Sari la conținut

MANDLA 999 by DAFWAY


DAFWAY
 Share

Postări Recomandate

Ne spui si povestea ca altfel nu pare prea mult sa dai jos o toba, coada si semnalizarile.

Au fost cazuri in care hotii au pleacat cu astea la sub brat cam in 5 minute.

Apropos mobristul o sa dea din maini la intersectii acum? :D

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

povestea este simpala, un tipa avea un 999 si vroia sa-l vanda, nu a reusit sa obtin banii pe care ii vroia si a apelat la noi sa o modificam si am modificat-o\

 

cu ajutorul unei firme din Germania, am reusit sa procuram piesele necesare, a urmat multa munca si ceva banii cheltuiti

 

www.dafway.ro

 

http://www.facebook.com/pages/DAFWAY/153502628092784

 

 

 

 

 

 

Ne spui si povestea ca altfel nu pare prea mult sa dai jos o toba, coada si semnalizarile.

Au fost cazuri in care hotii au pleacat cu astea la sub brat cam in 5 minute.

Apropos mobristul o sa dea din maini la intersectii acum? :D

Nu te pricepi la mobre?

 

ai vazut tu acest model de moto undeva pana acum?

 

 

post-66504-0-84325600-1343586083_thumb.jpg

post-66504-0-76291900-1343586092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul incearca sa-si aduca trafic pe facebook si pe site, nu il mai deranjati cu intrebari sau critici, da?

Din pacate Bucuresti, tu ai vrea in gradina EDEN? La ce ma ajuta traficul, vrea sa fac cunoscuta pasiune si munca noastra, nu ma intereseaza traficul.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te pricepi la mobre?

 

ai vazut tu acest model de moto undeva pana acum?

 

Scuza-mi ignoranta dar oricine care poate tine o surubelnita in mana se poate numi "tuningar".

Tocmai ca nu l-am vazut da si tu ceva detalii care sa-i scoata in evidenta originalitatea si aportul tau, altfel seamana cu un Ducati 999 care a fost mucificat pe circuit si acum a capatat un aer nou, "Streetfightarit" ca n-au fost bani de inlocuit carene/lipit plastice.

 

Inca ceva, de oglinzi ce s-a ales?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de a repeta ostentativ pseudo-brandul "DAFWAY" sau link urile catre site-ul si facebook ul vostru,ai putea sa DETALIEZI aici CONCRET ce ai schimbat la motorul ala?

 

Pentru ca de aia se cheama MOTOCICLETA MEA, pentru a posta ceva mai mult de 3 POZE si 2 link uri de facebook/site irelevante...

 

Adica daca are doar un cadru de codita + carena codita + un far schimbate,zi-ne,da' macar sa stim si noi:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Dafy, astia cam au dreptate. Scrie si mata un articol cum e pe la aia prin reviste. Am gasit/cumparat o motoreta care arata asa..... si noi, la Dafway am pus mana pe cheia de 3/8 si i_am scimbat alea pe acolo.... si acum arata asa.... si am umblat la chiuloase si are 123 de cai in plus si niutonimetru....

 

Si ar mai fi o treaba. E motoreta ta? Te dai cu ea? De unde postarea asta la motocicleta mea?

 

Motocicleta e frumoasa dar eu, ca sa fiu rautacios, poate banuiesc ca asa ai cumparat-o. Sau nu e a ta?

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Dafy, astia cam au dreptate. Scrie si mata un articol cum e pe la aia prin reviste. Am gasit/cumparat o motoreta care arata asa..... si noi, la Dafway am pus mana pe cheia de 3/8 si i_am scimbat alea pe acolo.... si acum arata asa.... si am umblat la chiuloase si are 123 de cai in plus si niutonimetru....

 

Si ar mai fi o treaba. E motoreta ta? Te dai cu ea? De unde postarea asta la motocicleta mea?

 

Motocicleta e frumoasa dar eu, ca sa fiu rautacios, poate banuiesc ca asa ai cumparat-o. Sau nu e a ta?

 

Asa este o sa ne revenim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut un topic in care se arata pas cu pas ce s-a facut la moto asta, cred ca la vanzari(cum zice si el, a vrut cineva sa vanda un 748 cred si plm, s-au pus sa-l modifice).

 

nu inteleg de ce folositi tonuri "naspa" (cel putin asa imi "suna" mie, in scris e foarte usor sa interpretezi aiurea tonul)

 

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa interpretezi tonul, mai ales cand nu folosesti emoticons uri.

 

Poate ti s-a parut.

 

Mandla e o denumire, un nickname.

 

Hai ca eu m-am prins ce-i cu nick-ul Mandla. E un fel de Sting de la Top Gear. :grinbandit:

Gresesc?

Si atunci ramane doar intrebarea este Sting = Mandla?

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca eu m-am prins ce-i cu nick-ul Mandla. E un fel de Sting de la Top Gear. :grinbandit:

Gresesc?

Si atunci ramane doar intrebarea este Sting = Mandla?

Mandla este departamentul din cadrul firmei Dafway care se ocupa de proiectare / design / modificare motociclete.

 

Deocamdata avem doar doua motociclete "Mandla":

 

Acest Ducati 999 Streetfigter si Ducati 912 Caferacer.

 

Urmeaza alte proiecte in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei eu am gasit urmatoarele schimbari:

 

1. coditza

2. scarite pasager

3. furca cu tot cu frane

4. bascula monobrat

5. culoare

6. plastice

 

Una peste alta, arata misto ...

Dar cum eu nu-s iubitor de zdrucati, nu pot sa apreciez decat munca lor. Banuiesc ca au trebuit ceva modificari mai ales pentru bascula.

Ar fi fost bine sa ziceti si voi cate ore de munca v-a luat.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei eu am gasit urmatoarele schimbari:

 

1. coditza

2. scarite pasager

3. furca cu tot cu frane

4. bascula monobrat

5. culoare

6. plastice

 

Una peste alta, arata misto ...

Dar cum eu nu-s iubitor de zdrucati, nu pot sa apreciez decat munca lor. Banuiesc ca au trebuit ceva modificari mai ales pentru bascula.

Ar fi fost bine sa ziceti si voi cate ore de munca v-a luat.

 

Timpul de munca a fost de aproximativ 1 luna ...

 

Dar acum este de vanzare.

Este foarte usoara, asta am dorit prin acest proiect. Are 120 kg.

 

Topicul de vanzare aici:

 

/index.php?/topic/682185-ducati-912-mandla/

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...