Sari la conținut

Slanic Prahova


Taz XL
 Share

Postări Recomandate

am trecut vichendul trecut pe acolo cu motocicleta ,duminica mai ex,era aglomeratie MARE DE TOT MARE MARE MARE

 

eu stiam ca-i zice baia rosie nu baia verde dar poate confund

 

am facut niste sapaturi eu vorbeam de baia rosie, tu vrei @ baia verde,scuze,acolo nu am fost ,mea culpa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine as vrea sa ma duc pana la Slanic Prahova la Baia verde. Am auzit ca s-ar fi redeschis. Stie cineva mai multe amanunte?

 

 

f tare daca se deschide, a fost cva ani inchisa din cauza ca nu aveau bani sa o renoveze fiind in paragina...si erau interese la nivel local, dar daca ajungi pakolo taz ar fi frumos sa vi cu un feedback.

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 saptamani am luat-o peste munte din Valeni - Slanic - M-tii Grohotis.

Coborarea in Slanic m-a scos exact la Baia Verde. (nu Rosie!). Si eu stiam ca e inchisa, insa ce sa vezi... lumea facea baie si statea la plaja.

Daca nu ma inseala memoria intrarea e 15 ron, dar cred ca nu te mai lasa sa urci cu motorul (masina) pana sus.

Era putina lume si parea destul de ok, curat, etc...

 

Spre ca am fost de folos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mergeam cu parintii acum vreo 10 ani foarte des la Baia verde. Mergeam de 1 mai. Era apa fierbine in perioada aia. In timpul verii se mai racea. Acum am calcat stramb cu un picior si sunt in refacere si m-am gandit sa imbin utilul cu placutul. Ma gandesc ca o sa imi faca bine apa sarata.

@aGill: Multumesc de informatii.

@GreekBoy + oricine este interesat: Eu plec cu prietena pe la ora 9(poate chiar mai devreme) si trebuie sa fiu in Bucuresti la 7. Viteza 90kmh cu vreo 2 pauze sa ne intindem oasele batrane.

 

Am fost acolo totul bine si frumos dar nu prea. Adica desi a fost inaugurat inca nu curgea apa calda (erau vreo 2 mesteri care strangeau la tevi pe acolo), cabinele unde trebuie sa te schimbi exista dar nu au usa sau perdea, poti inchiria sezlong dar nu exista umbrele, adica mai au de lucru. Problema cea mai mare a fost ca am stat in soare toata ziua. Sapca am uitat-o acasa. Apa buna si sarata cum o stiam. Au facut 2 piscinute cu apa dulce unde toti intrau sa se clateasca de sare desii scria clar sa nu intrii cu sarea pe tine (poate cand o fi apa calda la dusuri se va schimba situatia). Sunt 3 lacuri insa ai acces numai la 2. Cel din spate, cel mai curat fiind inchis. Au facut in schimb o treaba buna construind cateva foisoare prin vegetatia din imprejurimi accesul facandu-se pe niste carari inguste care mie unul mi-au placut.

Intrarea 15 lei, studentii si localnicii 8 lei, sezlongul 5 lei. Si acum poze:

post-37615-0-88535400-1342900827_thumb.jpg

post-37615-0-82155000-1342900912_thumb.jpg

post-37615-0-47380000-1342901023_thumb.jpg

post-37615-0-73813900-1342901121_thumb.jpg

post-37615-0-32902600-1342901237_thumb.jpg

Editat de Taz XL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...