Sari la conținut

Kirghistan 2012


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 201
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte fain, felicitari...acu sa aduc o carpa sa sterg balele de pe tastatura.

 

Multzam... da' nu-i ca si cum tu ai stat degeaba vara asta :P Tot astept "material" nou pe topicul de Caucaz da' vine cu tzaraita... Ref. video - Gopro-ul nu-i in stare sa capteze ce vezi cu adevarat in zona, nici pozele nu reusesc prea bine (dar oricum, e mai aproape de ce vezi in realtiate in cazul lor). Trebuie live. Merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multzam... da' nu-i ca si cum tu ai stat degeaba vara asta :P Tot astept "material" nou pe topicul de Caucaz da' vine cu tzaraita... Ref. video - Gopro-ul nu-i in stare sa capteze ce vezi cu adevarat in zona, nici pozele nu reusesc prea bine (dar oricum, e mai aproape de ce vezi in realtiate in cazul lor). Trebuie live. Merita.

 

 

 

Pe topicul ala despre Caucaz informatia vine cu taraita din urmatoarele motive :

 

  1. Nu prea exista interes. Lumea nu intra in discutie, nu pune intrebari si mie mi se pare un pic penibil sa povestesc " ca televizoru' " .
  2. Exista un singur povestitor. Andrei mai arunca o replica din an in paste si de obicei e un link catre blog-ul lui. Iar restul participantilor la tura vad ca scriu pe alte topicuri ...
  3. Lipsa de timp.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

avand in vedere ca sunt 21,454 views cred ca exista destul interes :)

 

Pe topicul ala despre Caucaz informatia vine cu taraita din urmatoarele motive :

 

  1. Nu prea exista interes. Lumea nu intra in discutie, nu pune intrebari si mie mi se pare un pic penibil sa povestesc " ca televizoru' " .
  2. Exista un singur povestitor. Andrei mai arunca o replica din an in paste si de obicei e un link catre blog-ul lui. Iar restul participantilor la tura vad ca scriu pe alte topicuri ...
  3. Lipsa de timp.
Editat de bob66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe topicul ala despre Caucaz informatia vine cu taraita din urmatoarele motive :

 

  1. Nu prea exista interes. Lumea nu intra in discutie, nu pune intrebari si mie mi se pare un pic penibil sa povestesc " ca televizoru' " .
  2. Exista un singur povestitor. Andrei mai arunca o replica din an in paste si de obicei e un link catre blog-ul lui. Iar restul participantilor la tura vad ca scriu pe alte topicuri ...
  3. Lipsa de timp.

Da bro, mai puneti voi material la Caucaz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

abia acum l-am vazut si eu :)

imi dau seama ca eu cu vaca mea n-am ce cauta pe acolo :)

 

depinde cat de mult tii la ea si cat de mult vrei sa te distrezi... se poate dar in unele locuri bate inspre demonstratie de putirinta si nu distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat a costat sa trimiteti mobrele cu avionul?

pai, aprox. cam cat ar fi fost "avionul" pe mobile.de :)

post-20781-0-56658400-1365009705_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat a costat sa trimiteti mobrele cu avionul?

 

Mobrele n-au mers cu avionu' ci pe platforma. http://en.advfactory.com/ pt oferte pentru ca variaza in functie de perioada / dimensiune grup / motoare / daca are si altele de rezolvat in zona. Noi am avut parte de super pret, cred ca data viitoare nu mai e asa mic. Oricum, ca idee transportul se rezolva cu macar 6luni anterior, pt anul asta ne-a intrebat daca suntem interesati de ceva in zona in Dec.

 

Bugetul total care a fost?

 

Motoare 1000E

Avion ~700E

Vize Kyrgyzstan ( + Tadjikistan+GBAO permit - nefolosite din cauza conflictului ) - nu mai stiu... 100-150E?

Benzina pt 3500km, cazari, mancare, beutura etc etc - vreo 500E, fiecare dupa cum s-a intins...

Alte pregatiri, depinde de ce ai deja sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Motoare 1000E / bucata

Avion ~700E

Vize Kyrgyzstan ( + Tadjikistan+GBAO permit - nefolosite din cauza conflictului ) - nu mai stiu... 100-150E?

Benzina pt 3500km, cazari, mancare, beutura etc etc - vreo 500E, fiecare dupa cum s-a intins...

Alte pregatiri, depinde de ce ai deja sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

otoare 1000E

Avion ~700E

Vize Kyrgyzstan ( + Tadjikistan+GBAO permit - nefolosite din cauza conflictului ) - nu mai stiu... 100-150E?

Benzina pt 3500km, cazari, mancare, beutura etc etc - vreo 500E, fiecare dupa cum s-a intins...

Alte pregatiri, depinde de ce ai deja sau nu.

 

Adica v-au ajuns ~300E pentru cazari, mancare, beutura timp de ~20 de zile!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica v-au ajuns ~300E pentru cazari, mancare, beutura timp de ~20 de zile!?

cam da, dar cu ceva renuntari, adica am evitat pe cat a fost posibil hotelurile ultracentrale peste 4*, cluburile de fitze si cumparaturile extravagante in magazinele de firma; ba chiar si in parcul de distractii, in roata ne-am dat o sg data

Editat de greenspan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica v-au ajuns ~300E pentru cazari, mancare, beutura timp de ~20 de zile!?

 

Pai benzina e ieftina, 0.8-0.85$ parca. Cazarile, mancarea si beutura sunt ieftine si ele ... daca-mi aduc bine aminte cu tot cu souveniruri eu am cheltuit intre 700 si 800 de dolari deci aproximativ vreo 500E...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos.

Multi nu au bani/timp sa faca asta si multi nu au indraznala de a face asa ceva...

E o experienta pe care nu o poti uita usor, este sentimentul acela care te face sa te simti cu un cap mai sus decat cei ca tine. Ma rog, e' chestie de filing si subiectivism totodata.

Respect, si nu incetati atat cat inca mai puteti!

:hug: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este sentimentul acela care te face sa te simti cu un cap mai sus decat cei ca tine.

 

Luat la propriu, doar eu sunt vinovat de asta - restul echipei are inaltimea normala :). La figurat, 100% nici unul din noi nu simte asta.

 

Respect, si nu incetati atat cat inca mai puteti!

:hug: :10:

 

Asa sa fie!

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...