Sari la conținut

Cadru custom


alex123
 Share

Postări Recomandate

no bun si?

 

no bun da tu nu stii sa citesti cum trebe macar?

 

raspunsul meu era pt :

 

Dar cadrele nemtesti care au TUV?Daca se pot inmatricula la ei dece nu s-ar putea si la noi

 

 

 

ma ofeream sa ajut nu sa ''fac de-o spaga'' . dar mai bine lasa ! si eu sunt pentru a baga un ban in buzunaru chopperistului autentic, care/daca merita ...down boy ! 2-3 oameni sunt cu pasiunea asta-n vene so tot aia se cearta intre ei....''romanisme'' ca de fiecare data ce sa-i faci friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat romaneste(si deja se pare ca si tiganeste)mai bine nemteste.Apropo!Mai in toamna ai avea timp pentru o Savage?Vreau sa-i scot carburatorul in lateral,o teava de evacuare mai altfel(am eu o toba mai hoatza),un oil tank fals(pentru electrica) si mai vedem noi.Poate ceva de cuprat...Si da,o aripa spate,desigur.Dar asta mai la toamna sau chiar in iarna...

 

Salut transilvania ,

 

deocamdata mai am pe lista 2 motoare si o caroserie de un minni Hotrod de alu .. la toate va fii destul de mult de joaca s-ar putea sa ma lungesc la ele pina in primavara nu pot promite nimic pe iarna !

 

Basty

 

2-3 oameni sunt cu pasiunea asta-n vene so tot aia se cearta intre ei....''romanisme'' ca de fiecare data ce sa-i faci

 

Nu te-ai putut abtine ?

 

http://www.clubchopper.com/forums/old-school-chopper-talk/78180-low-style-bike-made-bastybikes.html

 

 

 

Eu zic sa iti vezi de treaba ta cu blog-ul , ca o faci bine !

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi. posturile respective sunt din 2009 deci...nu ca mi-as fi schimbat opinia intre timp.

hai sa nu ne intersectam prea mult nici macar in texte. cine stie...poate refulez ''anumite'' amintiri ;)

 

numai bine si spor !

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Hot'n Icy...custom construit in Romania de catre ex Fat Dog Motorcycles in 2001, cadru HPU tip Dragstyle, furca SJP, motor HD TWIN CAM 96, aripi + rezervor one off by Fat. Supertrapp-uri. Ex nr de inm era B 60 FAT.

 

FAAKERSEE2004-1202.jpg

 

 

Atunci treaba e clara.Daca motorul ala a avut nr.romanesti inseamna ca se poate si la noi,dar parca,parca tind sa cred ca aia de la RAR vor face ceva figuri inainte de a-l inmaticula...Doar asa,de amorul artei!!!

 

.

 

Salut transilvania ,

 

deocamdata mai am pe lista 2 motoare si o caroserie de un minni Hotrod de alu .. la toate va fii destul de mult de joaca s-ar putea sa ma lungesc la ele pina in primavara nu pot promite nimic pe iarna !

 

Hmmm...Suna bine:HotRod!!!Pai ce sa zic?Daca asta e...asta e!!!Dar te voi suna,ca cine stie...Oricum ce vreau sa fac nu e o chestie elaborata,dar din pacate haleste si asta putin timp.As putea renunta la aripa astfel incat sa nu ramana de facut dacat de indoit teava admisiei la carburator si de la evacuare(cu montarea tobei cu tot)si eventual "oil tank-ul".Vezi tu ce poti face.Multam de raspuns,deocamdata...

post-44963-0-31129400-1344684174_thumb.png

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salutare baieti! Am si eu ceva nelamuriri.. Am modificat si eu o mobra, cadru hard-tail chestii nebunii. Nu am umblat la dimensiuni roti, serie cadru si restu.. problema e ca i-am schimbat culoare si nu am cartea :| Ce-i de facut... se poate schimba culoara in certificat fara sa merg cu mobra in RAR? (ca de merg, ma leaga astia) MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te programezi la RAR TE duci CU MOBRA VOPSITA IN CULOAREA DOrita, se face constatare si nenea injineru iti va trece in cartea de identitate noua culoare.

ea nu va fi specificata si in talon, .nui obligatoriu in talon.doar daca ai timp si doresti sa umbli sa schimbi si talonul

eu port cu mine o copie dupa cartea de identitate, in cazul in care ma intreaba, si ma intrebat ....copia ma ajutat, a fost ok.

 

 

auleu amu vad......

esti ca si legat...

 

da-ne ochilor sa vedem ce ”nebuni” ai facut!.

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
te programezi la RAR TE duci CU MOBRA VOPSITA IN CULOAREA DOrita, se face constatare si nenea injineru iti va trece in cartea de identitate noua culoare.

ea nu va fi specificata si in talon, .nui obligatoriu in talon.doar daca ai timp si doresti sa umbli sa schimbi si talonul

eu port cu mine o copie dupa cartea de identitate, in cazul in care ma intreaba, si ma intrebat ....copia ma ajutat, a fost ok.

 

 

auleu amu vad......

esti ca si legat...

 

da-ne ochilor sa vedem ce ”nebuni” ai facut!.

da sa mora Chardales, daca reusesc sa incarc vre-o poza.... habar n-am :| Cine ma ajuta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut oaemni buni !

 

Eu am un cadru robust rezultat din dezmembrarea unui Suzuki DR 800S din 96, nelovit, neindoit. Este radiat de citeva zile din circulatie. Ma gindesc ca s-ar preta destul de bine pentru ce faceti voi avind in vedere la ce chinuri e supus oricum de motorizarea standard monocilindru de 800cmc.

Actele si seriile sunt in regula.

 

Daca e cineva interesat pot da mai multe detalii si poze 0744331730

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...