Sari la conținut

Tura de o zi


FanFane
 Share

Postări Recomandate

Aveam in plan sa ajung pe munte maine, dar se pare ca nimeni din cei cu care voiam sa ajung nu mai poate. Asa ca as vrea sa dau o tura cu motorul. Vremea se anunta ok, fara ploaie, fara caldura prea mare. Nu am o directie clara, poate sa fie o Dobrogea, poate sa fie inspre Sighisoara, poate sa fie pe langa Veliko sau orice alta directie interesanta. In general as prefera drumuri mai mici, mai putin cunoscute, nu sa alerg pe DN-uri dus-intors.

 

Viteza maxim 80 in localitati, eventual chiar mai putin, as prefera sa nu contribui la bugetul statului... In afara maxim 130, dar asta nu inseamna ca o sa o tin snur la viteza maxima. Merg de placere, sa mai si vad ceva in jurul meu. Ma opresc la peisaje, o lejeresc si juma de ora pe un petic de iarba daca gasesc un peisaj care sa merite.

Daca mai e cineva interesat, sau daca are cineva alte propuneri, bagati aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten de-al meu care nu are cont e interesat de plimbarea asta.

daca poti sa-mi dai o adresa de email sau nr te telefon pe privat ar fi minunat

thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan planul ar fi o Transalpina pana la urma.

 

Veliko intra intr-un plan viitor. Doar ca eu am fost de destule ori in oras, asa ca, daca e sa merg pe directia aia, dau ture prin jur si ma opresc doar pt masa in Veliko. Sunt multe chestii de vazut la distanta de o ora-doua de Veliko. Tinand cont ca vreau sa merg pe motor, nu sa lenevesc prin oras, ideea de a astepta dupa o masina 'cu fetele' nu ma prea incanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veliko intra intr-un plan viitor.

La cetate se pune piatra cubica, daca vreti sa mergeti acolo va trebui sa lasati motoarele in oras.

 

Sunt multe chestii de vazut la distanta de o ora-doua de Veliko.

Exemple? Daca dai si niste coordonate pe Google Maps ar fi si mai fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate revin cu detalii si coordonate. Dar pot sa-ti enumerez cateva chestii: 2 cascade, o poteca turistica (eco-path, cum ii zice) de vreo 1-2 ore, cu o pestera pe drum, o manastire intr-o zona tare misto, unde e si o pestera si o poteca de mai multe ore pe langa un rau, un fel de muzeul satului, dar am inteles ca mai mare decat pe la noi, un sat cu case f.f vechi pe unde sunt si ceva restaurante si cred ca si cazare. Si s-ar putea sa mai fie cate ceva, astea mi-au venit acuma in minte rapid. O sa revin si cu numele, acuma ma bag la somn ca ma trezesc devreme maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...