Sari la conținut

Honda Cbr 600 f3


relu-cbr
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

s@rpe stai linistit ca acel pres nu ramane definitiv, ca daca merg pe un drum de tara fiind umezeala i-mi umple radiatorul de noroi

iar cu placutele de frana sant facute exact ca originalele nu joaca de loc in etrier "meseria mea de baza e mecanica" sa se anteleaga!

 

skvj adica ce vrei sa spui?

nu mai sta langa motor! ca nu am inteles a dumitale fraza!



Azi am desfacut filtrul de aer si am gasit apa (condens) mai exact unde vine acel furtun de la capacul culbutorilor in cutia filtrului am sters cu o carpa apa si am montat la loc, eu zic ca e normal sa faca fiindrece afara
Am ramas uimit cind am vazut!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu cred ca este cea mai buna obtiune adaptarea aia la aripa fata, daca producatorul a facuto asa cum este ea dc trebuie sa o modifici. se spala foarte usor radiatorul cu un jet de apa. si nu cred ca il afecteaza in vrun fel. mai bine pui o protectie speciala pe radioator daca vrei sal protejezi. Parerea mea :)

 

uite ca sa iti faci o ideie.. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp se gasesc piese originale, ce rost are sa umbli sa modifici placute de dacie & stuff. Poate nu e chiar asa de rau cum ne inchipuim noi, dar...la partea de frana nici eu nu m-as juca...

 

Exact! Stii cum e treaba aia cu femeile si franele de dacie...

 

Si sunt si ieftine, am vazut pe net ca la 35 lei iei 4 placute

 

nu as pune placute din ale nici daca ar fi gratis... am schimbat placutele de frana la dacie in toamna 130 de lei bani cu cred ca se gasesc placute de frana pentru F3

Editat de Hyena986
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ma despart de cbr-ul meu m-am decis sa trec la 4 roti (auto)



Azi am spalat si eu motorul l-am sters cu o cirpa picaturile de apa. cind ma dau in spatele lui vad un horsurub din ala de se foloseste la rigips (negresa) infipt in cauciucul de spate :(
l-am lasat acolo ca daca il scoteam pssss... o sa-i bag jnur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...