buzau nu pot ajunge decat in vizita, cateva ore, deci cele 30 lei/3 zile asa cum ai mentionat, nu se mai justifica.

Este doar un exemplu al meu, problema e ca v-am adus in plan aceasta parere pentru ca mai multe persoane au fost de acord cu mine si au zis pas. Exemplu: au preferat sa mai mearga putin pana la Vulcanii Noroiosi, sa manance ceva de 30 lei si apoi seara sa vina acasa. ;)

Nu mi-o luati in nume de rau...nu asta era ideea.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista cazuri in care participantii dorm la hotelurile sau pensiunile din jur si atunci dupa cum spui tu , ei ar trebui sa plateasca pret redus. Sincer nu mi se pare corect fata de ceilalti participanti care stau cu cortul.

Discutii de acest gen au fost si la Mamaia si mai peste tot in tara. Doar cei care sunt organizatori de astfel de evenimente stiu ce costuri implica ele. Nu cred ca o taxa de 30 de lei/ 3 zile te poate face sa te razgandesti sa nu participi la un astfel de eveniment.

Iti dau un exemplu: la o terasa fara fite in Vama Veche o masa pentru o persoana te costa in jur de 40-50 de lei si nu mai zice nimeni nimic si Vama este full.

Oricum speram sa te avem printre noi si sa pleci convinsa ca a facut intrunirea cei 30 de lei. :cheers:

 

 

In ceea ce priveste lipsa taxei de intrare la intruniri, hai sa fim seriosi. Pana si parcarea in oras nu mai este gratis, de fapt nimic nu mai este gratis in ziua de azi. Un eveniment indiferent de amploarea lui, implica niste costuri. Toti care organizeaza astfel de evenimente pt noi motoristii, o fac din pasiune si placere pt ca oricum bani nu ai cum faci din chestia asta.Or dupa ce ca investesti foarte mult timp, nervi, iti atragi reclamatii etc sa mai si scoti bani din buzunar pt treaba asta, iar nu mi se pare corect.

 

in fine, va asteptam pe toti la Buzau PENTRU O ALTFEL DE INTRUNIRE !!!!!!!!!

parerea mea este ca taxa de acces in incinta intruniri, mai ales cand aceasta se face intr-o localitate, face sa limiteze accesul celor "gura-casca", care nu au nimic in comun cu motoarele si/sau specificul intalnirii respective... asa ca poti lasa linistit casca pe motor fara sa-ti fie frica de disparitia ei ...ca doar nu ne furam palaria unul altuia!

...si pana la urma, ori ca dai 30ron la intrare si bei bere/suc mai ieftin, ori ca suma intra in pretul bauturii/mancarii, tot cam la aceeasi suma se ajunge, dar dupa cum spuneam, se face selectie la "clienti"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solutie la problema ta Ravenitzo cauta organizatorii de intruniri de mai bine de 15 ani incoace. Cei care ar gasi pana la urma rezolvarea ar merita brevet de inventie! Poate in viitor, cand or scoate chinezii bratari electronice care tziuie cand expira la pret de bratara de hartie...

 

Problema e simpla... ce faci cu cei care platesc pt cateva ore sau numai pt prima zi... ii vanezi prin multime sa'i scoti afara cand au expirat? Eventual cand ai si peste 1000 de oameni in incinta? Ca vorba aia... sa'i lasi pur si simplu in pace nu ar fi fair pt ailalti.... Si oricum, in conditiile astea nu ar veni aproape toata lumea "doar pt cateva ore"? He he

 

Pe de alta parte e de inteles problema... fiecare din noi s-a intalnit cu situatia asta macar o data... da' ne-am obisnuit si resemnat cu ideea pt ca evident nu exista solutie. E ca bufetu suedez... nu poti sa ceri reducere la bilet pe motiv ca tu halesti doar o felie de salam.

 

Sa ne vedem cu bine la Buzau. AMR 24 h!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...