Sari la conținut

Accident Sos. Viilor


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator arian

Un pieton a traversat prin fata tramvaiului si motociclistul nu l-a putut evita,pietonul este decedat iar motociclistul a fost dus la spital,mai multe detalii nu stiu,se pare ca vina apartine pietonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe alte surse: victima a ramas intinsa pe sosea mai bine de o ora! Politia a facut toata masuratorile cu cadavrul pe caldaram. Nu-i cam scary procedura?

Multi dintre forumustii de aici stiu ca Soseaua Viilor este mare capcana pt motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma daca vrei sa te plimbi cu motorul trebuie " sa-l iei efectiv in brate "

Te lovesti de masini, de pietoni, de caine...etc deci o sa devina imposibil plimbatul cu motorul pe la noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://observator.a1.ro/social/Un-pieton-a-fost-ucis-de-un-motociclist-vitezoman_64233.html

 

Multi dintre forumustii de aici stiu ca Soseaua Viilor este mare capcana pt motociclisti.

mare atentie acum si pe calea ferentari: in dreptul benzinariei petrom au taiat un sant de aproz 20 cm latime, transversal pe toata latimea ambelor benzi. De aici nisip, pietris, si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Off topic:

Esti politist?

Doar ei la completarea procesului verbal trec anul la alt timp (trecut sau viitor) -> ai pus 2011.

 

On topic:

Din pacate in fiecare zi ne confruntam cu pietoni care trec neregulamentar. Trebuie sa fim extrem de atenti si sa nu avem ghinionul de a da peste vreun inconstient. Sanatate bikerului.

 

 

Bafta !!!

Editat de alex_tr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fmm antena cu titlurile lor de 2 lei. zic aia in interviu ca motoristu nu mergea tare si astia pun titlu ala de cacao cu motociclist vitezoman. pe urma mai si zice ciorela ca e zona mortii acolo, pai cum sa fie fmm de retardati cand sunt zeci de carcaleti care iti sar pe drum din toate partile. huooo.

sanatate riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fmm antena cu titlurile lor de 2 lei. zic aia in interviu ca motoristu nu mergea tare si astia pun titlu ala de cacao cu motociclist vitezoman. pe urma mai si zice ciorela ca e zona mortii acolo, pai cum sa fie fmm de retardati cand sunt zeci de carcaleti care iti sar pe drum din toate partile. huooo.

sanatate riderului

 

Sunt putine cazuri cand martorii zic ca mergea incet, de obicei au radar sub fund si mereu zic ca motoristul venea cu 200 la ora. Si tocmai acum jurnalijzii astia jegosi DEZINFORMEAZA in goana de senzational, aruncand gratuit inca o bucata de kkkt pe imaginea motociclistului in rromania. Poi sa nu le f*uti muma-n dos ? :finger: Vedea-i-as pietoni loviti de TIR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Persoana decedata era angajat ca paznic la firma unde a lucrat mama mea (cladirea mov din pozele de pe primul link). Din cate au spus colegii mamei mele a traversat sa-si cumpere ceva de mancare (lucru pe care nu-l facea de obicei pt ca venea cu mancare de acasa). L-am cunoscut si eu, ca nah, ma legitima mereu ca asta-i era meseria. Imi pare rau ca s-a lasat cu RIP. Era un tip ok, insa, nah...neatentia se plateste (din pacate cam scump). Trecerea de pietoni e la aprox 50m de intrarea in firma.Din ce mi-a spus mama (din ce stie si ea de la colegi) motociclistul nu avea viteza mare. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si muuulta sanatate riderului!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...O alta persoana spunea insa ca nu exista trecere de pietoni acolo..

Acea persoană se referea, cel mai probabil, la faptul că nu e trecere de pietoni la locul accidentului. Pentru că există trecere fix la colțul străzii, la refugiul stației de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asta este tara/orasul in care traim... sunt f multi idioti in trafic si pe trotuar.

Ori mergem preventiv ori "o sa ne planga altii de mila"...daca nu avem noi grija nu o sa ne fereasca nimeni, nici acum nici pe viitor cand cica o sa devenim tara civilizata.

Nu vreau sa supar pe nimeni, nu ma refer la nimeni doar ca asta am observat in ultimele luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un post de stiri (protv/antena) nu mai stiu exact, au aratat si acum accidentul, si au aratat un tip care spunea ca motoristul nu avea viteza mare. O alta persoana spunea insa ca nu exista trecere de pietoni acolo..

 

Exista trecere de pietoni in dreptul refugiului pt tramvai :(

 

Victima se numea Calin Vasile si era in varsta de 60 de ani (nu stiu exact daca impliniti) :(

R.I.P. si din nou multa sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut azi dimineata la stirile protv ce declara o femeie ca ar fi avut viteza mare.........mor pe ei cand ii aud,vorba unuia de mai sus,au stat cu radarul sub gaoz....mama lui de bucuresti,gropi,nisip,caini,pietoni neatenti,soferi care nu se asigura,ies ca in branza din parcari,sa nu mai zic de faptul cand uda pe jos...ca uda cu pipi de mambo si pierzi aderanta daca nu esti atent :( ,atentie mare si circulati cu viteza mica daca vreti sa va bucurati de motociclism inca 20 de ani de acum in colo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare atentie la batraneii astia care nu mai au vazul si auzul ca in tinerete..si mai sunt si kamikaze pe deasupra fugarind cine stie ce tramvai..

 

recomand sa nu depasiti 70 in oras daca nu sunteti blindati cu echipament. astfel puteti frana de urgenta pana in 25 m (daca aveti si cauciuc) si e risc minim de cazatura, aderenta e super acum.

 

recuperare rapida riderului. rip batranelului.

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta cine o sa plateasca pt pagubele motoretei?

O sa ramana saracu motociclist cu motorul facut praf?......

Cred ca asta acum este ultima grija a motociclistului. Important e acum sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si blindat daca esti 70 km/h este mult pentru unii,mai ales pentru cei care nu stiu sa franeze eficient,si astia cu masinile merg foarte tare,de multe ori am 70-80 km/h seara cand mai ies in weekend,si trec unii intr-o viteza prin pasaj langa mine de ma intreb daca eu am 70 ala cat avea??ceva vesti despre motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...