Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

slabut... ma asteptam la ceva promo cu mai mult offroad... blana pe drum de pamant nu e cine stie ce... oricum, un lucru ar trebui sa nu pateasca acest CRF1000L: sa nu apara probleme ''uzuale'' (tipice altor branduri/modele) dupa lansare: gen probleme la pompa de benzina, sau problema la nu stiu ce clutch cylinder sau ca.caturi din astea de fabricatie.... Adica ar fi bine sa fie STAS din prima, fara recall-uri,fara hibe ascunse descoperite de cumparatori ulterior..... Si vechea Africa Twin avea hibele ei, de la asta am pretentia sa fie hibe-less din prima... suntem in 2015, nu in 1900 toamna

Editat de Bogdan03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slabut... ma asteptam la ceva promo cu mai mult offroad... blana pe drum de pamant nu e cine stie ce... oricum, un lucru ar trebui sa nu pateasca acest CRF1000L: sa nu apara probleme ''uzuale'' (tipice altor branduri/modele) dupa lansare: gen probleme la pompa de benzina, sau problema la nu stiu ce clutch cylinder sau ca.caturi din astea de fabricatie.... Adica ar fi bine sa fie STAS din prima, fara recall-uri,fara hibe ascunse descoperite de cumparatori ulterior..... Si vechea Africa Twin avea hibele ei, de la asta am pretentia sa fie hibe-less din prima... suntem in 2015, nu in 1900 toamna

 

 

Probabil urmatorul Barreda va fi de la Iasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar mi-am dat seamă că apare Marquez în video, după postură. Eu mă uit mult la MotoGP și de acolo i-am recunoscut postura, mai ales când stă în scărițe. De Barreda nu sunt sigur, nu prea l-am văzut stând în scărițe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu-i totuna? Cine-i Chris Birch si cine-i Mimisor ca si "faima" daca e s-o luam asa?

Un clip frumos, niste sarituri si ceva viteza pe un drum de pamant ... e in grafic. Sa vezi furtuna pe advrider, americanii inca se mai cearta pe ce combinatii de culori vor fi disponibile la ei. Deja nu mai conteaza detaliile tehnice...honda nu aduce modelul alb fara DCT OMG OMG OMG...

Cam asta e nivelul celor care vor cumpara mobra asta clientului tipic, asa ca la ce te astepti?

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baliverne. Honda e Honda. A spus-o chiar si Marc Marquez :P

Chiar daca mai e unii pe aici care au luat o africana lesinata si acuza Honda ca nu sunt capabil sa faca mobre bune :D

 

Cand aud asta cu Honda e Honda...

 

Africanele oricum toate is lesinate , daca raportezi puterea la masa lor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am oscilat intre AT si ST, ca multe alte sute de mii de mobristi. Si am ales AT doar pt ca mi se pare cadrul mai solid. Motorul, cel putin pe asfalt, clar e de partea ST. La turatii mici, se pare ca cel de AT trage mai bine. Singurul lucru care ma deranjeaza la AT e garda mica.

 

Si cam aceleasi diferente cred ca vor fi si intre noua AT fata de noua ST. Adica noua AT orientata mai spre offroad vs noua ST mai de sosele.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa jignesc pe nimeni acum ceva ani am luat st 750 pentru ca are 10 cai mai mult ca africana , si putin stiu ca se poate monta motorul de tdm de 850cc de 85hp fara absolut nici o alta modificare .

 

TDM 850 3VD are exact 78 CP, iar 4TX are 82 CP

Dar puterea vine cu pretul consumului, inclusiv la ST 750

Sa ma anuntati si pe mine cand scoateti consum mediu de 5,5 fara modificari la carburator sau mai stiu eu pe unde

Ca sa nu mai vorbesc de proasta idee a celor de la Yamaha de a pune carburatoarele vertical

Am si TDM 850 si stiu ce spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TDM ..... ST ..... carburatoare ....... WTF am greșit topicul?

 

5.5 o fi vre-un consum de vis? .....poate pt Cielo-ul meu de când eram flăcău. Măcar ăla avea 85 de cai și binișor peste o tonă, .... a și motor de 1.6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...