Sari la conținut

MOTO X COUNTRY FESTIVAL


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Asa cum v-am obisnuit, in fiecare an pregatim o cursa mai iesita din tipar. Daca in anii trecuti am avut un prolog in nocturna si un traseu pregatit pentru 4 manse de endurocros anul acesta va pregatim doua trasee diferite pentru cele 4 manse, un prolog pe nocturna si surpriza cea mare SUPERSPECIALA MONSTER la care vor fi admisi doar sportivii ce au luat startul in TOATE CELE 4 MANSE. Traseele vor avea un grad de dificultate mediu astfel ca toti participantii sa poata incheia cel putin o tura in timpul alocat mansei.

Am ales sa incepem de joi si sa incheiem sambata pentru ca in ziua de duminica sa se poata pleca linistit si odihnit spre casa tinand cont ca multi au de impins cateva sute de km pana la resedinta.

Atentie, una din mansele de sambata va fi luata in considerare de catre FRM ca etapa de campionat national la disciplina endurocros.

Va astept cu drag! :friends: :friends: :friends:

 

Catalin Mitachescu aka JUMBA

 

post-1864-0-44123400-1344191764_thumb.jpg

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, foarte frumos, vremea sa tina cu noi, ca din pacate vad ca tocmai acum dupa o luna si jumatate de seceta se anunta ploaie, asa ca trebuie sa tineti cont la marcarea traseului si de noroiul care s-ar putea forma exact ca anul trecut si care a stricat traseul, unele urcari simple devenind foarte grele...

Si o nelamurire: sper ca e o greseala tehnica de website faptul ca pe lista de participanti la clasa veterani apar Mihai Birca si Gheorghe Liviu-Livanu (ambii 35 ani). Conform art 6 din Regulamentul Campionatului National de Endurocros (dupa care se desfasoara si competitia voastra conform art 14 din Regulamentul Particular al Competitiei), trebuie sa ai minim 40 ani impliniti pentru a te inscrie la veterani. Oricum, Mihai se bate la titlu la clasa C (hobby), asa ca nu cred ca s-ar incurca singur daca ar vrea sa mai castige inca ceva...

Eu o sa ma inscriu la competie la clasa veterani, ca de obicei la cursele de EX din acest sezon (am optat pentru aceasta clasa la inceputul sezonului), insa doar cu conditia sa se respecte regulamentul.

Bafta la marcaj si sa ne vedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clasament CN endurocross dupa 3 etape.pdfJumba ,uite link cu regulamentele in vigoare de pe site-ul federatiei , sa-ti fie mai usor http://www.frm.ro/index.php/Regulamente/View-category.html . Cap 6. Poti sa intrebi si la federatie. Toti avem cifre negre pe fond alb Uite si clasamentul la zi atasatclasament CN endurocross dupa 3 etape.pdf, sa iti fie mai usor si sa nu dati numerele cu care merge fiecare tot sezonul . Oricum, ca niciodata, sa stii ca la absolut toate cele trei curse de endurocros de anul asta am fost minim 7 veterani (toti de peste 40 ani) in frunte cu Florian Pop, oameni cu experienta mare in motocros, endurocros si enduro si cu mari ambitii competitionale smile.gif. Din cate stiu, si ei vor sa vina la cursa voastra. Asa ca ar fi bine sa indreptati eroarea cat mai repede,nu cred ca o sa le convina nici lor chestia asta si se vor naste discutii si contestatii, asa ca n-are sens. Oricum Mihai se da foarte bine la endurocros la clasa C, nu cred ca s-a inscris la veterani doar la cursa asta ca sa piarda toate punctele acumulate cu truda sezonul asta si sa nu mai aibe sanse sa iasa campion. Pe langa ca nu are voie la veterani, nici nu are cum sa puncteze la C mergand la veterani, ar fi ilegal si absurdhuh.gif

Hai ca mai vorbim si la telefon, voi de cand sunteti acolo?

 

clasament CN endurocross dupa 3 etape.pdfJumba ,uite link cu regulamentele in vigoare de pe site-ul federatiei , sa-ti fie mai usor http://www.frm.ro/in...w-category.html . Cap 6. Poti sa intrebi si la federatie. Toti avem cifre negre pe fond alb Uite si clasamentul la zi atasatclasament CN endurocross dupa 3 etape.pdf, sa iti fie mai usor si sa nu dati numerele cu care merge fiecare tot sezonul . Oricum, ca niciodata, sa stii ca la absolut toate cele trei curse de endurocros de anul asta am fost minim 7 veterani (toti de peste 40 ani) in frunte cu Florian Pop, oameni cu experienta mare in motocros, endurocros si enduro si cu mari ambitii competitionale smile.gif. Din cate stiu, si ei vor sa vina la cursa voastra. Asa ca ar fi bine sa indreptati eroarea cat mai repede,nu cred ca o sa le convina nici lor chestia asta si se vor naste discutii si contestatii, asa ca n-are sens. Oricum Mihai se da foarte bine la endurocros la clasa C, nu cred ca s-a inscris la veterani doar la cursa asta ca sa piarda toate punctele acumulate cu truda sezonul asta si sa nu mai aibe sanse sa iasa campion. Pe langa ca nu are voie la veterani, nici nu are cum sa puncteze la C mergand la veterani, ar fi ilegal si absurdhuh.gif

Hai ca mai vorbim si la telefon, voi de cand sunteti acolo?

A, si am uitat sa mentionez, cei care merg anul asta la Endurocross au ales disciplina asta pentru ca le place un traseu rapid si solicitant cu pista de motocros si parte de enduro clasic , nu hard. Cred ca daca veneau la cursa de la Baile Harghita , le-ar fi placut la nebunie traseul, cum mi-a placut si mie. Acolo a fost de vis traseul, daca ar fi la toate cursele asa... Dar din pacate a fost suprapunerea aia cu Lazarea si s-au dus acolo, sa-si consolideze sau imbunatateasca pozitia in clasament.

 

 

 

 

clasament CN endurocross dupa 3 etape.pdfJumba ,uite link cu regulamentele in vigoare de pe site-ul federatiei , sa-ti fie mai usor http://www.frm.ro/in...w-category.html . Cap 6. Poti sa intrebi si la federatie. Toti avem cifre negre pe fond alb Uite si clasamentul la zi atasatclasament CN endurocross dupa 3 etape.pdf, sa iti fie mai usor si sa nu dati numerele cu care merge fiecare tot sezonul . Oricum, ca niciodata, sa stii ca la absolut toate cele trei curse de endurocros de anul asta am fost minim 7 veterani (toti de peste 40 ani) in frunte cu Florian Pop, oameni cu experienta mare in motocros, endurocros si enduro si cu mari ambitii competitionale smile.gif. Din cate stiu, si ei vor sa vina la cursa voastra. Asa ca ar fi bine sa indreptati eroarea cat mai repede,nu cred ca o sa le convina nici lor chestia asta si se vor naste discutii si contestatii, asa ca n-are sens. Oricum Mihai se da foarte bine la endurocros la clasa C, nu cred ca s-a inscris la veterani doar la cursa asta ca sa piarda toate punctele acumulate cu truda sezonul asta si sa nu mai aibe sanse sa iasa campion. Pe langa ca nu are voie la veterani, nici nu are cum sa puncteze la C mergand la veterani, ar fi ilegal si absurdhuh.gif

Hai ca mai vorbim si la telefon, voi de cand sunteti acolo?

 

 

A, si am uitat sa mentionez, cei care merg anul asta la Endurocross au ales disciplina asta pentru ca le place un traseu rapid si solicitant cu pista de motocros si parte de enduro clasic , nu hard. Cred ca daca veneau la cursa de la Baile Harghita , le-ar fi placut la nebunie traseul, cum mi-a placut si mie. Acolo a fost de vis traseul, daca ar fi la toate cursele asa... Dar din pacate a fost suprapunerea aia cu Lazarea si s-au dus acolo, sa-si consolideze sau imbunatateasca pozitia in clasament, ca majoritatea din ei se da si in campionatul national de enduro clasic.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...