Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Sa moara fesu', zi' si mie cu ce freci cricu' ala de arata ca scos din cutie? Zici ca e montat maine :)

» Post actualizat in 23 Jul 2018 14:22Ce faci coane, de minunata ce e o bagasi la vanzare si la oferta????

WD 40

Am pus-o sa mearga anuntul, nu tin neaparat sa o vand.

Daca dau si R1 mai pun o diferenta si ma bag la un apartam cu 2 camere. Motoarele oricum in timp isi pierd valoarea. Daca nu se vor vinde, aia e, le tin si ma bucur de ele in continuare.

Toate cele bune.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gibraltar Race 2018, zilele 1 si 2, Romania-Ungaria, Manuel Lucchese, Africa Twin Adventure Sport DCT.

 

E de urmarit si pe urmatoarele stage-uri. :moto:



Editat de xtx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant! Ce cursa este asta? Da niste detalii, te rog: cine organizeaza cursa, cine participa, traseu, marci/modele participante, regulament, etc.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti detalii pe site-ul lor: http://www.gibraltarrace.com/en/gibraltar-race/

 

Pe scurt, e o cursa offroad GPS (nu roadbook) in Europa, cca 8000 de km in 15 zile, traseul e in fiecare an diferit, la fel si punctul de plecare. Sosirea e intotdeauna in Gibraltar. Motocicletele sunt de toate marimile si natiile (am vazut si scuterul adventure al astora de la Honda intr-un filmulet, lol), dar e destinata riderilor normali, cu motociclete enduro mari. Anul asta a castigat-o un KTM 690 Enduro, anul trecut mi se pare ca a fost cineva pe un motor de 450 care a castigat cursa.

 

Tipul din filmuletele de mai sus, cel cu africana, e deschizatorul de traseu in 2018.

 

Editat de xtx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna

Pt cei cu DCT

Imi spuneti,va rog,in modul D,la cate rpm schimba in sus treptele,la o accelerare lina? 1-2-3-4-5-6

Multumesc

» Post actualizat in 24 Aug 2018 15:12

Pt cei interesati de scarite mai mari - off road - vand o pereche - 50 eur

 

Se potrivesc pt anii 2016 - 2017

 

0744515226

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Multumesc pentru informatii si pentru link. Este un concept interesant, care s-ar putea sa creasca mult in urmatorii ani.

Mai mult sau mai putin, depinde de participant (sau mai bine zis de buzunarele lui). Doar taxa de participare este intre 2000 si 2500 euro, depinde de momentul in care faci plata. La care adaugi costurile necesare vietii pe parcusul a aproape 3 saptamani si tot ce tine de exploatarea si intretinerea motocicletei.

 

Dar da, are potential de crestere in "lumea buna" a aventurierilor cu bani, care nu au vazut in viata lor praful unui drum comunal. Marketing.

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L scrie pe lateralul vizierei (deci cred ca e L). Pacat ca scrie Honda pe ea, ca parca ii vine vremea la a mea sa o schimb. Frumoasa coloristica si iese in evidenta in trafic. Spor la vanzare

Multumesc frumos. Da, marimea este L. Arai-ul meu este S si dupa aproape 1 an inca ma bate uneori la drum lung daca merg mult fara sa o dau jos din cap. La Shoei port M spre exemplu. Sunt diferite marimile in functie de brand.

» Post actualizat in 28 Sep 2018 16:03

Va las cu bine, am iesit din sfera Africa Twin. Salutare tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu in veci vecilor n-as da Africana pe un GS,

 

Ia uite ce-mi raspundeai in urma cu ceva timp :D Stii vorba aia... "never say never"?

 

Hai, te asteptam si pe tine pe topicul de "basinosi". Nu esti primul "dezertor" pentru o cauza mai buna ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesați, au apărut:

- șea medie OEM Honda MID Seat - CRF1000A2/D2 Adventure Sport (2018>) cod 08R71MKKD20ZD, cu înălțimea de 850 - 870 mm;

- șea joasă OEM Honda LOW Seat - CRF1000A2/D2 Adventure Sport (2018>) cod 08R72MKKD20ZB, cu înălțimea de 820 - 840mm.

Personal, cu tot cei 1,83 m, am optat pentru varianta medie și e mult mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand suspensia spate stock de la africa twin 2017+ internele cu arcuri de la suspensia fata : pret 100 euro

» Post actualizat in 04 Oct 2018 17:32

Later edit : fara arcuri fată

» Post actualizat in 04 Oct 2018 18:43

Arcurile le vand separat ca mi-am adus aminte ca e d-alea scumpe.

» Post actualizat in 04 Oct 2018 19:03

 

Ia uite ce-mi raspundeai in urma cu ceva timp :D Stii vorba aia... "never say never"?

 

Hai, te asteptam si pe tine pe topicul de "basinosi". Nu esti primul "dezertor" pentru o cauza mai buna ;)

Pai ce am zis eu ceva de Adventure. Am zis ca nu vreau LC.

» Post actualizat in 04 Oct 2018 19:04

Vand suspensia spate stock de la africa twin 2017+ internele cu arcuri de la suspensia fata : pret 100 euro» Post actualizat in 04 Oct 2018 17:32Later edit : fara arcuri fată» Post actualizat in 04 Oct 2018 18:43Arcurile le vand separat ca mi-am adus aminte ca e d-alea scumpe.» Post actualizat in 04 Oct 2018 19:03

Pai ce am zis eu ceva de Adventure ? Am zis ca nu vreau LC.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Grija mare pentru cei care cumpara Africa Twin si nu fac un upgrade in ceea ce priveste engine-guard-ul. Cu alte cuvinte: protejati-va capacele motorului pe cat posibil.

Iata ce se intampla cu protectia de motor OEM Honda la o tranta in offroad. In rest, numai de bine si cuvinte de lauda despre aceasta motocicleta in off-road.

De la minutul 2:50 pana la 4.10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal am ales sistemul de protectie combinat de la OUTBACK MOTORTEK si sunt foarte multumim de el. Arata foarte bine pe motor si protejeaza excelent (l-am si testat din pacate):

 

https://europe.outbackmotortek.com/product/honda-africa-twin-crf1000l-crash-guards-system-combo/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...