Sari la conținut

Accident Chopper Negru DN


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva de vreun accident cu un chopper negru pe dn intre otopeni si bucuresti? ca m-a sunat acum sotia si mi-a zis ca a vut loc un accident. Sper sa fie totul ok si sa nu fie cu RIP.

 

Cica era implicata o masina albastra si un chopper negru pe sensul de mers spre bucuresti.Cica ar fi lovit masina in spate deoarece luneta era sparta. Acum mai multe nu pot sa zic ca nu l-am vazut eu.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

este un accident pe sensul de mers pl - bucuresti

exact inainte de podul pe sub care intri spre ikea

eu mergeam spre ploiesti

ce am putut sa vad

fata la moto era varza" furca rupta

parea un bmw r 1200 r mai rapid cu numar de suceava dar nu bag mana in foc

 

prostia mare acolo este ca masinile sunt nehotarate si vireaza multi handicapati brusc la stg sau la dreapta caci indicatoare din..pola

 

nu am vazut om la "asfalt"

 

iar o prostie romaneasca

nici o masina de politie sau moto care sa fie puse cu 100 - 200 m pana in accident

este DN si lumea vine tare

acolo e si un pic in curba de te infigi in cu.rul coloanei de masini formate la locul accidentului

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pa langa accident, am facut 2 poze dar nu se vede nimic relevant.

 

motorul intradevar pare Bandit, intr-adevar numar de SV, dar n-am apucat sa il vad pe tot. motorul praf in partea din fata.

 

Masina, fiat albea albastru, numar de AB sau AG, lovita serios in coltul din dreapta spate, pe prima banda pe podul de la ikea (sensul spre bucuresti).

ciudat este ca era si parbrizul spart, ma gandesc ca riderul a fost auncat pe parbrizul masinii din impact.

 

cand am ajuns, inainte sa vad accidentul, mi-a atras atentia un megane scenic verde deschis care venea spre ploiesti pe contrasens pe bretea pe langa podul de la Jandarmeriei si avea parbrizul infundat dreapta sus, probabil a aterizat si pe parbrizul lui.

 

motociclistul nu mai era, si nici ambulanta.

 

 

frecvent, pe podurile astea se intampla ca unii cascati sa se prinda ca au gresit sa o ia in sus pe pod, si baga in marsarier ca sa intre pe bretea. daca mergi in coloana si masina din fata ta evita in ultimul moment, te trezesti cu masina in marsarier in fata ta.

Nu spun ca asa s-a intamplat ca nu stiu, nu am nici o informatie. Dar este o teorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum jumate de ora am trecut si eu pe acolo dinspre Ploiesti.

Intr-adevar masina e lovita rau in spate dreapta si parbrizul e infundat tot pe dreapta.

Nu mai erau decast 2 politisti la fata locului care faceau masuratori.

Presupun ca motociclistul a lovit masina in spate dreapta si a zburat peste masina aterizand pe parbriz. Altfel nu pot sa-mi explic parbrizul infundat.

Daca am dreptate inseamna ca motociclistul nu avea viteza foarte mare, altfel ar fi zburat mult mai departe de parbriz. Sa speram ca a fost si echipat corespunzator si a scapat fara rani grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa-l contactez pe baiat dar are telefonul inchis.

Se numeste Roli si locuieste in Drumul Taberei.

Se deplaseaza un amic de-al lui catre locul accidentului pt a afla mai multe. Daca voi afla date noi, voi anunta.

 

Apocalypse2007, daca as fi fost la locul accidentului sau aveam detalii, cu siguranta le scriam aici. Tu ce detalii astepti?

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i, astia din provincie sunt plante.

Asa crezi tu! Noroc cu voi, astia din Capitala!

Sper ca motociclistul sa scape cu cat mai putine bube.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa-l contactez pe baiat dar are telefonul inchis.

Se numeste Roli si locuieste in Drumul Taberei.

 

Apocalypse2007, daca as fi fost la locul accidentului sau aveam detalii, cu siguranta le scriam aici. Tu ce detalii astepti?

 

Dupa nr. de inmatr. care il ai sub user am crezut ca esti inca proprietarul motorului, ma bucuram ca esti intreg de scrii aici si speram sa ne dai detalii cum l-ai farmat...am vazut dupa postul tau ca nu il mai ai si am editat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum arata masina si pozitia pe sosea ori riderul avea viteza foarte mare, ori ala cu masina a incercat sa se bage pe bretea in ultimul moment.

 

inclin spre varianta doi...

 

sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

Multumesc celui care l-a contactat pe Daniel. Sunt logodnica baiatului care a facut accidentul. Este la spitatul Floreasca si trebuie operat la mana, in rest este ok. Eu am incercat sa-l sun toata ziua si era telefonul inchis, apoi am citit pe forum si.... Am reusit sa de el, poate vorbii, nu stie ce s-a intamplat, era inconstient si s-a trezit la spital.

 

Multumesc, daca nu postati voi nu aflam ce s-a intamplat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1344276094[/url]' post='3197836']

Multumesc celui care l-a contactat pe Daniel. Sunt logodnica baiatului care a facut accidentul. Este la spitatul Floreasca si trebuie operat la mana, in rest este ok. Eu am incercat sa-l sun toata ziua si era telefonul inchis, apoi am citit pe forum si.... Am reusit sa de el, poate vorbii, nu stie ce s-a intamplat, era inconstient si s-a trezit la spital.

 

Multumesc, daca nu postati voi nu aflam ce s-a intamplat

 

sanatate baiatului

 

problema asta cu pierderea cunostintei e f nasoala

 

ar trebui sa avem lipit pe motor un nr de urgente si grupa sanguina

ceva de genul " IN CAZ DE ACCIDENT SUNATI LA...................." si o cruce rosie sa atraga atentia

de ce zic pe motor...

pentru ca plec de multe ori fara acte le mine

iar telefonul ti l poate lua un binevoitor

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt f bucuros sa aud ca are probleme minime!

ma rog, nici acum nu stim ce s-a intamplat ci doar rezultatele....

 

@gollum: te rog tine-ne la curent cu starea lui si daca putem ajuta cu ceva.

Si daca ne poti lumina si pe noi cu dinamica accidentului ar fi tare bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sănătate colegului, uite ca mai ajuta si forumul la ceva.

 

Eu am în actele mobrei si separat în portofel, langa permis, cate un bilet rosu unde am trecut numarul celui care trebuie contactat imediat daca am accident. La fel si pe telefon însă daca se face praf în accident un bilet în acte ajuta.

Editat de Serge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

sunt f bucuros sa aud ca are probleme minime!

ma rog, nici acum nu stim ce s-a intamplat ci doar rezultatele....

 

@gollum: te rog tine-ne la curent cu starea lui si daca putem ajuta cu ceva.

Si daca ne poti lumina si pe noi cu dinamica accidentului ar fi tare bine.

 

 

Multumesc,sper sa ajung cat mai repede sa-l vad, sunt in Austria la un training si incerc sa negociez cu angajatorul sa ma lase sa plec miercuri, maine nu am nici o sansa. Este coerent, am reusit sa vorbesc cu el. Am inteles ca analizele (CT, etc ) au iesit bine, doar mana trebuie operata, niste ligamente rupte. Evident, el era ingrijorat de soarta motorului.... ca e praf.... asa as fi facut si eu :)

 

Presupun ca masina i-a franat in fata, sau a vrut sa vireze... nu stiu, dar la cate am vazut de cand am motor...

Editat de gollum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FUCK!

 

Aseara am vorbit cu baiatul, trebuia sa ma intalnesc cu cu el zilele astea ca sa vad Banditul ca era pus la vanzare.

Pfoaaa, ghinion curat. Asteptam detalii despre cum s-a intamplat. De obicei, genul asta de accidente au urmari destul de grave, bine ca s-a terminat doar cu o mana rupta!

Cat despre pierderea cunostintei, se intampla, si eu cand am patit-o, a doua zi nu prea imi aduceam aminte mare lucru, desi nu au fost lovituri la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sănătate colegului, uite ca mai ajuta si forumul la ceva.

 

Eu am în actele mobrei si separat în portofel, langa permis, cate un bilet rosu unde am trecut numarul celui care trebuie contactat imediat daca am accident. La fel si pe telefon însă daca se face praf în accident un bilet în acte ajuta.

 

 

:goodposting: (Just did it)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi pe acolo in drum spre Balotesti, e destul de periculoasa zona, multi schimba banda aiurea - nu pot sa inteleg care este motivul.

 

Sunt bucuros ca nu a fost mai grav.

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...