Jump to content

Recommended Posts

ai pus o poza cu transfagarasanu :P

mai bine il incluzi si pe el in traseu. Obarsia lotrului - petrosani era anu trecut in stare groaznica, abia se incepuse lucrul pe alocuri dar pe drum mai prost ca ala nu am mai mers vreodata. asfalt plin de gropi, mult pietris si nisip. poate am resusit sa-l termine de asfaltat...

Cine doreste sa evadeze cateva zile intr-o vacanta pe Transfagarasan si Transalpina luna aceasta, este binevenit in grupul nostru.

Tel: 0731023866 - Claudiu

ai pus o poza cu transfagarasanu :P

mai bine il incluzi si pe el in traseu. Obarsia lotrului - petrosani era anu trecut in stare groaznica, abia se incepuse lucrul pe alocuri dar pe drum mai prost ca ala nu am mai mers vreodata. asfalt plin de gropi, mult pietris si nisip. poate am resusit sa-l termine de asfaltat...

Multumesc! L-am inclus si pe el.

Transfagarasanul va fi deschis oficial, de sambata, timp de cinci luni, pana pe 31 octombrie, a anuntat CNADNR.

Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania anunta utilizatorii ca in perioada 30 iunie 2012 - 31 octombrie 2012 este deschisa circulatia pe drumul national DN 7C - Transfagarasan, intre km 0+000 localitatea Bascov, judetul Arges si km 151+955 intersectie cu drumul national DN1 Brasov - Sibiu, judetul Sibiu, se arata intr-un comunicat remis Ziare.com.

Astfel, participantii la trafic sunt rugati sa respecte semnalizarea rutiera existenta, in contextul in care pe acest traseu sunt restrictii si zone periculoase.

In acest sens, exista 18 sectoare de drum cu pericol de caderi de pietre, cuprinse intre km 57+100 si km 132+800. Pe aceste sectoare de drum nu se recomanda stationarea.

In plus, pe sectorul de drum cuprins intre km 104+000 si km 130+000 (Balea Cascada) se interzice circulatia pe timpul noptii, intre orele 21:00 - 07:00, se mai arata in comunicat.

Informatii suplimentare privind starea retelei de drumuri nationale pot fi obtinute de la Dispeceratul Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania S.A., la numerele de telefon 021/9360; 021/264.33.33 sau pot accesa pagina de internet a Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (www.cnadnr.ro/Situatia Drumurilor Nationale).

Cine doreste sa evadeze cateva zile intr-o vacanta pe Transalpina luna aceasta, este binevenit in grupul nostru.

Tel: 0731023866 - Claudiu

http://http://transalpina.biz/

Multumesc! L-am inclus si pe el.

http://www.transalpina.biz/

post-59078-0-87616600-1341815163_thumb.jpg

Edited by psihologu

Hotaram cu totii traseul, trebuie doar sa cadem de acord in privinta datei.

Mergi cu noi? S-au ne intalnim la Sibiu?

Cand mai exact luna asta?

Ce inseamna cateva zile?

Mergeti la peisaj, la amenda, la permis? :grinbandit:

La sfarsitul acestei saptamani o sa ne intalnim in Targoviste si v-om sta de vorba in privinta datei. Am spus cateva zile pentru ca nu stiu exact cat pot ceilalti sa stea, eu intru in concediu asa ca pentru mine nu este o problema...

Am postat nr. meu de telefon pentru cine doreste o conversatie ,,auditiva", cine nu are minute imi poate da bip si voi suna eu.

O zi buna!

Hotaram cu totii traseul, trebuie doar sa cadem de acord in privinta datei.

Mergi cu noi? S-au ne intalnim la Sibiu?

Ne intalnim la Sibiu si apoi merg cu voi. Doar ca pana in 23 nu voi fi in Sibiu.

Edited by Corina G

si eu cu un prieten vrem sa plecam de vineri 27 si sa ne intoarcem duminica pe 29. pe acelasi traseu :) voi cat de multi suntet? vreti sa dormiti la cort sau pensiune\hotel? daca mergeti in aceeasi perioada ar fi bn sa plecam mai multi :D

Maine cred ca ne hotaram, in principiu pe 27 ar fi bine, noi stam la cort si suntem in jur de 6

nr. meu 0731023866

Pentru cei care doresc sa mearga pe traseul : TRANSFAGARASAN - TRANSALPINA , plecarea este in ultima saptamana a lunii Iulie!

Astept sugestiile voastre cu privire la data! :rolleyes:

E-heee!E rost iar de plimbarica si de ars benzina! :banana: Luna iulie are toate uikendurile programate,pe 21-22 plec cu trei prieteni in jurul Brasovului o tura de 400km e batut in cuie ,sambata la 5.00 plec din Adanca,apoi vine marea hoinareala!!!Transalpina,cu voi bineanteles! :moto: Sa-mi tineti pumnii sa nu-mi strice sefii de la uzina planurile ca intrunirea de la Focsani am ratat-o cu brio din cauza jobului,pregatisem pe Milka,cu absolut totul pentru drum si cand sa plec am fost chemat la munca in week-end :(

Noi vroiam sa plecam pe Transalpina joi dimineata.Tu esti la munca?

s-a hotarat plecarea! 26.07.2012 ora 08:00 din targoviste

Noi plecam joi dimineata pe 26 si ne intoarcem duminica

Pe transfagarasan este drumul mai rau de la baraj catre Balea. ai o portiune buna de drum destul de greu din cauza gropilor si a denivelarilor. Acum depinde cu ce motor mergi. Baietii cu enduro se joaca pe drumu ala....