Sari la conținut

-service 125-


Vizitator <-BlacK_Killer->
 Share

Postări Recomandate

Vizitator <-BlacK_Killer->

Am observat ca pe sectiunea asta a forumului nu prea se discuta despre service , importatori de piese , etc .M-am gandit ca ar fi bine sa avem si asa ceva avand in vedere faptul ca majoritatea avem motoare in 2T ,dar asta nu inseamna ca cei cu 4T nu au loc aici :D ....

 

Deci cine stie firme serioase care aduc piese , service-uri bune ,reparatii carene sau orice legat de service motoare poate posta aici.... Se accepta si sfaturi din partea celor avizati :)

 

Eu de exemplu va pot da urmatoarele info. utile daca aveti probleme cu cilindrul/pistonul , pe care si eu le-am gasit intamplator ... nu am apelat inca la ei , deci nu stiu daca sunt buni sau nu :cheers:

 

 

 

Reparatia Cilindrilor :

Reparatia cilindrilor nickel-silicon carbide , alezarea si hornuirea lor

tel 0722664298

www.pepemotor.ro

 

 

Alezari cilindri :

Sever company

alezari cilindri si turnari pistoane la comanda pentru orice tip de motor in 2t sau 4t

0742542018

sever_company@yahoo.com

-repara ambielaje

-aduc la comanda orice tip de cilindru pentru motoare de motociclete sau scutere in 2t sau 4 t

 

 

 

 

Aici veti putea posta si cei cu moto defecte , bagati defectiunea si cei care au habar de problema va pot da sfaturi si chiar sa va indrume spre un loc unde problema respectiva se poate rezolva

 

 

 

PS. fara off-topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

aia cu cilindrii pot sa si acopere cu nikasil?

ei asa sustin , din cate stiu eu procesul asta e destul de costisitor ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

asta stiu si eu, treaba e ca in functie de ce preturi practica s-ar putea sa fie mult mai ieftin ca in afara! trebuie sa-i sun sa vad exact! daca ai stii cat m-a costat pe mine numai transportul ro-australia-ro pt. 4 cilindrii.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

pai de ce in australia :cheers: , din cate stiu sunt multe firme si mai aproape de care stiu sigur ca pot lucra cu cilindrii nikasil.Vazusem un site cu o firma din Germania insa preturile era cam mari , 100E / cilindru mi se pare.Pe tine cat te-a costat toata treaba ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai de ce in australia :cheers: , din cate stiu sunt multe firme si mai aproape de care stiu sigur ca pot lucra cu cilindrii nikasil.Vazusem un site cu o firma din Germania insa preturile era cam mari , 100E / cilindru mi se pare.Pe tine cat te-a costat toata treaba ? :)

 

ehh... in australia i-am tratat cu electrosil! :D e ceva mai rezistent si mai alunecos decat nikasil-ul! ~300 euro transportul dus-intors! NUMAI transportul! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...