Sari la conținut

SOFT ENDURO MONTEORU-2012


Postări Recomandate

Am facut ce am putut Dar la urmatorul promit ca fac mai mult .multumesc Tulin,Adi,Demonu,Alina,Petrica Si lui Dumnezeu ca ne dam in padure pe unde vrem noi in Romania.pacat ca am descoperit sportul asta la 32 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ce am putut Dar la urmatorul promit ca fac mai mult .multumesc Tulin,Adi,Demonu,Alina,Petrica Si lui Dumnezeu ca ne dam in padure pe unde vrem noi in Romania.pacat ca am descoperit sportul asta la 32 de ani.

A fost cel mai frumos traseu de cand se fac curse la Monteoru:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru organizarea evenimentului. Mi-a placut foarte mult traseul, mai ales ultima parte dupa realimentare (tehnic si solicitant). Multumesc baietilor de la organizare care au facut posibila si o a doua realimentare (cu sticla pe traseu inainte de finish). Voi reveni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de traseu inca o data, super misto , exact cum trebuie sa fie un enduro clasic adevarat, pacat de caldura excesiva care ne-a cam topit , noroc cu paraul rece in care ne-am aruncat ca sa ne reglam temperatura corpului! Apoi parca am prins aripi si am reusit impreuna cu coechipierul meu, polonezul- Grzegorz Syudila (echipa Viking Pruszynsky-Husaberg) sa terminam traseul.

Am sosit la ora 18, chiar tu Teo, stii ca i-ai zis cuiva din staff sa ne ia si pe noi sositi, am facut fiecare cm de traseu, mai ales dupa CP 2 a fost mai tehnic si mai solicitant datorita oboselii, pana acolo a fost lejer fata de partea 3. Am pierdut 1,5 ore cu fisurarea furtunului de la pompa de apa , 1 h cu o ratacire si 30 min cu baia, de aceea am ajuns asa de tarziu. Deci corect e sa sa fim pe locurile 21-22 , pentru ca cei care sunt in clasament in fata noastra de la 21 in jos au plecat de la CP2 direct pe forestier la Paducel, au si anuntat.

Aceasta eroare fiind corectata, a fost super, sper sa repetati cursa, dar va rog , primavara sau toamna, ca a fost ucigatoare canicula! Cel mai bine in septembrie, ca sa mai prindem inca o baie (si la parau si la bazinul sarat , pentru refacere, cum am facut duminica !)- sper sa fac rost de poze, o s-o pun p-aia cu jacuzzi-ul natural!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat rezultatele concursului.

 

post-34555-0-64133800-1346349075_thumb.jpg

 

 

O seara buna la toti.

 

Mai bikeri de ce va aprindeti .cred ca dupa 4 sa luat poarta de finis nu a mai contact .Si la buzoieni sa u facut pariuri care pe care.azi am vb sa fac Banda roz cu enduro garaj paducel sa nu mai markam cu ktm la primavara in mai cred.Dar mai Bine pregatita.totusi sa va luati gps pina atunci ca asta e viitorul,super markat + gps toata lumea termina Si usor de recuperat etc.

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine dragos!!!!

multam ... multam.

Dupa un asemenea rezultat ma gandesc la HEPN sa ma dau la A nu ca alti la C sau D. :burnout:

Si cum ziceai si tu : Doresc sa multumesc sponsorilor, echipei, familiei si fanilor mei pt ca m-au ajutat si m-au sustinut atunci cand nu eram un erou al enduroului , o pagina in istoria acestui sport. Si ii multumesc si managerului de la Make Racing pentru indrumarea atenta ce mi-a acordat-o in lungii ani de inceput, pe vremea cand eram doar un castravete si nu un maestru emerit al sportului.

 

Acum serios fiind vai Doamne cat de tare au mers aia din fata.

@ Teo vezi ca sunt si ceva nereguli prin clasament : Madalin Ioan a mers cu mine dinainte de CP2 si a ajuns in spatele meu la vre-o 3-5 min, deci nu avea cum sa fie asa in urma.

Cand se fac inscrierile la mondialul de enduro? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaa, care aveni niste pastile ca a luat-o dragos pe ulei :crack: :crack: :crack:

 

 

@ Teo vezi ca sunt si ceva nereguli prin clasament : Madalin Ioan a mers cu mine dinainte de CP2 si a ajuns in spatele meu la vre-o 3-5 min, deci nu avea cum sa fie asa in urma.

 

 

 

ne-a lucrat Petrica :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand se fac inscrierile la mondialul de enduro? :)

 

Cat de curand se afiseaza calendarul pe 2013 F.I.M. - World Enduro Championship, o etapa va fi la Monteoru...deja te-am trecut pe lista.

In rest ce sa zic...iti doresc succes la antrenamente si la mondiale...hai Stilgar, hai Romania!:)

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...