Jump to content
Sign in to follow this  
Valentino Rossi VR46

Moto Gp / Mugello / Cursa nr. 9

Recommended Posts

nu ma deranjeaza...ca fac Kendo si imi place japoneza:))))

si ce-ti mai place tie sa faci ? ca de dat banii inapoi pe care ii iei imprumut clar nu-ti place...

:finger:

O alegere idioata XHARD la Stoner. Cine mai avea dubii ca Stoner face doar act de prezenta s-a edificat acum.

Multumesc si eu. Ccacattu ala de digionline n-a mers decat pana la inceputu' cursei mari. Dooh! Manevra pe fata! Sa-i sparg! Noroc cu japonezii. Apropos: singuru'cuvant pe care l-am inteles a fost : "Hai". De ce repetau la fiecare cinci vorbe la unison :"Eeee" n-am inteles... :scratch: Oricum, merci inca o data.

Pe taranu' de Gheorghe numai Stoner e in stare sa-l bata anu asta, din pacate... Forza Vale!

pana acum Rossi si Hayden pierdeau in ultima parte a cursei foarte mult , acum recupereaza headscratch.gif ..ciudat

Edited by Tech_3

Cursa fara istoric la varf, dar salvata de ceea ce s-a intamplat in pluton. Buna cursa facuta de Vale, mai ales pe final, cand i-a prins din urma pe Hayden si Bradl.

Infecta cursa facuta de Stoner. De data asta, graba l-a costat puncte multe in clasament (parca el spunea ceva despre ambitie si talent). Este rapid, derapeaza frumos, deseneaza si mai frumos, pe pista, dar cand trebuie sa munceasca in pluton, isi arata limitele. Depasiri chinuite, mai ales cea asupra lui Bautista, pe care l-a si obstructionat (cat scandal ar fi facut in padock, daca ii facea Bautista lui, o treaba de asta), lipsa de concentrare.. se pare ca anul asta, cu o concurenta serioasa din partea lui Lorenzo si a lui Pedrosa, nu mai este talentul absolut.

Spies deceptioneaza si el, inca odata...

pana acum Rossi si Hayden pierdeau in ultima parte a cursei foarte mult , acum recupereaza headscratch.gif ..ciudat

Ei asta este un circuit cunoscut si rascunoscut de cei de la Ducati. Doar testeaza pe el.

Edited by xt600

Pronosticul meu pentru podium:

1) Lorenzo

2) Pedrosa

3) Dovizioso

Am avut dreptate... Dar cat pe ce sa-mi strice Bradl pronosticul.

Bun rezultatul celor de la Ducati. Pacat ca Hayden a pierdut cateva pozitii la final.

Cred ca anul viitor Doviziozo va trece la Yahama in locul lui Spies. Nu cred ca Spies va ramane in MotoGP anul vootir, dupa rezultatele de pana acum din 2012. Crutchlow ar trebui sa mai stea un an la Yamaha Tech 3 inainte sa se gandeasca sa treaca la o echipa de uzina. Dar anul viitor probabil si Bradl (daca va avea in continuare rezultate bune) va dori sa treaca la o echipa de uzina si cum (cred ca toti) pilotii de uzina au contracte pe 2013 si 2014, va fi mai dificil.

Cursa fara istoric la varf, dar salvata de ceea ce s-a intamplat in pluton. Buna cursa facuta de Vale, mai ales pe final, cand i-a prins din urma pe Hayden si Bradl.

Sigur ca da. De parca Rossi are vreun merit ca Hayden a gresit. Bradl i-a dat jet la el acasa. Stoner a acceptat xhardurile deci e clar ca i se rupe cucu. Omu' e deja acasa cu fetele lui. That much is obvious.

Cred ca anul viitor Doviziozo va trece la Yahama in locul lui Spies.

La fel sper si eu. M-am ofticat cand a plecat de la Honda insa acum astia care fac si desfac ar trebui sa fie orbi ca sa nu observe ca omul este extraordinar de bun.

Nici nu mi-am pus problema sa nu castige Lorenzo cursa asta :D Mi-a dat ceva emotii cand era aplecat serios in ultimele 3 viraje, si el facea cu mana :rolleyes: La polul opus, Ben Spies, care abia a reusit sa iasa in fata lui DePuniet :| Nu cred sa mai aiba sanse pt prelungirea contractului cu Yamaha. Mai ales in conditiile in care Dovi iese pe podium cu o motocicleta de client.

Crutchlow ar trebui sa mai stea un an la Yamaha Tech 3 inainte sa se gandeasca sa treaca la o echipa de uzina.

Slabe sanse. Crutchlow mai mult ca sigur va alerga pt Ducati la anul. A primit oferta de la acestia, dar el spera si intr-o oferta de la Yamaha, ceea ce nu prea cred ca o sa se intample.

Crutchlow mai mult ca sigur va alerga pt Ducati la anul.

Foarte interesanta propunerea. Crutchlow e cam sarit de pe fix. Big like!

Sigur ca da. De parca Rossi are vreun merit ca Hayden a gresit. Bradl i-a dat jet la el acasa. Stoner a acceptat xhardurile deci e clar ca i se rupe cucu. Omu' e deja acasa cu fetele lui. That much is obvious.

La fel sper si eu. M-am ofticat cand a plecat de la Honda insa acum astia care fac si desfac ar trebui sa fie orbi ca sa nu observe ca omul este extraordinar de bun.

Nu are vreun merit ca a gresit Hayden, ci ca l-a ajuns din urma. Si stii cum este.. jocul greseala asteapta. Probabil, la cum mergea Rossi pe final, tot l-ar fi depasit... cat despre Stoner, nu contest ca nu mai are aceiasi motivatie, dar asta nu ii scuza greselile din cursa.

Da, si eu as vrea sa il vad pe Dovi la echipa de uzina, desi, cred ca atmosfera de la Tach 3 ii prieste mult mai bine. Omul face curse constant foarte bune.. azi a avut niste perioade de franare senzationale " a daemon braker", cum l-au numit comentatorii de limba engleza. Chiar daca ar ramene la Tech 3, dar cu o motocicleta in specificatiile celor de uzina, sunt convins ca s-ar bate la titlu, cu granzii momentului...

Foarte interesanta propunerea. Crutchlow e cam sarit de pe fix. Big like!

Crutchlou s-ar potrivi, cu stilul lui, cu motocicleta Ducati. Problema este ca Ducati sa devina o motocicleta... :grinbandit:

am vreo sansa sa vad si eu cursele?nu am putut sa fiu acasa sa vizionez si mi-ar face placere sa vad reluare undeva macar cursa de moto gp,daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator

Din pacate Hayden nu are ce sa caute pe podium :(

Dream on!Lorenzo sau Stoner!:friends:

hayden pe 3? esti optimist!

haha, a avut chiar o sansa reala...bigstar.gif

Pt cei care nu le merge digisport online (nici mie nu imi merge de pe site-ul lor) si pt cei care mai tin minte site-ul MYP2P.EU, acum s-a transformat in www.wiziwig.tv.Dati la live sports->Motorsports si de acolo selectati ce va intereseaza.Acolo are digisport vreo 2 canale, plus motogp, eurosport...etc.

Va multumesc :)

Infecta cursa facuta de Stoner. De data asta, graba l-a costat puncte multe in clasament (parca el spunea ceva despre ambitie si talent). Este rapid, derapeaza frumos, deseneaza si mai frumos, pe pista, dar cand trebuie sa munceasca in pluton, isi arata limitele. Depasiri chinuite, mai ales cea asupra lui Bautista, pe care l-a si obstructionat (cat scandal ar fi facut in padock, daca ii facea Bautista lui, o treaba de asta), lipsa de concentrare.. se pare ca anul asta, cu o concurenta serioasa din partea lui Lorenzo si a lui Pedrosa, nu mai este talentul absolut.

Spies deceptioneaza si el, inca odata...

Ei asta este un circuit cunoscut si rascunoscut de cei de la Ducati. Doar testeaza pe el.

iar tu tot ce a i inteles si a i vazut in aceasta cursa a fost defectele si limitele lui stoner , iar acum dintr o data asa ti ai dat seama ca stoner nu mai este talentul absolut,......rossi de vre un an si jumate o tot duce pe locurile astea si a ramas cel mai bun, asta a facut si el saracu o cursa , doua de (cuvant urat) si gata si a pierdut tot talentul.....esti un zeu :cheers:

cat despre spies se vede lipsa ta de dezinformare.......ben a avut intoxicatie alimentara , ametelii......normal nu trebuia sa intre pe pista doar ca el nu a fost de acord si a intrat....dupa cursa s a dus direct la clinica mobila......

unde pot vedea si eu cursa ? nu am putut viziona azi in direct :(

O alegere idioata XHARD la Stoner. Cine mai avea dubii ca Stoner face doar act de prezenta s-a edificat acum.

nu idioata ci foarte idioata doar ca din pacate casey a fost fortat sa o foloseasca pentru a reduce putin din chattering.....

maine se pare ca stoner si pedro v or testa un motor complet divers de asta , atat de cadru cat si motor....sa vedem ce o sa vina....

astazi daca nu ma insel a fost prima data dupa 7 ani in repsol cand pedrosa s a plans de potenta Honda....

si nu, nu am spus o pentru a i lua apararea lui stoner. Azi casey a pierdut pentru ca a gresit.A ajuns pe locul 8 din vina lui! ;) ( pentru suporteri, sa nu cumva sa le creasca tensiunea )

Intr-adevar, greseala lui Stoner a dus la rezultatul dezastruos. Dar si daca nu gresea, chiar si Stoner a declarat, ca s-ar fi multumit cu locul 3... mai sus, aproape imposibil - "maybe have the pace to stay with Dani". Si nu din cauza pneului, ci din cauza motocicletei. Pur si simplu nu au reusit sa gaseasca o setare optima, iar Casey nu s-a simtit in largul sau in niciuna din zile. - "However, we just couldn't get the bike working." “During our last attempts in warm up we couldn't get anything to work, we weren't very happy with the bike today and I just didn't feel comfortable."

Edited by bogdan_gba

Intr-adevar, greseala lui Stoner a dus la rezultatul dezastruos. Dar si daca nu gresea, chiar si Stoner a declarat, ca s-ar fi multumit cu locul 3... mai sus, aproape imposibil - "maybe have the pace to stay with Dani". Si nu din cauza pneului, ci din cauza motocicletei. Pur si simplu nu au reusit sa gaseasca o setare optima, iar Casey nu s-a simtit in largul sau in niciuna din zile. - "However, we just couldn't get the bike working." “During our last attempts in warm up we couldn't get anything to work, we weren't very happy with the bike today and I just didn't feel comfortable."

da....absolut corect, spunea ca si dupa primele ture a vazut ca este cat de cat constant pe un timp destul de bun se astepta sa se bata pentru locul 3 doar ca venit greseala si .......iar greseala a zis ca a intrat un pic rau in curba 11 iar la 12 nu a mai putut frana pentru a s mentine traiectoria....ceva de genul....

Edited by GBD 88

Cei care n-ati vazut cursele live, se dau acum in reluare pe Digi Sport 2(ca de fiecare data). :cheers:

@Stoner - bine că măcar i-a cerut scuze lui Bautista după cursă - s-a suit puțin pe el să se odihnească pe viraj. Nu trecea de 3 nici dacă nu ieÂşea de pe pistă.

În rest, Lorenzo de neatins :)

(...)

Crutchlou s-ar potrivi, cu stilul lui, cu motocicleta Ducati. Problema este ca Ducati sa devina o motocicleta... :grinbandit:

Chestia asta cu "stilul de pilotaj" e un subiect caraghios de gazetă. La fel s-a spus și despre Hayden când a venit la Ducati. Și ce s-a întâmplat?

Crutchlow se mișcă mult înșa. Singurul de pană acum care s-a înțeles foarte bine cu Ducati-ul (Stonerhead) este un pilot care se mișcă puțin în șa.

Ah, și Ducati a fost motocicletă competitivă, mai ales pe vremea cuplului Capirossi-Stoner. În continuare cred că Rossi mai mult a stricat-o, a încercat să facă o Yamaha din ea.

(...)

Slabe sanse. Crutchlow mai mult ca sigur va alerga pt Ducati la anul. A primit oferta de la acestia, dar el spera si intr-o oferta de la Yamaha, ceea ce nu prea cred ca o sa se intample.

Mică inexactitate: problema lui Crutchlow este tocmai faptul că NU a primit nici o ofertă concretă, scrisă de la Ducati. El ar vrea să semneze, dar deocamdată n-are pe ce. La ora actuală se poartă discuții, cu Hayden, Rossi, Barbera și Crutchlow.

iar tu tot ce a i inteles si a i vazut in aceasta cursa a fost defectele si limitele lui stoner , iar acum dintr o data asa ti ai dat seama ca stoner nu mai este talentul absolut,......rossi de vre un an si jumate o tot duce pe locurile astea si a ramas cel mai bun, asta a facut si el saracu o cursa , doua de (cuvant urat) si gata si a pierdut tot talentul.....esti un zeu :cheers:

cat despre spies se vede lipsa ta de dezinformare.......ben a avut intoxicatie alimentara , ametelii......normal nu trebuia sa intre pe pista doar ca el nu a fost de acord si a intrat....dupa cursa s a dus direct la clinica mobila......

Cand ai una dintre cele mai bune motociclete de pe grila, nu ai nici o scuza sa o zbarcesti asa. Cat despre toxinfectia alimentara a lui Spies, chiar nu m-am grabit sa ma informez. Imi place Spies, dar de la inceputul sezonului, numai intr-o intoxicatie alimentara o tine..