Sari la conținut

Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100


Postări Recomandate

 

Livreaza pizza. Interjudetean :laugh:

Am AT de nici doua saptmani si deja am 1500 km. Un 3000 pe luna x 10 luni cat merg eu cu motorul, eu zic ca adun cu indulgenta 30 de mii pe an.

Inainte, pe langa a mea, cu cea la de munca faceam 200 km pe zi sigur.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da da , pentru ca au fost ani in care am avut 2 sau 3 motoare. Gen 1000rr , 749, yzf250 sau v-strom, drz400, gsxr600 , etc

 

Da, ai trecut de la 27 de motociclete in 14 ani, la 32 de motociclete in 15 ani, deci au fost ani in care ai avut si 5, daca e sa ne luam dupa ce ai zis chiar tu aici:

/index.php?/topic/739681-honda-cbr-1000-rr-repsol-din-2007/?hl=%2Bhonda+%2Brepsol

5 mobre x 30.000 km cu fiecare, 150.000 km in ultimul an. Realizabil, nu zic nu.

 

Dar tot acolo vinzi mobra cu km 17.500km reali, in conditiile in care tu faci cu fiecare mobra 30.000km reali. Asta nu prea e realizabil, decat daca mergi cumva cu viteza luminii si profiti de dilatarea spatio-temporala.

 

Nu mai zic ca as vrea sa-l vad si eu pe ala care face 30.000 km (de caciula) cu mobre gen YZF250 sau EXC400. In total, nu pe an.

 

 

Scuze pentru offtopic, dar unele aberatii iti zgarie pur si simplu retina.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRF 1000 : Da, in 2015 a fost tura de Nordkapp, vreo 10.000 km, aprox. 3 saptamani. O frumusete :)


» Post actualizat in 13 Apr 2017 13:07

Nordkapp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ceas de seara


» Post actualizat in 13 Apr 2017 22:20

Da, ai trecut de la 27 de motociclete in 14 ani, la 32 de motociclete in 15 ani, deci au fost ani in care ai avut si 5, daca e sa ne luam dupa ce ai zis chiar tu aici:

/index.php?/topic/739681-honda-cbr-1000-rr-repsol-din-2007/?hl=%2Bhonda+%2Brepsol

5 mobre x 30.000 km cu fiecare, 150.000 km in ultimul an. Realizabil, nu zic nu.

 

Dar tot acolo vinzi mobra cu km 17.500km reali, in conditiile in care tu faci cu fiecare mobra 30.000km reali. Asta nu prea e realizabil, decat daca mergi cumva cu viteza luminii si profiti de dilatarea spatio-temporala.

 

Nu mai zic ca as vrea sa-l vad si eu pe ala care face 30.000 km (de caciula) cu mobre gen YZF250 sau EXC400. In total, nu pe an.

 

 

Scuze pentru offtopic, dar unele aberatii iti zgarie pur si simplu retina.

ar fi ridicol sa fi facut 30 de mii cu motoare de cross sau enduro, nu stiu cum te-ai gandit la asa ceva. ma refeream la v-strom, r1 2008, ktm 990 adv, k5, cbr600f4, varadero.

tu vad ca ma analizezi la punct si virgula, mai du-te plimba mobra aia , lasa contorizatul ca nu te ajuta la nimic. de aproximativ 15 ani, cam 32 de motoare am avut , pe unele le-am tinut 1 an, altele mai putin,altele mai mult , cu unele m-am plimbat mai mult cu altele mai putin , tu vad ca ma iei la ochi cu fiecare la punct si virgula. care e problema ta de fapt ca neposesor de AT pe acest topic ca nu inteleg ?


» Post actualizat in 13 Apr 2017 22:32

Eu nu am nimic cu cate motociclete a avut sau cati km face , dar imi este ciuda pe el ca a vandut Repsol-ul ala . . . . :peace:

Lasa-ma ca daca mai dau de alde "mihaio07" de nu-mi vine sa intru din an in paste pe forumul asta la cate exemplare d-astea sunt pe aici, sa le dau explicatii in detaliu pentru ce le zgarie lor retina , sincer. stii cum mi se ia ?

Repsolul a ajuns pe maini bune, este tot in Bucuresti , n-a plecat. departe. Fiind folosit ca a doua motocicleta, l-am menajat la kilometri , a plecat de la mine la 21 de mii aproape. M-am intalnit cu el acum 2 saptamani , era super incantat de motocicleta, inainte baiatul avusese parca un F4 din cate tin eu minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ceas de seara

» Post actualizat in 13 Apr 2017 22:20

ar fi ridicol sa fi facut 30 de mii cu motoare de cross sau enduro, nu stiu cum te-ai gandit la asa ceva. ma refeream la v-strom, r1 2008, ktm 990 adv, k5, cbr600f4, varadero.

tu vad ca ma analizezi la punct si virgula, mai du-te plimba mobra aia , lasa contorizatul ca nu te ajuta la nimic. de aproximativ 15 ani, cam 32 de motoare am avut , pe unele le-am tinut 1 an, altele mai putin,altele mai mult , cu unele m-am plimbat mai mult cu altele mai putin , tu vad ca ma iei la ochi cu fiecare la punct si virgula. care e problema ta de fapt ca neposesor de AT pe acest topic ca nu inteleg ?

 

Nu am tras eu nici o concluzie si nici nu am scos din context, tu ai zis cu mana ta: Si cand am avut motoarele mentionate mai sus am mers pe undeva la 30 de mii pe an cel putin cu fiecare model in parte detinut.

 

Cat despre mobra mea, faptul ca nu vorbesc prostii pe forum nu inseamna ca n-o plimb. Contorizatul asta nu ma ajuta cu nimic pe mine, pentru ca eu stiu deja cu cine am de-a face. Dar poate ii ajuta pe altii. Chiar cu pretul offtopicului.

 

Iar daca ai nevoie de intimitate exclusiva pe topicul asta, contacteaza un moderator, sau muta-te pe forumul dedicat modelului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Mihaitza tata, daca te nedumireste ceva, intreaba-ma in privat si te lamuresc daca te zgarie atat de tare retina si ai tu nedumeriri cati km am facut cu fiecare motocicleta in parte. uite ne intalnim la o bere si-ti povestesc de fiecare in parte ce si cum si cati km am facut ,bine ? ca sa fii un baiat lamurit

Repsolul de la 17500 din iulie sau de cand am pus anuntul, a plecat la 21.000 aproape abia pe 5 martie anul asta, ce te mira asa ? ce nelamuriri ai ? intreaba-ma nu-ti fie rusine, ca iti raspund , nu ma supar.


pai eu sunt pe forumul dedicat modelului care il detin, nu stiu care este problema ta de fapt

cat de nebun sa fii sa analizezi tu pe fiecare in parte sa stai sa despici firu in patru si sa consideri ca faci cu un motor caruia ii schimbi uleiul la ore de functionare , 30 de mii pe an ? pff...

Poate am exagerat, am zis in mare , o medie de km, un numar de motoare , Tu stai sa ma f..ti la fiecare cuvant sa-l iei sub lupa la cantarit ? ce naiba ma stau sa iti dau tie explicatii ? ia-o asa : am avut multe motociclete si am facut kilometri cu ele suficient de multi incat sa am o experienta vasta, poate sincer, mai multa decat ai tu, sa am habar cum e un enduro, un supermoto, un cross, un hard enduro, un supersport pe circuit ,un naked. Totul pana la chopper. la categoria asta n-am incercat decat un 883 sportster 1 km doar de proba si un yamaha dragstar.

la indigo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate am exagerat, am zis in mare , o medie de km, un numar de motoare , Tu stai sa ma f..ti la fiecare cuvant sa-l iei sub lupa la cantarit ? ce naiba ma stau sa iti dau tie explicatii ? ia-o asa : am avut multe motociclete si am facut kilometri cu ele suficient de multi incat sa am o experienta vasta, poate sincer, mai multa decat ai tu, sa am habar cum e un enduro, un supermoto, un cross, un hard enduro, un supersport pe circuit ,un naked. Totul pana la chopper. la categoria asta n-am incercat decat un 883 sportster 1 km doar de proba si un yamaha dragstar.

 

Nu merita discutii in felul asta aici. Nu te-a injurat nimeni.

Initial, omul a scris doar "Lol" (si eu am operceput exagerarea ta dar am preferat sa tac). Daca iti vedeai macar atunci greseala si o reformulai cum ai reformulat-o aici, nu se mai ajungea la discutiile astea. E pacat!

» Post actualizat in 18 Apr 2017 14:53

pai eu sunt pe forumul dedicat modelului care il detin, nu stiu care este problema ta de fapt

 

Forum inseamna altceva decat ai inteles tu. Tu esti aici pe un topic al unui forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul dedicat unui model este plictisitor, pe bune

In urma cu cativa ani am considerat si eu ca e mai bine sa fac forumuri dedicate pentru motocicletele pe care le detin

Nu e o idee rea, dar nici grozava, am ajuns la concluzia ca forumurile dedicate sunt obligatoriu complementare cu topicurile dedicate de pe acest forum

Pe forumurile dedicate gasesti informatie mai multa si mai bine structurata, dar lipsesc parerile din exterior, acel feedback de care are nevoie orice subiect

In acest context at fi ciudat (deocamdata) sa se faca un forum romanesc pentru CRF1000L, avand in vedere numarul redus de posesori

Peste ani si ani, cand va fi scazut pretul la SH suficient cat sa isi permita si oamenii muncii (de exemplu eu) acest model, poate va fi oportun si un forum, daca nu cumva retelele sociale vor suplini complet forumurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRF 1000 : Da, in 2015 a fost tura de Nordkapp, vreo 10.000 km, aprox. 3 saptamani. O frumusete :)

» Post actualizat in 13 Apr 2017 13:07

 

Nordkapp ...

Foarte tare! !!

Vreau si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boierule, ma ia rusinea...

O sa creada baietii astia ca oi fi vreun baiat bun :D

Voi, cei ce ați dat 13000 de euro pe Africana noua, ați dat și simțul umorului? Felicitări, sunteți 10 supărăcioşi. Scuze, 9, pentru ca Mircea e chiar ok. A fost la întrunirile noastre, și-a rupt un picior, s-a făcut bine, și a venit iar la noi cu Africana cea nouă. Nu i-a fost rușine cu noi, și nici nu s-a spart în figuri cu noua motocicletă. Ne-a dat-o și noua sa facem o tură, sa vedem cum e, ne-am bucurat de ocazie, și am continuat sa ne distram fără să facem "discriminari". 13000 de euro te fac doar posesor de motocicleta, nu motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te droghezi des ?

Noup, nu cat mi-as dori.

 

Aia cu asfintitul m-a dat pe spate. Ma gandeam ca ar fi misto sa faci un album in genul "o zi din viata" sau "1 second everyday". De pozele cu echipamentul nu mai zic. Dar alea trebuie sa fie mult mai descriptive, ai nevoie de detalii cu buzunarele, cusaturile, capsele, cu si fara mesada etc.

 

Cu farul ala nu trebuie sa-ti faci probleme, Napoleon avea si el probleme cu calul, era chior, de ce crezi ca poza numai din lateral?

 

 

PS: sper ca nu ai aruncat folia in care a venit fata, africanca. Ntz, ntz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Honda Africa Twin CRF 1000 si 1100
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...