Sari la conținut

Reparatii cizme


Cooler
 Share

Postări Recomandate

Am achizitionat anul trecut o pereche de cizme Diadora si ieri mi s-a dezlipit talpa la una dintre ele. Cu ce se poate lipi: exista ceva mai bun decat prenandez-ul?

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pt sugestie. Am vazut pe louis si o alta varianta special pt lipit cizme. Din nefericire e complicat cu comandat produse louis unde ma aflu; (am comandat destul de mult de pe louis). Mi-a lipit un prieten cizmele cu prenadez.. sa vedem cat vor tine.

Asfalt usact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Puteti sa lipiti cu solutie de la Bison, speciala pt incaltaminte, tot pe baza de prenandez dar mai bun. Am folosit eu zilele trecute si vad ca tine. Si nu e decat cam 12 lei tubul... si ajunge pt 20 perechi :)) O gasiti in orice magazin de bricolaj (Bricostore, Dedeman, Hornbach) sau materiale de constructii, chimice, menaj etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Vin si eu cu o intrebare dupa 5 ani .

Am o pereche de cizme Oxford, purtate de vreo 5 ori prin Bucuresti. S-a desprins o bucata de material, probabil din cauza ca a fost cusuta pe buza, din economie. Doar de; am doar doar 520 de lei pe cizme. Ma rog; stie cineva un cizmar bun prin Bucuresti, de preferat in zona Drumul Taberei ?
Multumesc
post-95661-0-39660900-1515748661_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o intrebare dupa 5 ani .

Am o pereche de cizme Oxford, purtate de vreo 5 ori prin Bucuresti. S-a desprins o bucata de material, probabil din cauza ca a fost cusuta pe buza, din economie. Doar de; am doar doar 520 de lei pe cizme. Ma rog; stie cineva un cizmar bun prin Bucuresti, de preferat in zona Drumul Taberei ?

Multumesc

attachicon.gif20180112_091652.jpg

Salut!

http://www.reparatiiincaltamintecotroceni.com/

Recomand!

 

Nu e in Dr Taberei, dar e aproape. Mie mi-a inlocuit talpile la niste ghete de genul: https://alfaoutdoor.com/shop/hunting-boots/advance/jegerstovel-advance si sunt super bine facute.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut!

http://www.reparatiiincaltamintecotroceni.com/

Recomand!

 

Nu e in Dr Taberei, dar e aproape. Mie mi-a inlocuit talpile la niste ghete de genul: https://alfaoutdoor.com/shop/hunting-boots/advance/jegerstovel-advance si sunt super bine facute.

 

Succes!

Tocmai mi-am luat Sidiurile Vertigo de la ei, pare ca au facut o treaba f buna..aici am gasit despre ei si am incercat. La mine se dezlipise talpa + ca era super tocita..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La http://www.reparatiiincaltamintecotroceni.com/ tocmai mi-am reparat si eu o pereche de alpinestars pe care eram gata gata sa le arunc. se desprinsese o parte din bombeu, ma apasa tare pe deget si nu mai puteam sa le port. omul din cotroceni a fost singurul care a avut rabdare sa desfaca cizma si sa o faca la loc, s-a chinuit ceva cu ea si s-a si bucurat cand i-am spus ca am ajuns acolo citind o recomandare aici. recomand! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Tocmai ce am fost la reparatii Cotroceni sa imi las perechea de cizme la care se taiase materialul intr-o zona. Fusesem saptamana trecuta sa intreb daca se poate face ceva si cat ar costa, a zis 40 lei si dureaza 4 zile. Revin azi si constat cu stupoare ca imi cere 60 lei...pana la urma le-am lasat, dar gestul mi s-a parut scarbos. Vedem daca merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Valentin, cred ca daca ai drum poti incerca la cel din Cotroceni. 

 

In alta ordine de idei, cizmele facute de respectivul au tinut pana la finalul anului, deci nu ma pot plange. Arata cat de cat bine, doar o analiza de aproape si iti poti da seama ca bucata aceea nu este din fabrica. 

 

71D76BB9-9879-4F77-9210-8AD8631600A9.thumb.jpeg.14b365c5cdbc0c5995f18e0fcaf663bb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru cei interesati de tipul din Cotroceni. 

 

“Sunt Paul de la atelierul de reparatii incaltaminte din Cotroceni. Va anunt ca atelierul sa mutat in Soseaua Cotroceni nr 18. Langa clinica Regina Maria pe partea cu Gradina Botanica. Va asteptam.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 27.07.2018 la 14:43, Pandy a spus:

Tocmai ce am fost la reparatii Cotroceni sa imi las perechea de cizme la care se taiase materialul intr-o zona. Fusesem saptamana trecuta sa intreb daca se poate face ceva si cat ar costa, a zis 40 lei si dureaza 4 zile. Revin azi si constat cu stupoare ca imi cere 60 lei...pana la urma le-am lasat, dar gestul mi s-a parut scarbos. Vedem daca merita.

 Clar un gest ff scarbos, de putine ori ai dus masina sau motorul si sa ti se spuna un pret si apoi dupa ce se desface sa se constate ca mai este nevoie de ceva in plus care nu se vedea la prima evaluare, nu ai vrut sa dai 4-5 mill pe unele noi dar ai ramas stupefiat la 20 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea înțeleg de ce nu le-ai lăsat de prima oară... Până la urmă unde exact e atelierul ăsta? Aș încerca să lipesc și eu o talpă la niște încălțări aproape noi.

La service când se constată DUPĂ DEMONTARE că mai trebuie ceva/sunt necesare operații suplimentare/etc. e altă poveste, trebuie sa ți se comunice și ceară acordul. În momentul în care ceri o estimare primești evaluarea lucrării standard, dar dacă de exemplu nu se desface un șurub, sau iese cu filet cu tot și necesită prelucrări, Helicoil etc. e normal să fi taxat în plus, fiind însă pus la curent, la fel dacă la demontare se găsesc belele suplimentare. Nimeni nu poate ști dinainte peste ce poate da, chiar lucrări simple se pot complica rău, și de aceea și la daune se fac reconstatări. La încălțările de față însă înțeleg că s-a evaluat din ochi de ambele dăți, diferit însă. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atelierul este pe soseaua Cotroceni nr. 18 langa spitalul Regina Maria,  vizavi de magazinul MyMoto, a spus si @Pandy mai sus..

Mi-au ajustat cizmele, au iesit destul de bine, nu se vede ca au taiat material si au cusut din nou, iar cusatura e aproape identica cu cea de fabrica. Le-am lasat joi si erau gata luni, iar toata operatia a costat 100 lei. Nu stiu daca e mult, putin sau cat de calitativa e lucrarea, mie imi place cum au iesit si sunt multumit.

222.PNG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.02.2019 la 7:14, l.u.v a spus:

Tocmai bine să-ți iei alte cizme. 

Și acu' îl promovezi pe nenea ăla care ți-a "reșapat" talpa... Mai știu pe unul care m-a cărat 20km prin Saturn - Mangalia, cu tot cu skijetul de pe remorcă, să-și caute talpa de la șlap, cică o lipește cu perlandez și îl mai țin un sezon :moron:

Ce uameni, dom'le! :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dacă cizmele nu erau Daytona care costa 380 euro de noi și în afara de vârfurile tocite arata excelent nu m-ar fi durut capul. Plus ca încă muncesc pentru banii mei 😊

Plus ca dacă omul face treaba buna, de ce nu sa îl promovez, crezi ca toți își permit sa arunce pantofi sau cizme pentru niște flecuri stricate? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 2 variante: ori nu-și merită prețul pt că se uzează prematur vârfurile 😜, ori sunt marfă și și-au făcut treaba suficient cât să merite înlocuite! Nu știu, n-am avut Daytona, dar mi s-a părut ipocrit să-i răspunzi unui coleg să-și ia altele când omul căuta să facă o reparație, iar apoi să postezi că ți-ai înlocuit o buca' de talpă, chestie pe care eu unul parcă nu aș face-o. Nu din snobism sau exces de venituri, ci pt că mi se pare o cârpeală. Am aruncat cizme fără uzură la care mi se dezlipise talpa, dacă aș fi știut că există ateliere capabile să lipească bine le-aș fi reparat cu siguranță, așa mi-am luat unele noi prin prisma altor experiențe avute anterior cu cizmarii. Nu de 380€ ce-i drept, m-am mulțumit cu Gaerne la 100 și ceva, nu am ce să le reproșez. Iar dpdv imagine personală, decât cu un Bentley peticit, prefer să mă afișez cu un Logan decent. Nu că aș suferi de bășini, je m'en fiche de impresia artistică! Nu mi-am băgat cheia de Fiat în carcasă Maserati ca  alții, să fac impresie când o pun pe masă. Carcasa cu trident i-am dat-o unui amic, mai bășinos de felul lui, nu știu dacă o fi prins ceva muște cu ea. 😛

Recent am găsit prin casă niște pantofi sport oarecum de firmă pe care i-am purtat doar de câteva ori și "au deschis gura", cum Cotroceni mi-e uneori în drum m-am gândit să-i repar, vorba aia, "încă au mustăți". :P

:peace:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 4 ore, Djenavar a spus:

Ma bag si eu, am vazut ca sunt ff scumpe Daytona, ce au?

Daytona sunt lucrate manual si sunt facute numai in Germania, iar calitatea si durabilitatea lor este extraordinara, membrana GoreTex. Cizmele din imagine au vreo 13 ani. Este drept ca eu nu stau doar intr-un rand de echipament, tocmai pentru a impiedica uzura lor. La cum arata si la saracia mea ma durea inima sa le arunc.

Rectific pretul, cizmele costa 430 euro pe Louis

 

IMG_20190324_120007.jpg

IMG_20190324_120017.jpg

IMG_20190324_120028.jpg

IMG_20190324_120036.jpg

IMG_20190324_120200.jpg

IMG_20190324_120252.jpg

Acum 3 ore, john17 a spus:

Nu știu, n-am avut Daytona, dar mi s-a părut ipocrit să-i răspunzi unui coleg să-și ia altele când omul căuta să facă o reparație, iar apoi să postezi că ți-ai înlocuit o buca' de talpă, chestie pe care eu unul parcă nu aș face-o.

Replica era ironica. Este drept, pentru cei carora le pica fisa cu greutate, trebuia sa atarn langa si un smiley.

Legat de ce fac eu si nu ai face tu, suntem diferiti, evident ca lumea ar fi plictisitoare compusa din indivizi facuti din acelasi aluat.

La 23.07.2012 la 19:00, Cooler a spus:

Am achizitionat anul trecut o pereche de cizme Diadora si ieri mi s-a dezlipit talpa la una dintre ele

 

La 12.01.2018 la 11:17, vladconstantinescu a spus:

Am o pereche de cizme Oxford, purtate de vreo 5 ori prin Bucuresti. S-a desprins o bucata de material, probabil din cauza ca a fost cusuta pe buza, din economie

 

Acum 34 minute, l.u.v a spus:

Cizmele din imagine au vreo 13 ani.

 

Acum 4 ore, john17 a spus:

Sunt 2 variante: ori nu-și merită prețul pt că se uzează prematur vârfurile 😜, ori sunt marfă și și-au făcut treaba suficient cât să merite înlocuite!

Exact asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...