Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

😉

Urata mai e. Gata, m-ai dezamagit. Deci nu credeam in veci ca vei da o motoreta luata de noua pe un BMW sh. Hai nou mai ziceam, dar nah, stii cum se zice, cea mai buna motocicleta e aia care iti place tie. Sa ne auzim cu bine. Daca tu te simti ok si iti place, asta conteaza cel mai mult, ce daca o baterie la bmw e 900 lei 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respectul cuvenit posesorilor altor mărci de motociclete, adept al celebrei de acum expresii "Honda-i Honda!", dar fără a inflama inutil forumul, vă anunț că Monstrul alb-roșu-albastru a sosit!

Honda Africa Twin Adventure Sports 2018!

Prime impresii:

- din punctul meu de vedere arată super

- un rezervor cam intimidant de mare

- o motocicleta înaltă - la 1,83 m ai mei, cu șaua în poziție joasă (900 mm), de pe loc ajung doar cu jumătate de talpă jos

- baterie litiu-ion deosebit de mică

- cauciucuri cam nepotrivite pentru o "aventurieră", din punctul meu de vedere, drept pentru care le voi schimba

Revin, inclusiv cu fotografii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, drumuri faine sa ai cu ea si mai ales sa va imprieteniti cat mai repede.

Nu stiu de la model de motocicleta faci tranzitia catre AT, insa roata fata de 21 cere putin mai multa acomodare si rabdare sa intelegi tot pachetul. Deci, ia-o usurel....

Cauta-ne si pe FB, avem grup dedicat posesorilor de CRF 1000.

 

Sa ne auzim/vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru urări!

Sper să nu am probleme de acomodare privind ciclistica întrucât m-am dat jos de pe Honda Transalp XL 600!

Evident e cu totul altceva: dimensiuni, masă (243 kg la plin), etc.

 

P.S. Între timp au sosit și cauciucurile Pirelli Scorpion MT și am făcut setările necesare pe panoul de bord.

Dat cheie! Sună bestial!!! :eek:

Aștept nr. roșii!

N.B. Nu am cont Facebook și nu intenționez să-mi fac.

Editat de Defender
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru urări!

Sper să nu am probleme de acomodare privind ciclistica întrucât m-am dat jos de pe Honda Transalp XL 600!

Evident e cu totul altceva: dimensiuni, masă (243 kg la plin), etc.

 

P.S. Între timp au sosit și cauciucurile Pirelli Scorpion MT și am făcut setările necesare pe panoul de bord.

Dat cheie! Sună bestial!!! :eek:

Aștept nr. roșii!

N.B. Nu am cont Facebook și nu intenționez să-mi fac.

Salutare si sa o stapanesti sanatos. Ai optat pentru modelul DCT sau cutie manuala ? Cat a fost pretul pentru manuala si de la ce dealer? Care a fost termenul de livrare ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc!

Am optat pentru modelul cu cutie manuală! 14.750 E, Paul Moto - TM

Comanda 15 II, onorată în 16 IV, conform celor discutate inițial.

Ii recomand pe cei de la Timisoara, in speta Paul Moto - dealer autorizat Honda Romania.

De la el am cumparat-o si eu pe a mea. Tot la fel m-a incatat termenul de livrare de 12-14 zile de la data platii la cursul BNR !

(celor de la MotorTeam sau HondaNord trebuia sa le achit in lei la cursul Euro la banca cu care lucrau ei si nu prea imi era convenabil pentru ca as fi pierdut 2-300 euro doar asa din tranzactie deoarece aveau un curs mai mare decat BNR)

MotorTeam termen de livrare 2-3 luni, Honda Nord 5-6 luni, asa ca am zis pas in acel moment si am apelat la Paul Moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu generalizam, zic!

Genul asta de "spete" difera total una de alta si nici nu se stiu toate detaliile "negocierilor", aici este postata strict doar concluzia finala.

Fiecare e liber sa cumpere de unde vrea si cum vrea/poate, la fel cum si fiecare dealer are propiile lui reguli si norme (interne sau impuse de importatorul de care apartine).

 

Personal am cumparat Africana de la Motor Team si am receptionat-o in 3 zile. Prin urmare exista si client multumiti....

 

:) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e vorba de adus motoare de afara tot vesticii sunt mai rapizi la inceput de sezon, in speta la jumatea lunii martie cand vrei un motor din anul curent. Nu zic nu, in plin sezon se intampla sa iti aduca nu doar in 3 zile, ci sa il aibe chiar in reprezentanta aici in Ro modelul dorit. Pe mine nu prea m-a avantajat cursul euro de la Unicredit cu care lucreaza MotorTeam. Pierdeam dintr-un foc cateva sute doar la conversie din lei in euro la cursul lor de atunci.

» Post actualizat in 24 Apr 2018 18:08

Revin maine cu treaba dusa pana la capat, astazi l-am asezat doar de forma sa vad cum vine.

» Post actualizat in 25 Apr 2018 13:49

Tadaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Misto noul topic Africa Twin...XT1200Z. :)

 

Ups, cei trei-patru posesori ai modelului de mare succes s-ar putea sa fie deranjati ca li s-a trezit topicul... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent pe youtube o comparatie de mobre maxi enduro, poate te ajuta cu ceva:

 

 

TLDR: KTM cel mai ok pe offroad, Ducati cel mai ok pe strasse, BMW cel mai bun allround. Supertenere nu a impresionat la nici un capitol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent pe youtube o comparatie de mobre maxi enduro, poate te ajuta cu ceva:

 

 

TLDR: KTM cel mai ok pe offroad, Ducati cel mai ok pe strasse, BMW cel mai bun allround. Supertenere nu a impresionat la nici un capitol.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...